[20l] Aquael zestaw startowy - obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

akwaga
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2017 22:28

[20l] Aquael zestaw startowy - obsada

Post autor: akwaga »

Cześć!
Zaczynam moją przygodę z akwarystyką ponownie (jako dziecko dobrnęłam do >100l zbiornika). Niestety z różnych przyczyn, w chwili obecnej mogę sobie pozwolić jedynie na mały zbiornik. Wybór padł na zestaw startowy Aquael kids (akwarium z profilowaną szybką 41x25x25cm, z pokrywą z oświetleniem ledowym, filtrem i grzałką z termostatem).
W ubiegłym tygodniu kupiłam do akwarium żwirek, rośliny, oraz uzdatniacz i bakterie startowe. Wiem, że to niedługo na dojrzewanie zbiornika, ale trochę zabrakło mi cierpliwości.
Dzisiaj pojechałam do sklepu po wyczekiwaną obsadę. Pracownik działu akwarystycznego wydaje mi się naprawdę kompetentny, ma dużą wiedzę.
Długo nie mogłam się zdecydować na obsadę, bo wiem, że mam niewielkie możliwości ze względu na rozmiar zbiornika, a nie chcę, żeby moje rybki były nieszczęśliwe :).
W porozumieniu z panem akwarystą wybór padł na samca bojownika + 6 gupików endlera + 4 krewetki red cherry + 1 ślimak helmet.
Teraz już trochę za późno na to pytanie, ale jednak... Co o tym sądzicie?
Bo ja im dłużej o tym myślę, tym więcej mam wątpliwości co do tej obsady.
Czy to ma szanse się udać? Z góry dziękuję za wszystkie rady i sugestie.
Awatar użytkownika
stachu108
Posty: 76
Rejestracja: 22 kwie 2017 11:44
Lokalizacja: Piła

Post autor: stachu108 »

Tylko krewetkarium, na nic innego się takie akwarium nie nadaje.
Pozdrawiam serdecznie
Sebastian
_____________
Akwarium 60x30x40, filtr Aquael Fun-1, grzałka Aquael Comfortzone Gold 100W, oświetlenie Aquael Leddy 10W, Juwel HiLite T5 Colour 24W 6400K, Sylvania Grolux T5 24W 8500K
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Bojownika oddaj, jednak mało miejsca, a resztę bym zostawił, gdyby się okazało, że jednak 6 gupików to za dużo, to na 4 bym poprzestał.
Częste podmiany wody zapewne czekają.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Niestety akwarium jest za małe na jakiekolwiek ryby.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
stachu108
Posty: 76
Rejestracja: 22 kwie 2017 11:44
Lokalizacja: Piła

Post autor: stachu108 »

Tragedią jest to że takie zestawy są sprzedawane, a przeciętny Jan Kowalski nic nie wie o tym że robi krzywdę rybom.
"Małe akwarium to mały problem, rybki też są małe i wszystko się zgadza".
Ostatnio zmieniony 21 maja 2017 19:43 przez stachu108, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam serdecznie
Sebastian
_____________
Akwarium 60x30x40, filtr Aquael Fun-1, grzałka Aquael Comfortzone Gold 100W, oświetlenie Aquael Leddy 10W, Juwel HiLite T5 Colour 24W 6400K, Sylvania Grolux T5 24W 8500K
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

stachu108 Nie przesadzajmy. Takim zestawem można się pobawić, tylko trzeba wiedzieć jak. Stosując taką logikę trzeba by zakazać sprzedawania noży bo niektórzy używają ich niegodnie z praznaczeniem.

Pozdrawiam.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ