Dobór filtra do 240l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
lesiuuu
Posty: 62
Rejestracja: 25 gru 2016 11:08

Dobór filtra do 240l

Post autor: lesiuuu »

Witam, przymierzam się do założenia akwarium o pojemności 240l które będzie roślinne/ holenderskie i muszę kupić odpowiedni filtr, mój wybór padł na Eheim 2217, moje pytanie brzmi czy ten filtr ogarnie sam 240l ? mam w zanadrzu jeszcze jbl e900 ale wolałbym aby chodził tylko jeden filtr.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

lesiuuu pisze:które będzie roślinne/ holenderskie i muszę kupić odpowiedni filtr, mój wybór padł na Eheim 2217,
No to raczej nastawiłbym się na jakiś inny filtr. Sam właśnie kombinuję co wsadzić do takiego akwarium, ale przymierzam się do zbudowania filtru hamburskiego. Co prawda nie miałem akwarium czysto roślinnego, w którym ryba jest dodatkiem, ale z założenia nie chodzi tutaj o wydajną filtrację - w takim akwarium filtracja ma być "symboliczna".
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Brzanek
Pomocnik
Posty: 451
Rejestracja: 22 lut 2016 12:58
Lokalizacja: Ząbki

Post autor: Brzanek »

Eheim 2217 - bardzo dobry wybór.
Tylko jeszcze proponuje prefiltr na zasys i będziesz zadowolony.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Wiele osob sie zemna nie zgodzi ale 240L + holender = Fluval FX. Nadfiltracja jest niezbedna w takim zbiorniku.
edinio47
Akwarysta
Posty: 344
Rejestracja: 18 lis 2009 23:39
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: edinio47 »

Mark , co to jest nadfiltracja?
Jeżeli zbiornik będzie prowadzony prawidłowo , to spokojnie wystarczy każdy dedykowany do tej wielkości akwarium filtr.

Mam w jednej 240 jbl 901 +aquael Fan3 a że kiedyś ten zbiornik przerybiłem, bo nie doszacowałem wielkości lęgu u pielęgniczki kakadu, to muszę teraz walczyć z szantarsjami.
W innej 240 mam eheima 2211+aqua szut Turbo 750 i to na razie wystarczy-woda jest czysta brak widocznych glonów.
Pozdrowienia z Gór Bystrzyckich
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

edinio47 wiec juz na wstepie napisalem ze wiele osob sie zemna nie zgodzi. W holendrze niema raczej opcji odmulania, wysokie wartosci COD Sa nie pozadane, a z drugiej strony nie mozemy uzywac adsorbentow z uwagi na mega duze zapotrzebowanie roslin w mikro/makro. Tu konsumpcja nawozow jest ekspresowa. Nie ma duzej ingerencji w dno wiec to co wylapie filtr to jego, pozatym nadfiltracja to moze byc aquael fan100 odkrecony na max w zbiorniku 450L Bo juz takie opinie slyszalem :D
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

mark_farina a ja twierdzę że nie ma czegoś takiego jak nadfiltracja. Uważam to za mit.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Cholera sami pogromcy mitów :) Japończycy walą po min 2 wielkie kubły do nawet niezbyt dużych roślinniaków bo lubią mitologię :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Neurochirurg No bo jak ktos pisze, że jak będzie miał za duży filtr do akwarium, to sobie zaszkodzi,gdyż zrobi mu się nadfiltracja, to zastanawiam się czy takiej osobie mózg z d... miejscami się nie zamienili :wink:
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Kross a to przepraszam, źle zrozumiałem. Miałem Ci jeszcze dopisać żebyś sobie filtr na min skręcił :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Jedyny moral z tej dyskusji to fakt ze powiedzenie "nadfiltracja" to zle okreslenie. Skrecajmy wiec filtry na minimum aby bylo okej
Arkadeus
Posty: 58
Rejestracja: 18 paź 2015 19:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arkadeus »

Tak się podepnę.
Mam Eheima Professilnel 4+ 350. Co jeszcze dokupić aby zapewnić tę mitologiczną nadfiltrację w 240 (i w 300 jak ją jednak zmieszczę)? :D
Chociaż taką minimalną nadfiltrację :wink:
Pozdrawiam.
Madagascariensis
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2017 19:54
Lokalizacja: Edinburgh

Post autor: Madagascariensis »

lesiuuu pisze:Eheim 2217, moje pytanie brzmi czy ten filtr ogarnie sam 240l ?
Wypchaj tego eheima biomasą (nie oszczędzaj kasy na tym bo te najtańsze nie są wcale porowate i nie powinny się nazywać bio tylko mech)

Jak Brzanek napisał daj mu przed-filtr na zasys i będzie sobie dawał radę bez najmniejszego problemu.

P.S. Ten JBL też sobie sam da radę. wg. mnie poprzez to że ma kosze, można lepiej rozłożyć media filtracyjne. Kosze także wpływają na lepszą dystrybucję przepływającej wody pomiędzy wkładami. JBL ma mniejszy pobór prądu :)

P.S.2 Ja bym podłączył JBLa
Fluval Profile 1000 (275l)
Eheim 2274 Professional 4e+
Eheim 300w
CO2 6kg + JBL Taifun M
2 x T5 39W + LED
Rybki są ;)
Rośliny są ;)
---------------------------
w drodze: Eheim Reeflex UV350 7W
ODPOWIEDZ