Tetra CO2 Plus

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Tetra CO2 Plus

Post autor: lysy68 »

Witam.

Czy może ktoś używał tego specyfiku tetry CO2 Plus i może się na temat jego działania wypowiedzieć?
Wien iż nie jest on oparty na aldehydzie tak jak w przypadku carbo jest on tam zawarty i może szkodzić krewetkom.
Nigdzie nie idzie znaleźć składu tego wynalazku tetry a jestem ciekawy jego działania i skutków ubocznych u kogoś kto używał owego nawozu.
czy w ogóle warto stosować.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Mi tam węgiel w płynie powoduje masakryczny rozrost glonów zamiast roślin, ale ja mam jakieś inne carbo.

Zakładając, że piszą prawdę na swojej stronie to równanie reakcji powinno wyglądać tak

3 H20 + 30 CO2 = 5 C6H12O6 + 15 O2

Na podstawie
Charakterystyka Tetra CO2 Plus
Tetra CO2 Plus dodaje do wody związki węgla w postaci łatwo dostępnej dla roślin.
Biologiczne CO2 uwalnianie jest nawet do tygodnia, dodatkowo jego formuła zawiera naturalne organiczne substancje, które są rozbijane na CO2 i wodę przez mikroorganizmy.
Organiczne substancje to związki wodoru, węgla i tlenu. Bujny rozwój roślin akwariowych stanowi najlepsze zabezpieczenie przed glonami.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

szamanka pisze:Mi tam węgiel w płynie powoduje masakryczny rozrost glonów zamiast roślin, ale ja mam jakieś inne carbo.

Zakładając, że piszą prawdę na swojej stronie to równanie reakcji powinno wyglądać tak

3 H20 + 30 CO2 = 5 C6H12O6 + 15 O2

Na podstawie
Charakterystyka Tetra CO2 Plus
Tetra CO2 Plus dodaje do wody związki węgla w postaci łatwo dostępnej dla roślin.
Biologiczne CO2 uwalnianie jest nawet do tygodnia, dodatkowo jego formuła zawiera naturalne organiczne substancje, które są rozbijane na CO2 i wodę przez mikroorganizmy.
Organiczne substancje to związki wodoru, węgla i tlenu. Bujny rozwój roślin akwariowych stanowi najlepsze zabezpieczenie przed glonami.
czyli jakby to zrozumialej wytłumaczyć bo jak z chemia to nie bardzo w parze :)
w 30L mam straszny rozrost glonów zwłaszcza nitkowych,nie mogę sobie z nimi poradzić-mój temat o tym jest w dziale glony.
a co do carbo to większość pisze iż wybija te dziadostwo a w twoim przypadku jest odwrotnie i to mnie dziwi.
co do tej tetry to jestem też bardzo ciekawy jego stosowania przez któregoś z akwarystów bo ogólnie w necie ciężko jest na jego temat coś znaleźć.jedynie 2 filmiki z recenzjami znalazłem na youtube
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Szpernęłam głębiej i wygląda na to że prawdopodobnie ten związek to zwykła glukoza O.o

Co pasuje to tego że jest rozkładana przez mikroorganizmy na wodę i dwutlenek węgla. Mikroorganizmy mają z tego energię.
Żeby to zweryfikować to chyba należało by kupić ten środek i spróbować na język czy jest słodki. Zapytam gdzie indziej bo piszą, że używali i mają ten środek.

Carbo pomaga walczyć z glonami w ten sposób, że przy ustabilizowanym zbiorniku w którym proporcje pierwiastków itd są ustabilizowane daje kopa roślinom do zużycia przez nie pierwiastków, żeby glony ich nie dostały. U mnie musi być czegoś za dużo lub za mało i rośliny sobie z tym nie radzą więc glony korzystają.
U mnie problemem mógł być jeszcze całkowity brak brygady czyszczącej )(dopiero od 2 tygodni kompletuję- mam już ślimaka i 2 otoski), zbyt rzadkie czyszczenie szyb, bo 'zaoszczędziłam' na czyściku a pensetą było niewygodnie i łapy do akwarium trzeba było wsadzać, bardzo słaba filtracja, słabe oświetlenie przez 2 miesiące, mój nieszczęsny trawnik który nie chce się rozrastać i zwiększyć biomasy. Trochę się tego zebrało.

W każdym razie po podaniu carbo glony rosną w oczach, więc nie podaję.


-------------------
niekoniecznie glukoza, bo jest 6 cukrów które odpowiadają temu wzorowi
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

ciekawi mnie czy ten wynalazek nie nabawił mnie krasnorostów czy tym podobnych bo mam ich ostatnio sporo w akwarium a zwłaszcza przed filtrem na bacopie i pozostałości po trwaniczku. na razie odstawiłem i ten specyfik i ferropol.gdzieś w necie znalazłem ,że po stosowaniu tego CO2 tetry tez komuś glonów nawyskakiwało
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
ODPOWIEDZ