Chory Akselotl ?

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

lolomi100
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2017 22:21
Lokalizacja: Żary

Chory Akselotl ?

Post autor: lolomi100 »

witam mam taki problem posiadam 3 akselotly , w akwa 25 l , nie stać mnie aktualnie na większe mają one już 6 miesięcy nigdy mi się to nie zdażyło lecz jeden z nich ma białe plamki pod tylną łapką oraz na boku brzuszka , to pleśniawka ? czy coś gorszego ? , na niektórych portalach (nie forach) jest opisane iż gryzły się i zakażenia dostał ... pomocy błagam ;/
Marcin ;)
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Przecież trzymanie tych zwierzaków w takim litrażu jest po prostu niehumanitarne :(
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
lolomi100
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2017 22:21
Lokalizacja: Żary

rozumie

Post autor: lolomi100 »

rozumie , lecz to aby teraz do 10 nie mam większego litrażu ;/ moja przygoda zaczeła sie od 1 welonka 8 miesiecy temu ;/ najwiecej co wiem to temperatura , więc ;/ proszę tylko o pomoc


dostaną 200 l Wink tylko też odrazu pytania jaki sprzęt zakupić do 200 lub 400

nie pisz posta pod postem, używaj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
Marcin ;)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie rozumiem. To jakaś prowokacja? Aksolotle w 25l? Taki litraż ledwie się nadaje na hodowlę krewetek, a Ty piszesz o stworzeniach dla których i 200l to jest przymało?
Bierzesz się za hodowlę żywych i czujących stworzeń nie potrafiąc i nie chcąc stworzyć im warunków, jakie są im niezbędne do życia w zdrowiu?

Jak najszybciej oddaj aksolotle. W 25l je po prostu zamęczasz i nic nie można Ci innego poradzić.

Akwarium wysusz, odstaw do piwnicy i zacznij czytać o podstawach akwarystyki, o cyklu azotowym, o wymaganiach gatunków zwierząt i ryb jakie planujesz trzymać. Potem załóż prawidłowe litrażowo i prawidłowo urządzone akwarium, poczeka aż dojrzeje i uzupełnij je właściwie dobraną obsadą.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
lolomi100
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2017 22:21
Lokalizacja: Żary

dlatego w zeologu przy zakupie pytałem litraż

Post autor: lolomi100 »

i powiedziano mi dokłądnie tak bez podłoża aby roślinki im dać w 25 śmiało 3 szt można posiadać , oni w 50 trzymają 5 szt i nic im nie jest
Marcin ;)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kolego, proszę poczytaj najpierw o wymaganiach zwierząt, jakie chcesz trzymać, a potem zastanów się, czy możesz te wymagania spełnić.

W sklepie sprzedadzą Ci wszystko, nawet piranie do słoika.

Oddaj aksolotle skoro nie potrafisz się nimi zajmować. W tej chwili je zamęczasz. To nie akwarystyka, tylko znęcanie się nad zwierzętami, pisząc bez ogródek.

O ile Twoje posty to nie prowokacja, bo na taką zaczynają wyglądać.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Z informacji, których kiedyś mi udzielono na ilość osobników, które Ty posiadasz wymagany jest zbiornik o powierzchni dna około 100x40cm.

To, że ktoś bezmyślnie każe zwierzakom egzystować w fatalnych dla nich warunkach znaczy, że trzeba to powtarzać?
Na jakiekolwiek zwierze się nie zdecydujesz, trzeba poczytać wpierw poczytać o warunkach, które powinno się im zapewnić. Brak funduszy nie jest tu alibi - jeśli nie stać Cię na coś to tego po prostu nie kupujesz.

Do akwarium dedykowanego dla aksolotli będziesz potrzebował dobrej filtracji - myślę, że dwa bardzo wydajne filtry kubełkowe to absolutne minimum.

Abstrahując do plamek na ciele jednego z aksolotli - spróbuj dodać troszkę NIEJODOWANEJ (to ważne, jod i jego związki są trujące dla aksolotli, podobnie jest z miedzią) soli do wody celem odkażenia i obserwuj czy przyniesie to poprawę.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
lolomi100
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2017 22:21
Lokalizacja: Żary

dziękuję :)

Post autor: lolomi100 »

właśnie podmiankę im robię :) za tydzień nowe akwa dostają 300l :) sądzę że akwa i dwa kubełkowe hw-302 będą wystarczające dziękuje bardzo za pomoc , dam znać jak coś pomoże :) jeszcze raz dziękuję i co ty na to hw-302 x2 do 300 l akwa dla nich ?
Marcin ;)
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Myślę, że dwa takie filtry to dobre rozwiązanie.
Zasyp je ceramiką albo keramzytem jako złoże biologiczne i dodaj gąbkę akwarystyczną dla filtracji mechanicznej.

Życzę powodzenia dla Ciebie i dużo zdrowia dla zwierzaków.


Edit
Oczywiście, w razie "w": przy wyborze keramzytu sprawdź szybciej czy nie będzie zatwardzał wody :)
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
lolomi100
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2017 22:21
Lokalizacja: Żary

podziękowania :)

Post autor: lolomi100 »

dziękuje w swoim oraz ich imieniu :) jeżeli będe miał problem dam ci znać :)
Marcin ;)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: dziękuję :)

Post autor: BARA »

lolomi100 pisze:dostaną 200 l tylko też odrazu pytania jaki sprzęt zakupić do 200 lub 400
lolomi100 pisze:za tydzień nowe akwa dostają 300l :
To stawiasz 200l czy 300l? A może 400l? Co to znaczy: za tydzień? Akwarium przecież nawet jeszcze nie kupiłeś, więc jak zamierzasz w tydzień je postawić? Czy wiesz ile powinno trwać dojrzewanie zbiornika?
Radzę ponownie: oddaj aksolotle nim je zamęczysz.
Postaw i uruchom prawidłowy zbiornik, a jak dojrzeje i po sprawdzeniu parametrów wody upewnisz się, że możesz bezpieczenie wprowadzić do niego żywe zwierzęta, wtedy wróć do tematu aksolotli.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
lolomi100
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2017 22:21
Lokalizacja: Żary

juz po problemie nie ma co odrazu nerwów

Post autor: lolomi100 »

boże jak widze te nerwówki to aż szok :) moderator spokojnie :) akwa ogarnięte zwierzakom nic nie jest :) nie ma co odrazu nerwów 0 obsady sama woda i dobrze zadbana wiec 0 spiny zdrowe juz wsio :) , sama nerwówka z twojej strony boże :O
Marcin ;)
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

Tymczasem ze strony autorowi wszystko zwisa, łącznie ze składnią i interpunkcją xD
lolomi100
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2017 22:21
Lokalizacja: Żary

yep

Post autor: lolomi100 »

racja :)
Marcin ;)
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

Nic dziwnego, że zwierzaki chore.
ODPOWIEDZ