[600] Roślinne 720/600 Pomoc w doborze obsady.

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

garlick007
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2016 8:12
Lokalizacja: Łódź

[600] Roślinne 720/600 Pomoc w doborze obsady.

Post autor: garlick007 »

Witam serdecznie.

Planuję zakup baniaka o standardowych wymiarach 200x60x60 lub 200x60x50 (na chwilę obecną to większe) Proszę koleżanki i kolegów o pomoc w doborze obsady. Będzie to typowe akwarium roślinne. Na wstępie zaproponuję coś od siebie. Zależy mi na typowej drobnicy, dlatego proszę o powstrzymanie się od komentarzy typu (szkoda baniaka na drobnicę, weź skalara - nie!, nie chcę skalara, ani innych "dużych" ryb).

Z informacji znalezionych w sieci:

Nazwa polska Nazwa łacińska Biotop temperatura pH twardość Partia akwarium

Bystrzyk amandy Hyphessobrycon amandae Am. Połud. 23-28 5.5-7.0 (1-10) Środek
Drobnoustek obrzeżony Nannostomus marginatus Am. Połud. 22-28 4.0-7.0 (1-15) Góra
Razbora borneańska Boraras brigittae Azja 23-28 5.0-7.0 (0-10) Środek
Razbora galaxy Danio margaritatus Azja 22-27 6.5-7.5 (5-15) Środek
Otosek przyujściowy Otocinclus affinis Am. Połud. 21-27 5.5-7.5 (1-12) Dno
Szczupieńczyk karłowaty Epiplatys annulatus Afryka 24-26 5.0-7.0 (2-12) Góra
Proporczykowiec z Kap Lopez Aphyosemion australe Afryka 21-32 5.5-7.5 (1-10) Góa


Czy zaproponowana przeze mnie obsada będzie w stanie żyć ze sobą w zgodzie? Jeżeli znalezione informacje, dotyczące każdego gatunku są prawdziwe (proszę o weryfikację), to wybierając zbiór wspólny dla każdego parametru otrzymuję:

Temperatura: 24-26
pH: 6,5-7,0
Twardość: 5-10 dGH

Czy przy takich parametrach wody, wymienione gatunki będą szczęśliwe?

Ile rybek każdego gatunku mogę wpuścić do zbiornika, żeby nie powstała zupa? (Jeżeli chodzi o proporczykowca to będą 2 samce, 4-5 samiczek).

Czy rybki będą pływać ławicami w ramach gatunku czy wymieszają się w jedną dużą ławicę, a może w ogóle nie utworzą ławicy?

Jeżeli zaproponowana przeze mnie obsada nie może żyć ze sobą w jednym zbiorniku, proszę o pomoc, który gatunek odrzucić. Część z Was jest pewnie zdania, żeby ograniczyć się do 2-3 gatunków, a zwiększyć ilość osobników każdego. Wolałbym pozostać przy takich jak napisałem, ale jeżeli z rożnych powodów jest to niemożliwe, będziemy korygować.


Pozdrawiam,
Andrzej

temat przeniosłam do odpowiedniego działu i poprawiłam tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Obsady. MOD BARA
malachio
Akwarysta
Posty: 936
Rejestracja: 25 lut 2014 17:05
Lokalizacja: Kalety

Post autor: malachio »

Jak chcesz typowo roślinne to bym brał 50cm wysokości, chyba że będziesz miał oświetlenie HQI to 60cm będzie ok.

Z podanych gatunków zrezygnowałbym z
Danio margaritatus - woda neutralna/zasadowa
Boraras brigittae - wolą raczej kwaśniejsze wody no i ciut za mała
Epiplatys annulatus - mozesz spróbować, jak będzie akwarium szczelnie zamknięte, a na powierzchni dużo roślin

Popatrz na takie gatunki jak pseudomugil furcatus,iriatherina werneri , Oryzias woworae.

No i raczej będą się mieszać ryby ze sobą, a żeby ładnie trzymały ławicę to właśnie potrzeba jakiegoś większego towarzystwa, oczywiście nie takiego co będzie je zjadać.
__________________________________________
[54l] 60x30x30 - kwarantanna
[141l] 70x45x45 - Gupiki Endlera, krewetki, ślimaki
[275l] 120x50x45- CA Herotilapia multispinosa, amatitlania sajica,
garlick007
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2016 8:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: garlick007 »

Akwarium typowo roślinne. Marzy mi się coś takiego z zachowaniem skali:
Obrazek

Źródło: http://akwariumblog.blogspot.com

Ponieważ w grę wchodzi tylko akwarium otwarte, trzeba będzie zrezygnować z Epiplatys annulatus, a szkoda bo to chyba najładniejsze z wymienionych ryb.

Jakiego straszaka proponujesz (max do 10cm długości)?

Pozdrawiam

Podaj źródło pochodzenia tego zdjęcia. To nie jest Twoje akwarium. Masz prawa autorskie do zdjęcia? MOD BARA
ODPOWIEDZ