[112l] ogólne, nowe zdjęcia

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

[112l] ogólne, nowe zdjęcia

Post autor: brzucho »

witam!!
akwarystyką zajmuje się już od jakiegoś czasu ale teraz mam nową 112 :lol: mam nadzieję że wam się spodoba!!



Filtracja: aquael fzn-2 (wkład węgiel + gąbka), deszczownia (własnego wykonania)

Ogrzewanie:grzałka ELITE 100 W z termostatem

Oswietlenie: 2x18W Philips Aquarelle

Nawożenie: TetraPlant PlantaMin+ bimbrownia (własnego wykonania :lol: )

Podłoże: żwir rzeczny o granulacji 2-3mm ( na spodzie zmieszany z torfem) oraz na całości biały piasek

Parametry:
temp. 25 stopnie C
na resztę niestety brak funduszy ale może niedługo...


Fauna:
10x neon inessa
3x bystrzyk ozdobny
4x kirys
3x gurami
1x glonojad

Flora piękna i bujna aczkolwiek bliżej nie określona
:D

Co o tym sądzicie????


http://img488.imageshack.us/my.php?imag ... kwa6sb.jpg
Załączniki
moje akwa 1.jpg
moje akwa 1.jpg (33.91 KiB) Przejrzano 1178 razy
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2006 18:23 przez brzucho, łącznie zmieniany 1 raz.
Wojtek14
Początkujący pomocnik
Posty: 157
Rejestracja: 03 lut 2006 23:14
Lokalizacja: Goszczanów

Post autor: Wojtek14 »

zaje fajne akwa troche mętna woda :D :D :D :D
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Bardzo bardzo ładne akwa, naprawde. Dobrze rozwiązane, z jednej strony dużo roślinek a z drugiej jakby dużo przestrzeni do pływania dla rybek. Gratuluję.

PS. Co do filtra jedna uwaga, wywal z niego węgiel.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Hej akwa mi się podoba. I poradze Ci w jednej kwestii, a mianowicie filtr. Masz fan2 jeśli dobrze widze na zdjęciu a nie fzn2 a to duża różnica :wink: Używałem takiego w 60l i powiem Ci że też początkowo używałem deszczowni ale IMO nie jest ona potrzebna. Tylko spowalnia wydatek filtra, co widać po twoim akwarium (mętna woda). I tak jak powiedział Mireks wywal ten węgiel :)

Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
blichu79
Posty: 93
Rejestracja: 24 lut 2006 20:01
Lokalizacja: okolice wrocławia

Post autor: blichu79 »

gratulacje,bardzo ładne akwa...
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Dzieki bardzo mnie ucieszyły Wasze pozywywne opinie. Co do wody zgadza sie troche metna zobacze co sie bedzie działo jak wyrzucę węgiel, o deszczowni tez pomysle ale narazie bardzo mi sie podoba :lol:

Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

No no baniaczek świetny :)
A co to za roślinak na pierwszym planie jak by z czeronawym kwiatkiem ?

Czołem :)
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Hej Brian nie jest to roślinka z czerwonym kwiatem tylko roślina o brązowych lisciach które w momęcie wypuszczania młodych lisci są zielone a pózniej zmieniaja barwe na własciwą. Niestety nie wiem jaką ma nazwę, bo tam gdzie kupuje wszystkie rośl;inki nazywają sie tak samo "roslinka- cena" :lol: Ale jak by ktoś wiedział to z góry dziekuję!!
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

fajne akwa ciekawy klimacik
tylo że wymiana filtra będzie cie czekać prędzej czy później bo ten za słaby jest (niestety)
mętna wodo to pewnie atak pierwotniaków ale to powinno samo przejś jak wywalisz węgiel.
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
rohan
Ekspert akwarysta
Posty: 1187
Rejestracja: 24 lut 2006 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: rohan »

No kurde , załamałeś mnie ::D ja tez mam nowe 112 L ale przy twoim wyglada jak nieszczeście !
Bardzo mi sie podoba ! Cos podobnego chciałem osiągnąć .No może troche więcej roslin bym chciał . Bo sie uparłem , że będe miał piękne roślinne akwa :)
Nie wiem kiedy Twoje powstało ale jestem strasznie ciekawy jak sie sprawdzi Twoje oswietlenie . Ja równiez mam 2x18 W / i firme świetlówek nie pytaj bo sam nie wiem :D / Ja u siebie stwierdziłem , że takie światło to jednak zbyt mało i jestem na etapie zakładania odbłysników / jutro / Potem chce zmienic światło na 2x 20 wat Aqua Glo + Sun . Nie wiem ja ty ale ja nawoże CO2 . Póki co roslinki mi słabo babelkują albo nie bąbelkują wcale :(
na swoje usprawiedliwienie mogę powiedziec tylko tyle , że narazie mam pernamentny brak kasy i dlatego moje akwa nie wygląda tak jak sobie wymarzyłem ::) Dlatego tez nie wklejam fotki bo mi wstyd :D

ps.Jak masz możliwość to polecam filtr zewnętrzny tetratec ex 600 albo 700 ! Do takiego baniaka idealna sprawa !
Daj co jakis czas jak sie akwa rozwija . Szczególnie interesuje mnie sprawa światła i zaleznych od niego procesów :D
Pozdrawiam .

PS . Juz zauważyłem , że Twoje akwa ma dwa miesiące . No cóz widac nie jestem bystry :D
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Napisze szczerze ze na poczatku tez myslałem ze mam za mało swiatła ale jak narazie mi to wystarczy, oczywiscie mam odbłysniki bo uważam ze to podstawa przy akwa. Holender to z tego nie bedzie ale.... Co do nawożenia to mam bimbrownie i dyfuzor własnej roboty z korka lipowego i mysle ze sie dobrze sprawdza , rosliny bąbelkują. Co do zmiany filtra i testów narazie nie mam kasy i zostane przy tym co mam zobaczymy jak sie sprawy potoczą :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

Bardzo mi się podoba Twoje akwarium, wyglada bardzo naturalnie, tylko nie weim czy mi się wydaje czy masz bardzo cienką warstwę żwirku (mogę się mylić bo na dole zdjęcia jest ciemno).
A jaką masz bimbrownię tzn. mógłbyś mi podać skład ile drożdży, cukru itp, bo ja mam taką samą wielkość akwa, ale moje roślinki nie bąbelkują, może za mało zacieru zrobiłam... A roslinki masz ładne.
Pozdrawiam
Akwarium 112l
Kaskada Aquael FZN-2
grzałka z termostatem Aquael 100W
Oświetlenie: Aqua glo 20W, Sun glo 20W
Obsada:
2 skalary
1 gurami marmurkowy
4 żałobniczki
4 kiryski
2 cierniooczki
1 kosiarka
2 zbrojniki niebieskie
1 żabka
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Hej!! co do żwiru to nie masz racji bo mam warstwę od 4 do 6 cm w zależności od miejsca. Co do bimbrowni robię zacier w proporcjach: 1/4 kostki drożdzy spożywczych, 2 szklanki cukru, 3 szklanki wody letniej (nie gorącej bo po drożdzach!!)i dodaję odrobinę sody oczyszczonej( opóznia zakwaszanie sie zackieru). Wystarcza mi czasami nawet na 3 tyg a standartowo na 17 dni.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

Dziękuję bardzo za odpowiedź, ja dałam za mało drożdży jutro zmienie zacier i mam nadzieję, że będzie ok. Co do żwirku to jeżeli masz warstwę od 4 do 6cm to prawidłowo :) Mogłam się pomylić bo na zdjęciu niezbyt dobrze to widać.
Akwarium 112l
Kaskada Aquael FZN-2
grzałka z termostatem Aquael 100W
Oświetlenie: Aqua glo 20W, Sun glo 20W
Obsada:
2 skalary
1 gurami marmurkowy
4 żałobniczki
4 kiryski
2 cierniooczki
1 kosiarka
2 zbrojniki niebieskie
1 żabka
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Jasne nie ma sprawy. Jeżeli dasz za duzo drożdzy to zjedzą szybko cały cukier i nici z CO2 :lol:
ODPOWIEDZ