[72l]ogólne

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Krord
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2017 9:22

[72l]ogólne

Post autor: Krord »

Wymiary :57x57x82 wys.40 (rogowe)
Filtr wewnętrzny Aquael fan-2plus
Oświetlenie: taśma smd led 8520 + świetlówka 15w
Rośliny: Pogostemon helferi, Vallisneria asiatica, Cryptocoryne parva,
Ludwigia repens'rubin', Ammania'bonsai', Fox moss
Na dnie żwir, na nim warstwa piasku (docelowo pod kiryski)
Parametry wody:
NO3 - 0
NO2 - 0
GH - 16
KH - 6
pH - 6,4
CL2 - 0
Obsada 15xGupik Endlera
Moje pytanie: czy do tego zbiornika mogę dać poza gupikami jeszcze 5 kirysków panda na dno?
Zdjęcie poglądowe: https://zapodaj.net/033ccd3fa358c.jpg.html
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Można :)
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Do tego zbiornika kiryski się nadają. Za to gupiki tu nie pasują,poczytaj o ich wymaganiach.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Krord
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2017 9:22

Post autor: Krord »

Kross pisze:Do tego zbiornika kiryski się nadają. Za to gupiki tu nie pasują,poczytaj o ich wymaganiach.
Na wszystkich stronach które przeglądałem spełniam wymagania dla gupików, przykładowo :http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/ ... ra-gupiki/ chyba, że coś źle interpretuje, jeśli tak proszę o wskazówki, i z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Gupiki potrzebują wody minimum sredniotwardej do twardej. Jaka masz temperaturę? Gupiki preferują ciepłą wodę,powyżej 26C. W chłodnej wodzie są narażone(skłonne) do chorób.

Masz gupiki czy endlery. To są 2 różne gatunki,które się tak myli.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Krord
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2017 9:22

Post autor: Krord »

Gupiki, temperatura 26-27C
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Panowie, nie przesadzajmy z tym nazewnictwem. Do niedawna stale stosowało się nazwę gupiki Endlera nazywając w ten sposób żyworódkę Endlera i o takim gatunku pewnie Autor tematu pisze. Zgadza się?

Endlery są ciepłolubne i mają inne wymagania co do parametrów wody niż kiryski panda. Nie należy łączyć ze sobą tych dwóch gatunków ryb.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Krord
Posty: 4
Rejestracja: 26 lip 2017 9:22

Post autor: Krord »

Mój błąd w pierwszym poście to gupiki pawie oczko a nie endlery, wybaczcie, żona mnie uświadomiła właśnie.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Gupiki są to ryby wód twardych i zasadowych, ciepłolubne, dla nich minimum to 26 stopni. Kiryski panda wolą wodę chłodniejszą, poniżej 24 stopni oraz miękką i kwaśną.

Akwarium jest puste, moim zdaniem ryby zostały wpuszczone za wcześnie. Jak długo to akwarium dojrzewało? Jakie są parametry wody? Czemu nie ma roślin, których gupiki potrzebują?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
malachio
Akwarysta
Posty: 936
Rejestracja: 25 lut 2014 17:05
Lokalizacja: Kalety

Post autor: malachio »

Skończcie już z tą ciepłolubnością Endlerów. Mam je w akwarium bez grzałki już dosyć długo. Temperatura w zimie spadła do jakiś 12-13'C (wyjazd). Wszystkie ryby, krewetki, ślimaki przeżyły w dobrej kondycji. Obecnie od maja mam narybek żyworódki Endlera w zbiorniku (wannie) na wodę. Żyją. Rosną szybciej niż narybek w akwarium. Temperatura wody waHa się od kilkunastu stopni do sporo prawie trzydziestu (a może nawet ponad). Woda to głównie jurajska kranówka, ale z okresowym dodatkiem deszczówki. W wodzie moczą się korzenie.
__________________________________________
[54l] 60x30x30 - kwarantanna
[141l] 70x45x45 - Gupiki Endlera, krewetki, ślimaki
[275l] 120x50x45- CA Herotilapia multispinosa, amatitlania sajica,
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Malachio - w tym akwarium nie ma Endlerów tylko zwykłe gupiki. Poczytaj dokładnie całą dyskusję i zobacz na zdjęcia...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
malachio
Akwarysta
Posty: 936
Rejestracja: 25 lut 2014 17:05
Lokalizacja: Kalety

Post autor: malachio »

BARA pisze:Endlery są ciepłolubne i mają inne wymagania co do parametrów wody niż kiryski panda. Nie należy łączyć ze sobą tych dwóch gatunków ryb.
Może i nie ma Endlerów, ale odniosłem się do cytowanego fragmentu.
A gupiki pawie oczko też trzymałem bez grzałki, 23'C
__________________________________________
[54l] 60x30x30 - kwarantanna
[141l] 70x45x45 - Gupiki Endlera, krewetki, ślimaki
[275l] 120x50x45- CA Herotilapia multispinosa, amatitlania sajica,
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ok, masz rację co do mojej wypowiedzi.
U mnie gupiki rozmnażane i trzymane poniżej 26 stopni standardowo stawały się chorowite, głównym problemem stawała się pleśniawka i kłopoty z trawieniem.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ