powrót z wakacj

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
aeaa
Posty: 69
Rejestracja: 06 kwie 2016 6:55

powrót z wakacj

Post autor: aeaa »

hej...
Wróciłem z wakacji (10 dni) w tym czasie ryby karmił sąsiad. Wodę wymieniłem rano, pościnałem zielsko. Przed wymiana wody ryby zachowywały się normalnie. Po wymianie zaczęły jak szalone pływac i gonic jedną z kompanek. Jakieś pomysły co się dzieje. Jedynie trzy z moich rybek zachowują się spokojnie. Ryby to rozbara klinowa. W akwarium jest jeszcze zbrojnik i kilkanaście krewetek. Akwarium 112l, temp 25stc.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Po podmianie wody najprawdopodobniej rozpoczęło się tarło.

Czy znasz parametry wody?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
aeaa
Posty: 69
Rejestracja: 06 kwie 2016 6:55

Post autor: aeaa »

tarło ? w takich warunkach jakie mam ? to razbora a ona ma wymagania, czytałem o tym na naszym forum :) chyba że o czymś nie wiem.
Parametry wody:
GH- 10 kropli skala niemiecka
KH - 4 do 5 kropli
pH 4,5 do 9 -7,5 pH
pH 6-8 - wyszło cos pomiędzy 7,6 a 7,8
Jak tak patrzę na te moje rybki to one szaleją tylko jak mnie widzą :) jak mnie nie ma w pobliżu to spokój i cisza.
------------------
Właśnie przed chwila widziałem jak rybka która jest goniona pływała przez chwilę brzuchem do góry, po czym odwróciła sie i znów w normie, inne zaczęły ja podgryza w brzuch. Jesli to jednak tarło to co mam zrobic ?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nic nie robić. Zostawić je w spokoju. Razbory klinowe nie są raczej wymagające.

Jeżeli zauważysz jakiekolwiek oznaki choroby, pisz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ