Akwarium Optiwhite

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Aqam20
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2017 7:39

Akwarium Optiwhite

Post autor: Aqam20 »

Witam serdecznie jestem nowy na forum i nam pytanie co do akwarium z szkła Optiwhite planuje założyć takie a konkretnie 120x60x60. Moje pytanie to
do klejenie takiego akwarium użyć czarnego czy może transparentnego silikon. Z tego co się orientowałem to czarny jest nieco mocniejszy i jest większa gwarancja na niego z drugiej strony klejenie czarnym zepsuje efekt Optiwhite. na czarny silikon można uzyskać od 5 nawet do 10lat gwarancji a na transparentny ok 3lat ale przeważnie dają 2lata. Ponoć przez przezroczysty silikon przechodzi światło a co za tym idzie powoduje to osadzanie się glonów i w konsekwencji rostrzelnienieu zbiornika. Liczę na waszą pomoc i porady. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Kolor silikonu nie ma wpływu na osadzanie się glonów. Akwarium będzie oświetlone od środka, więc na czarnym jak mają urosnąć to też urosną, tak samo jak na kamieniu czy korzeniu.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ja bym na front dał opti, ewentualnie boki [ale niekoniecznie], spód i tył bez sensu drogie szkło wkładać, klej czarny bym wziął, bo nie ufam, że na pewno z czasem będzie to dobrze wyglądać...widziałem już zbiornik z bezbarwnym i glonem- nieciekawy wygląd, na czarnym tego tak nie widać.
edinio47
Akwarysta
Posty: 344
Rejestracja: 18 lis 2009 23:39
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: edinio47 »

Aqam20 pisze: na czarny silikon można uzyskać od 5 nawet do 10lat gwarancji
To świetna wiadomość. Gdzie znalazłeś takiego producenta?
Pozdrowienia z Gór Bystrzyckich
Aqam20
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2017 7:39

Post autor: Aqam20 »

Na allegro sie reklamuja ja mieszkam w Niemczech i tu znalazłem producenta wykonuje kompletnie wszystko od akwarium poprzez pokrywę półkę wszystko pod wymiar ale oczywiście cena też odpowiednia. Właśnie ten producent daje za drobną dopłatą gwarancje na czarny silikon 10lat a na transparentny tylko 2lata i podaje przyczynę osadzające się glony.

No i nie wiem co mam zrobic napewno robie przód lewą i prawą stronę z opit ale co s tym silikonem przezroczysty plus opti wygląda obłędnie. A czarny pewniejszy.

Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać, użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
edinio47
Akwarysta
Posty: 344
Rejestracja: 18 lis 2009 23:39
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: edinio47 »

A, w Niemczech to jest możliwe.
Słyszałem kiedyś ,że niemieckie jest 7xlepsze. :mrgreen:
Pozdrowienia z Gór Bystrzyckich
Aqam20
Posty: 3
Rejestracja: 15 sie 2017 7:39

Post autor: Aqam20 »

Tak może kiedyś tak ale teraz to 7x więcej azylantów :D :D
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Witaj. Zrób sobie ze szkła optiwhite front i boki. Nie przepłacaj za pozostałe,których i tak nie będzie widać,a zaoszczędzoną kasę wydasz na pozostały asortyment do zbiornika. Mam akwarium z optiwhite,walczę z glonami od dłuższego czasu i jakoś na silikonie się to nie osadza.

Poza tym czarny silikon ten ma swój urok,kwestia gustu. A jeśli chodzi o aspekt gwarancji przy bezbarwnym,zawsze możesz zapytać się w razie draki,ile kosztować będzie wymiana silikonu za kilka lat. Lecz jak mówię,nie ma co się denerwować na przyszłość,że akwarium się rozszczelni przez glony,no nie histeryzujmy.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
malachio
Akwarysta
Posty: 936
Rejestracja: 25 lut 2014 17:05
Lokalizacja: Kalety

Post autor: malachio »

Kolor silikonu to rzecz drugorzędna, ważniejsze jest wykonanie. Jak będzie wszystko ładnie, równo poklejone, szyby proste i ładny szlif + poler na krawędziach to i z czarnym będzie ładne. A wielka krzywa spoina to i przy bezbarwnym będzie kiepsko się prezentować.
No i oczywiście jak to nie będzie akwarium klejone z grubych szyb, bez wzmocnień, odkryte, oświetlone światłem o wielkiej mocy, oglądane na przestrzał to bym zrobił całość ze zwykłego float. A różnicę w cenie dopłacił do lepszego wykonania, czy lepszy osprzęt.
__________________________________________
[54l] 60x30x30 - kwarantanna
[141l] 70x45x45 - Gupiki Endlera, krewetki, ślimaki
[275l] 120x50x45- CA Herotilapia multispinosa, amatitlania sajica,
ODPOWIEDZ