[112] ogólne

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

AwesomemaN
Posty: 25
Rejestracja: 31 lip 2017 11:44
Lokalizacja: Gdańsk

[112] ogólne

Post autor: AwesomemaN »

112l Ogólne akwarium
Filtracja: Ikola kubełkowy 350 + 250 pracujące razem 24na24
Butla CO2: nazwy nie znam zrobiłem to z butli acetylenowej zajumanej ze stoczni, reduktor GCE Basic także typowo spawalniczy
Oświtlenie: dwie belki aquaela Leddy Slim 32 wat Sunny i Leddy Slim 36 wat Plant
Rośliny: Ludwigia, moczarka, sagitaria która chowa się za moczarką, limnofilia, mały henio posadzony dziś, anubias nana na korzeniu, rotala, nurzaniec itp
Obsada:Neon innesa, razbory espei, razbory borneańskie, kiryski pstre, glonojady syjamskie, zbrojnik się gdzieś tam uchował, bojowniki, ślimory ampularie, świderki, zatoczki, heleny[/u][/b]

https://www.fotosik.pl/zdjecie/7b67a08fa81e612b
Awesik !
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Akwarium ładne, ale obsada do zmiany. Nie można trzymać zimnolubnych neonów Innesa z ciepłolubnymi bojownikami.
Jakie są parametry wody w zbiorniku?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
AwesomemaN
Posty: 25
Rejestracja: 31 lip 2017 11:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: AwesomemaN »

Innesa woda z tego co pamietam 20-26 stopni
Bojki 22-30

Więc jeśli w akwarium jest 25 a jest wiadomo z jakąś tolerancją to chyba ani jednym ani drugim nic się nie stanie i raczej się nie mylę i obserwuję. Miałem nawet dla innesów rzęskę i robiłem im cień na pierwszym planie jak nie było trawników i co? :D olały mnie i tą rzęskę i wyśmiały pływając sobie w miejscach naświetlonych non stop tylko na noc wpływają w limnofilię :D

a parametry ach no zmierzę :D i co mi tu wyszło

Azotany: 18 mg/l
Azotyny: 0/25mg/l
pH: 7,2
KH: 8,5
CO2: 25mg/l
Chlor: 0mg/l
Awesik !
AwesomemaN
Posty: 25
Rejestracja: 31 lip 2017 11:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: AwesomemaN »

Awesik !
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

No tzreba przyznac ze ladnie urzadzone. Ciekawy jestem czy Anubias nie jest zbyt bardzo wystawiony na slonce?
AwesomemaN
Posty: 25
Rejestracja: 31 lip 2017 11:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: AwesomemaN »

Teoretycznie mam dwa anubiasy w tym akwarium i ten na korzeniu rośnie bardzo szybko i zdrowo, a niestety ten który jest zacieniony z lekka ani ruszyć nie chce także teoria teorią a praktyka praktyką. Tak jak ostatnio walczyłem z brakami w nawozach różne rady czytałem i teorie, kupiłem całą walizę testów z JBLa i co się okazało ku mojemu zdumieniu, że w mega zarybionym i mocno nawożonym akwarium kuleje fosfor. Więc go dodałem i rośliny poszły jak z procy w górę i w szerokość a mały henio tak jest żarłoczny, że stłumił mi Limnofilię o_O i ona nie chce teraz za bardzo rosnąć jak dawniej.
Awesik !
ODPOWIEDZ