[112l] ;;;;;-----------------> by MarJan

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Prawo dżungli bo w końcu żyją w dżungli :D Te nurzańce ekstra wyglądają u mnie niestety wszystkie padły :( Dozujesz jakieś nawozy że tak Ci ładnie rosną?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nurzaniec na początku był bo był, nadwódka rządziła, w pewnym momencie zaczęła "chorować" czy "głodować"- prawdopodobnie zasoby substratu się skończyły [pierwszy post tematu jaki substrat], wtykałem kulki gliniane JBL, by polepszyć sytuację, ale suma sumarum już jej nie ma...kiedy mijały czasy nadwódki zaczęła się ekspansja nurzańca i tak jest dotąd. Do wody podawałem więcej lub mniej carbo, często w ogóle [nie w celu nawożenia, ale walki z glonami] i chyba raczej nie ma to wpływu na to zielsko, cały czas nieźle rośnie.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

a ja mam jednego nurzanca u siebie i dobil na 40cm i koniec, rosnie jakby chcial, a nie mogl, poprostu sie zatrzymal, nawet sie nie rozmnaza. Ma ziemie, ma co jesc w wodzie, ma swiato i CO2 i koniec. Moze twardosc wody mu nie odpowiada?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

I to jest to co ja nazywam "niech się dzieje wola Nieba...", po tej nadwódce przestałem kombinować [był moment, że chciałem nawozy lać w toń] i stwierdziłem, że jakieś zielsko rosnąć będzie, a jakie pokaże metoda prób i błędów- okazuje się, że jakieś roślinki po prostu nie są stworzone dla konkretnego zbiornika i już :lol:
mark Ty masz mega rośliny i przemyślane nawożenie, a jednak nurzaniec, który jest chwastem nie jest zadowolony z Twojej opieki... :shock:
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Paradoksalnie jedyna roslina, ktora mi nie rosnie, ma wszystko jak w hotelu 5* i foch :)

Z tym zielskiem jest tak ze cos potrafi rosnac i stanac, cos potrafi zdychac zeby potem wystrzelic w kosmos i nawet najstarsi gorale tego nie rozumieja.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc . Fajny baniak = klimatyczny . Moje nurzance stoja w miejscu ale na potege wypuszczaja nowe sadzonki we wszystkich kierunkach .
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Dziękuję, jak wypuszczają nowe sadzonki to bym się nie martwił, w sumie nawet dobrze, że tak wielkie nie rosną :P

Po stracie zbrojnika kupiłem następnego, a jak- tego widuję codziennie- "pilnuję" dziada :wink:
Obrazek


Żółtka muszę też umieścić, tak pozowała....
Obrazek
Obrazek

I coś, co mnie strasznie zaskoczyło...od dawna nie widziałem żadnej i byłem pewien, że już dawno ich nie ma, a tu taki pokaźny czerwony grubas :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Tak jak już wielu pisało - super nurzańce. Noszę się z zamiarem posadzenia ich w miejsce moczarki.
Awatar użytkownika
Rubaszny
Posty: 115
Rejestracja: 26 cze 2018 11:23

Post autor: Rubaszny »

Przeczytałem cały temat od początku do końca.
Piękny zbiornik!
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Tak jest, potwierdzam, nurzańce pierwsza klasa. Akwarium też.
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Miód na moje uszy- jeszcze jeszcze :D
Poważnie cieszę się, że po za mną też się podoba innym. Nie mając doświadczenia wystartowałem bez problemów w sumie i ciągle coś czuwa nad zbiornikiem, bo bez większych komplikacji jakoś sobie to wszystko żyje, więc za dużo nie trzeba ingerować i psuć.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Sam czuwasz, razem ze swoją brodą. Trzymasz stan ryb poniżej poziomu krytycznego, nie świecisz za dużo, masz zbalansowane gatunki zarówno roślin jak i zwierząt, chociaż pamietam z prętnikami miałeś jazdę. Ale każdy ma gdzieś jakies niewłaściwe posunięcia. Życie, Panie, życie.
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Dzisiaj świeżo po podmiance Ziutek zaświrował chyba z jakimiś godowymi zapędami...tylko do kogo? A może to zachowanie co innego oznacza?
https://www.youtube.com/watch?v=mtHTj5YGmnw
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Dokup mu samicę ,nie znęcaj się tak nad nim ,na siłę usiłujesz zrobić z niego zakonnika. :D
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Jak umówię go z jakimiś białogłowymi to będę musiał wyeksmitować akarki czerwonobrzuche, bo za ciasno będzie...

edit.:
może faktycznie czas zdecydować się na jeden rodzaj pielęgnic/pielęgniczek...Ziutek jest bardzo towatrzyski, akarki pięknie ubarwione, ale wciąż takie "dzikusy", może być że Ziutek je onieśmiela...ciężko będzie wybrać :cry:
ODPOWIEDZ