Kostka 40x40x40 Iwagumi

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
jajao21
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2017 9:45

Kostka 40x40x40 Iwagumi

Post autor: jajao21 »

Witam was serdecznie mam kilka pytań odnośnie nano iwagumi 40x40x40 mianowicie:
-czy lepiej dać ziemię ogrodową czy lepiej aktywne podłoże jeśli tak to jakie?
-czy do tej kostki będzie dobry reaktor sery 500?
-jaki dać filtr zewnętrzny czy aquel asap 800 czy jakiś inny który nie zrobi mi wirówki?
-jakie najlepiej nawozy wybrać i z jakiej firmy ?
-czy lepiej podawać CO2 przez 24 godziny czy tylko jak światło świeci?
- czy lepiej dać rośliny z in vitro czy już w koszyczkach( nie ukrywam że do koszyczków jestem uprzedzona)
Z góry serdeczne dzięki za odpowiedź
Hejter
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2017 8:47
Lokalizacja: Radom

Post autor: Hejter »

Dla potomnych:
Większość podłoży aktywnych jest na bazie ziemi ogrodowej. Jeśli nie masz doświadczenia kup aktywne - jest łatwiejsze w utrzymaniu.
Jakie? to nie ma większego znaczenia.
Do tej wielkości kostki zwykły filtr kilkugąbkowy będzie dobry. Coś takiego jak nadfiltracja nie istnieje, w każdym zoologicznym sprzedawca dobierze Ci odpowiedni.
CO2 podajemy wtedy kiedy świecimy czyli 10-12h na dobę. W nocy nie.
Rośliny invitro są najbardziej bezpieczne. W końcu hodowane są w sterylnych warunkach ;-) Wystarczy dobrze oczyścić z żelu i gra muzyka.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Witaj.
jajao21 pisze:czy lepiej dać ziemię ogrodową czy lepiej aktywne podłoże jeśli tak to jakie?
Ziemia wystarczy, można ją też wymieszać z piaskiem lub z torfem i węglem drzewnym (tego ostatniego sposobu nie stosowałem, piszą w starych podręcznikach o takich mieszankach).
jajao21 pisze:-czy do tej kostki będzie dobry reaktor sery 500?
-jaki dać filtr zewnętrzny czy aquel asap 800 czy jakiś inny który nie zrobi mi wirówki?
Możesz połączyć zwykły filtr wewnętrzny (z deszczownią), z rozpuszczaniem CO2, akwarium 40x40x40 nie jest duże i wystarczy rozpuszczanie gazu w filtrze.
jajao21 pisze:-czy lepiej podawać CO2 przez 24 godziny czy tylko jak światło świeci?
Podawanie w nocy to strata gazu więc należy sterować to elektrozaworem.
Ale np. z czystego lenistwa nie chce mi się zakręcać butli i gaz powoli leci w nocy:)
jajao21 pisze:- czy lepiej dać rośliny z in vitro czy już w koszyczkach
I też trzeba pamiętać, że w akwarium są już inne warunki, więc część roślin nie musi dobrze rosnąć.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ