akwarium słodkowodne

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kulio2007
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2017 23:03
Lokalizacja: kielce

akwarium słodkowodne

Post autor: kulio2007 »

Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Posiadam akwarium 140L od 2 tygodni. Woda z poprzedniego akwarium przelana do nowego wsumie 30 L reszta źródlana pH 6,5 - 7 . obsada 5 rasbor klinowych , 5 neonow inesaa , 3 dorosłe gupiki i 1 gupik endlera, 2 gupiki okolo 1.5 cm i 18 narybku gupika w kotniku. Do tego glonojad syjamski okolo 6cm , 2 otoski przyujsciowe oraz 2 molinezje czarne. Wczoraj podmienialem wode okolo 30 L uzdatniona kranowke uzdatniaczem JBL biotopol. Rosliny żywe kilka -kilkanascie sztuk bodajże moczarki , 3 sztuki chyba anubias. Korzen znaleziony w lesie wygotowany w soli 3 godz oraz w czystej wodzie 2 godz . kamienie piaskowiec myty wygotowany sprawdzany octem. Pokarm 2-3 razy dziennie w malych ilosciach tetramin pro crips lub tropical sucha karma wysokobialkowa lub micro pellets hikari tropical. Napowietrzenie happet HB10 . filtracja aqua el fat-3 140-170 L 450L/h + delfin 150 przy dnie 40 L 170L/h . żwir bazaltowy czarny drobny oraz kwarcytowy bialy takze drobny. W ostatnich niach przed podmiana wody wsadzilem rosline Fitonia color. Po jakims czasie zauwazylem ze zaczela plesniec.. Znalazlem 1 rasbore i jednego neona porosnietych pleśnią. Kolejnego dnia padla molinezja (byla u mnie kilka dni, nie bylo sladow plesni) oraz dzisiaj padla mi samiczka gupika okolo 1 moesiac po porodzie (wygladala na stara, chudą i osowiałą.. Samce nie interesowaly sie nią) podana wyzej obsada to obsada aktualna na dzien dzisiejszy. Fitonia wyrzucona z akwarium bonwyczytalem ze jest to roslina bagienna nie akwariowa. Zastosowalem kilka łyżeczek soli kuchennej jodowanej dla zabicia pleśni, Healthosan firmy tropical kilka ml oraz podnioslem temperature do 28 stopni na 2 dni. Aktualnie jest 26.5 stopnia C , zwirek wyplukany i wyparzony , dno odmulone , od kilku dni czyste nawet drobnej kupy nie widac. Oswietlenie 2 x 10w 6000K. Grzałka z termostatem 75w firmy happet . stosowalem BactoActiv. NO3 rowne 0mg przed i po podmianie wody test firmy tropical , reszty parametrow nie znam. Ogolnie akwarium wyglada wporzadku ale woda smierdzi rybą.. Chcial bym zapytac jak sie pozbyc tego zapachu a jesli jest to normalne to co jeszcze moge zrobic by udoskonalic mój baniak ? Ewentualnie jaka rybkę(rybki) wieksza mógł bym wsadzić do baniaka? Wszystkie rybki ktore posiadam są słabo widoczne a chciał bym jakaś która by sie majestatycznie przechadzala po zbiorniku lecz nie byla agresywna wobec reszty załogi.. Myslalem również nad bojonikiem syjamskim(samcem).. Z gory dzieki za podpowiedzi ;)

Poprawiłem tytuł i przeniosłem z działu Obsady.
MOD krzych_100
Aquarium 140 L
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Cześć,
Ogolnie akwarium wyglada wporzadku ale woda smierdzi rybą
Nie zdechło coś?
co jeszcze moge zrobic by udoskonalic mój baniak ?
zdecyduj się na jakiś biotop, bo teraz to tasz totalny bajzel w obsadzie.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ