Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[112l] ;;;;;-----------------> by MarJan
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 03 Gru 2018 15:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Same się karmią...tyle żarła jest w zbiorniku, że nie zbiednieją Wink
glony, resztki pokarmu po rybach, czasem marchewkę ugotuję [bardzo rzadko i głównie ślimaki preferują], pomału rozpadające się już suche liście dębu i kto wie co jeszcze znajdą Shocked , nie mam zamiaru ich karmić czymś ekstra przeznaczonym dla krewetek.

Moje 112l >>klik<< Smile
nowe 168l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 16 Gru 2018 15:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro dziennik, to kolejny wpis....z wyglądu nie zmieniło się wiele, liście rozpadły się tylko bardziej.

Coś co wydawać się może kłopotem to azot- NO3=0, NO2 również 0 więc zgaduję, że cały azot jest pochłaniany przez rośliny Shocked
Nie chciałbym nawozić, jak myślicie- po prostu więcej żarła rzucać?- mrożonki trochę tego mieć powinny.

Gdzie nie spojrzę to krewetka, dla wprawnego oka przy kiepskim materiale i tak uda się wyłapać, że ze sceny nie znikają Laughing :
https://www.youtube.com/watch?v=15BYNTuGZZk

Moje 112l >>klik<< Smile
nowe 168l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 16 Gru 2018 16:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A twój zbrojnik nie straszy kirysków jak mój. Dużo masz mchu. Czy czegoś co wygląda jak mech.

[126L] Dżungla
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
owlman

PostWysłany: 16 Gru 2018 17:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc .
Dziwne te neony ;... moje zalatwily krewetki w pare dni .
Uwazaj na zerowe NO3, przez dluzszy czas na takim poziomie moze dojsc do ataku glonow .
Powrót do góry
pimowo

PostWysłany: 16 Gru 2018 20:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MarJan, jakiej firmy masz test na NO3?
Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 16 Gru 2018 21:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

też się nad tym zastanawiam...czy nie popsute Razz
zoolek kropelkowy, ale rok leży z innymi testami w lodówce na górnej półeczce drzwi Smile, kiedy chcę wykonać test to wyciągam wcześniej dany test, aby złapał temperaturę pokojową, ale w końcu te odczynniki powinny trzymać dłużej jak rok, zresztą wybita data chyba informuje o przydatności, a jest 2019...nie wiem, najlepiej byłoby nowe na pewno sobie zafundować

Moje 112l >>klik<< Smile
nowe 168l >>klik<< Smile
Powrót do góry
pimowo

PostWysłany: 16 Gru 2018 21:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie miałem na myśli, że popsute Smile
Ja mam też cały czas niskie NO3 (1-5mg/l) na teście ZOOLEK
@Trex polecił test JBL bo miał ten sam problem, a po zmianie testu wyszło, że wszytko jest OK.

Powrót do góry
Nir

PostWysłany: 16 Gru 2018 21:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też od dawna mam NO3 zerowe i też używam testów ZOOLEKA. Jednocześnie rośliny pływające rosną mi jak dzikie, więc sama już nie wiem, czy testy złe, czy akurat cały azot wyjadają...
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 16 Gru 2018 21:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MarJan Ja bym się nie martwił. Najlepsze akwaria miałem prowadzone na NO3 poniżej 10 a czasami 0. Też przerabiałem sprawdzanie czy mi zoolek dobrze mierzy i w porównaniu z JBL nie mam większych różnic. Jak nic się nie dzieje to olej niski NO3.
Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 17 Gru 2018 0:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok. dzięki, czyli dalej po za obserwacją nic nie robię Very Happy

Moje 112l >>klik<< Smile
nowe 168l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 17 Gru 2018 14:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jest optymalnie podobno.

[126L] Dżungla
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 18 Gru 2018 9:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mozna ograniczyc konsumowanie makro elementow zmniejszajac swiatlo, odstawiajac CO2/Carbo i sztucznie spowolnic fotosynteze jesli nie mamy zamiaru lac nic w wode, a nic zlego sie nie dzieje. Przy ''pedzeniu'' roslin to bym juz uwazal na sinice i zerowe wartosci makro. Zreszta latwo tez poznac jak szybko rosnace rosliny strzelaja bocznymi korzeniami, to pora na jakis test wody i korekte nawozenia.
Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 15 Sty 2019 11:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kontynuację dziennika można przedstawić tu;
http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=24851&postdays=0&postorder=asc&start=0
Chore ryby, o których mowa zostały uśmiercone. O restarcie na razie nie myślę w ogóle, pozostała obsada nie wykazuje niepokojących oznak. Ziele rośnie, krewetek jest mrowie, ale nie zamierzam nikomu oddawać/sprzedawać jak miałem to wcześniej w planach, bo nie wiem czy nie przeniosłyby czegoś niepożądanego.

Moje 112l >>klik<< Smile
nowe 168l >>klik<< Smile
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 15 Sty 2019 16:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MarJan napisał:
ale nie zamierzam nikomu oddawać/sprzedawać jak miałem to wcześniej w planach, bo nie wiem czy nie przeniosłyby czegoś niepożądanego.

Jesteś gość.
Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 13 Lut 2019 17:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=qnJSkkELQ6I&t=

"Redka"

"Bianka"

"Blu"

"Panzerkampf" [trochę się mu urosło i chociaż mniejszy,chudszy od żółtka to i tak on rządzi strefą denną]

Moje 112l >>klik<< Smile
nowe 168l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Następny
Strona 14 z 16

Skocz do: