[72] Szczupieńczyk niebieskooki - obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

borek1

[72] Szczupieńczyk niebieskooki - obsada

Post autor: borek1 »

Mam:
5szt rybki z tematu,
2szt kiryski panda( plan 5szt),
1szt otosek (plan 5szt)

Akwarium 72l.
Aktualne dane wody: pH8, KH7, NO3 -10mg, temp obniżona do 25 stopni
Filtracja unimax 250 zewnętrzny

Co do powyższej obsady można dołożyć?
Nie chcę neonek czy gupików

edit: wyłączyłam opcję "uśmieszki" w tym poście, żeby pojawiały się liczby przy odczynie i twardości. MOD BARA
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kolego, proszę zakładaj tematy we właściwych działach. Temat przenoszę do działu Obsady i poprawiam jego tytuł.

Proszę podaj parametry wody, konkretnie jakie jest pH i twardości.

Co nazywasz "szczupieńczykiem niebieskookim"? Proszę podaj nazwę łacińską lub pokaż zdjęcie ryby.
Czy podłożem w akwarium jest piasek?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
borek1

Post autor: borek1 »

BARA pisze:Kolego, proszę zakładaj tematy we właściwych działach. Temat przenoszę do działu Obsady i poprawiam jego tytuł.

Proszę podaj parametry wody, konkretnie jakie jest pH i twardości.

Co nazywasz "szczupieńczykiem niebieskookim"? Proszę podaj nazwę łacińską lub pokaż zdjęcie ryby.
Czy podłożem w akwarium jest piasek?
Przepraszam

pH 8, KH 9
nazwa łacińska to prawdopodobnie Aplochelius normani
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę nie pisz posta pod postem, używaj opcji "zmień", jak chcesz coś dopisać. Twoje posty usuwam.

pH wynosi 8?
KH wynosi 9?

masz tzw. "lśnioncooczkę" Normana.

Przy tak zasadowym odczynie wysadzasz nerki rybom, jakie trzymasz i znacząco skracasz im życie. Czy podejmiesz działania zmniejszające odczyn i twardości?

Na tę chwilę mogę napisać tylko jedno: oddaj ryby jakie masz, bo dla nich woda jest za twarda i zbyt zasadowa. Jeżeli nie poprawisz parametrów wody, zastanów się nad gupikami.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
borek1

Post autor: borek1 »

BARA pisze:Proszę nie pisz posta pod postem, używaj opcji "zmień", jak chcesz coś dopisać. Twoje posty usuwam.

pH wynosi 8?
KH wynosi 9?

masz tzw. "lśnioncooczkę" Normana.

Przy tak zasadowym odczynie wysadzasz nerki rybom, jakie trzymasz i znacząco skracasz im życie. Czy podejmiesz działania zmniejszające odczyn i twardości?

Na tę chwilę mogę napisać tylko jedno: oddaj ryby jakie masz, bo dla nich woda jest za twarda i zbyt zasadowa. Jeżeli nie poprawisz parametrów wody, zastanów się nad gupikami.
co oprócz gupików?
co mogę zrobić by poprawić parametry wody?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Poczytaj w dziale Woda jak można dostosować parametry wody do wymagań gatunków ryb, jakie chcesz trzymać.
Przeczytaj najpierw uważnie ten temat:
viewtopic.php?t=11843

Nie dam Ci żadnych wskazówek co do obsady przy takich jak obecnie wynikach odczynu i twardości.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ