Problem z krewetkami

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Skoczekk
Posty: 22
Rejestracja: 01 sie 2017 10:27
Lokalizacja: Lublin

Problem z krewetkami

Post autor: Skoczekk »

Zacznę od początku moja żona kupiła 2 szt młodych Amano w sklepie. Jest ok żyją są ruchliwe itp, natomiast 3dni temu kupiłem osobiście 2 szt amano ale już większe i 5szt Crystal.

Problem polega na tym że jeden Crystal jeszcze wczoraj latał jak opętany dziś leżał na boku. Tak samo jak Amano większe, z tym że dziś był praktycznie przezroczysty. Mogły być już stare? Crystal nie miał już takiej barwy pełnej tylko wyglądał jak wyleniały.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Krewetki przechodzą wylinki (można je znaleźć w akwarium jako puste pancerzyki do złudzenia przypominające krewetki...), więc podejrzewam normalne zachowanie i proces u Crystala.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Skoczekk
Posty: 22
Rejestracja: 01 sie 2017 10:27
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Skoczekk »

BARA teraz doczytałem i faktycznie tak to wyglądało w temacie Amano. Crystal po prostu padł, i mnie ciekawi czego, czy starość go wykończyła czy inny czynnik którego muszę poszukać. Dodam że inne krewetki są ok i normalnie sobie żyją.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Czasami krewetki padają i ciężko jest ustalić przyczynę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

zgadza się ja mam same neocardiny w różnym ubarwieniu i tez padają bez jakichkolwiek oznak choroby.a co do crystalek to może masz złe parametry wody,mierzyłeś je?crystale są bardzo delikatnymi i wymagającymi krewetkami.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Skoczekk
Posty: 22
Rejestracja: 01 sie 2017 10:27
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Skoczekk »

Parametry są ok. Ta krewetka od początku była jakaś podejrzana z racji że wyglądem nawet przypominała że jest już na wykończeniu i się nie myliłem.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

też tak mogło być jak piszesz,mnie często potrafiła jakaś krewetka fiknąć chwile po wpuszczeniu do akwarium.w ostatnim czasie padło mi sporo dużych red cherry i nie mogę się doszukać przyczyny zgonów :(
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
fruttiDiMare
Posty: 18
Rejestracja: 09 sie 2017 22:18

Post autor: fruttiDiMare »

Jakie masz parametry w baniaku ???
Masz tam jakies ryby oprócz krewetek
Wymagania crystal
pH 6,2
GH 6
kh0
250-300us
łysy68 wpuszczałeś duże krewetki do nowego zbiornika czy jakiś czas tam mieszkały?
19l obsada RC
27l obsada CR/CB
25l "Black Water"
54l towarzyskie (kąsacowate i karpiowate)
30l -plany
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

fruttiDiMare pisze:łysy68 wpuszczałeś duże krewetki do nowego zbiornika czy jakiś czas tam mieszkały?
nie już mieszkają od grudnia 2016,dokupowałem po trochu i wpuszczałem raz na jakiś czas nowe,ostatnie chyba przed majówką.a w drugim akwarium padają mi młode,w tym tygodniu ze 6 albo lepiej
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Skoczekk
Posty: 22
Rejestracja: 01 sie 2017 10:27
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Skoczekk »

U mnie problem rozwiazany. Do filtra wsadziłem Purigen i po problemie krewetki ożyły :-D a woda to już kryształ jak by jej nie bylo


ps. zauważyłem dziś że Neonki Czerwone w grupie 4szt zjadły jedną krewetkę tzn rozszarpały ją.. czy to normalne zachowanie? ponieważ wszędzie piszą że Neonki nie są aż tak agresywne w stosunku do krewetek.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

Skoczekk pisze: ps. zauważyłem dziś że Neonki Czerwone w grupie 4szt zjadły jedną krewetkę tzn rozszarpały ją.. czy to normalne zachowanie? ponieważ wszędzie piszą że Neonki nie są aż tak agresywne w stosunku do krewetek.
o to dziwne,chociaż należą do kąsaczowatych i lubią coś skubnąć to ja mam neony innesa w 60 i żaden nie interesuje się krewetkami,w 30 miałem 2 neony czarne i one potrafiły pogonić krewetki małe ale po przerzuceniu do 60 nie interesują się wcale, natomiast jak miałem 4 sztuki danio czerwonego to siały one terror wśród krewetek ale tylko noszących jajka pod odwłokiem(dosłownie w grupie dopadały krewetkę i dotąd ją nękały aż ta pogubiła jajeczka-musiałem je odłowić z akwarium niestety.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
ODPOWIEDZ