Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[240L] korzeniowe misz-masz
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 20 Sie 2017 17:42    Temat postu: [240L] korzeniowe misz-masz Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bry

W weekend sie sprezylem i zrobilem przesiadke ze 112L na 240L 120x50x40. Jak widac wszystko jest w fazie testowej, a rosliny w doniczkach bo tak naprawde to jestem rozerwany miedzy HT i LT, a boje sie ze nie ogarne anubiasow i microsorium i zjedza mnie glony.

Wiec tak zbiornik jak zawsze tradycyjnie na ziemi, tu ziemie uzylem ze 112L i wymieszalem ze starymi korzeniami, podlozem itd wiec baza jest bardzo dobra i sprawdzona.

Na ziemie polecial zwir gradacji 0.1mm czyli kompromis, dla Kiryskow i stref beztlenowych. Generalnie Kiryski maja cale wasy i przelatuje im to przez skrzela, a przy okazji podloze mi szybciej dojrzeje.

Woda czyli jakies 80L przelaana ze starego zbiornika, filtry tez stare wiec warunki sa bardzo dobre.

Obsada to jakies 12 Brzanek wysmuklych, 3 zbrojniki, 4 kiryski, 4 otoski jeden pretnik karlowaty i 7 koktajlowych amano.

No i z roslin to przedewsztystkim Sagitaria karlowata, z ktorej bede robic trawnik. Pozatym uratowalem wiekszosc roslin ze starego baniaka ale ide bardziej w zielsko dla leniwych wiec moze pojawic sie cos z Kryptokoryn.

Swiatlo mam troche slabe jak na ten zbiornik dlatego nie podjelem decyzji co to ma byc za zbiornik i czy bede musial dolozyc cos czy nie. Na chwile obecna jest jakies 8000 lumenow / 110W przy realnej objetosci okolo 190L daje to nie spelna jakies 0.6W/L czyli nie poszaleje niestety, ale CO2 puszczam.

No i wpadl stary korzen red moor, ale mysle nad drugim z prawej strony ale to plany bo czekam na rosliny i mysle nad aranzacja.

Ostatnio zmieniony przez mark_farina dnia 07 Paź 2018 13:54, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kross
Akwarysta

PostWysłany: 20 Sie 2017 20:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czasem nie mówiłeś, że ma być 300l Very Happy ?

Pozdrawiam,Daniel
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 20 Sie 2017 22:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kross napisał:

Tak mialo byc, a jak pomierzylem boki to 120x40x50 daje 240L
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 20 Sie 2017 22:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kross napisał:
Po pijaku kobiety są ładniejsze a akwaria większe Smile

mark_farina napisał:
a boje sie ze nie ogarne anubiasow i microsorium i zjedza mnie glony.
Ekspert od NPK takich rzeczy się boi? Smile

Masz jakiś plan na ten zbiornik? Czy znowu ogródek?
P.S. Zauważyłeś, że red moor z czasem jakby mniejszy się robi? Moje po zmianie były cieniem tych, które włożyłem pierwotnie.

[360] Dyskoteka
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 20 Sie 2017 22:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Neurochirurg napisał:

P.S. Zauważyłeś, że red moor z czasem jakby mniejszy się robi?

Majac 3 zbrojniki polerujace jego powierzchnie 24h to tak, ponoc te korzenie jak kazde zreszta przejda w niebyt po jakims czasie.

A co do zbiornika to mam 2 koncepcje i mysle zeby zrobic 2 strefy swietlne. Ogrodka to juz raczej nie bede miec bo za duzo mnie to kosztowalo pracy. Natomiast beda rosliny tak do okolo 0.5W/L i mniej wymagajace. Chce dwa korzenie po bokach otoczone czyms ala Cryptokoryna, Microsorium lub cos w tym temacie natomiast w tle Ludwigie kilka rodzajow oraz Higrophilia.

W strefie mocniejszego swiatla chcialbym zachowac Pogostemona Erectus, Rotale Wspaniala i palemki oraz dac tam CO2 w tym rewirze Smile

Niewiem jak to wyjdzie ale pracuje nad tym i strefy swietlne superancko wygladaja a jak sie to ogarnie to bedzie ciekawie.
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 20 Sie 2017 23:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Strefy" świetlne to już chyba ogarnąłeś, bo już teraz widać nierównomierne oświetlenie, o które miałem zapytać. Może być fajny efekt.
mark_farina napisał:
oraz dac tam CO2 w tym rewirze
No chyba się nie uda, ale reszta roślin CO2 nie pogardzi Smile. No to powodzenia!

[360] Dyskoteka
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 23 Sie 2017 19:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myslalem ze bedzie gorzej ale ziele szybko zlapalo kolor i chyba mu nie jest zle, wiec powoli po weekendzie chyba zabiore sie za sadzenie i jakas aranzacje.

Tutaj po lewej moja stara Rotala, ktora podejrzewam by zyla nawet w muszli klozetowej, a po prawej to nowy nabytek - Ludwigia Palustris w odmianie czerwonej. Jak ja kupilem to byla zielona i dostala ostro po tylku bo liscie miala jak sito no ale chyba bedzie zyc. Dostala kolorow po slusznej dawce zelaza.

A tutaj mamy tkz rozmaitosci, czyli troche bonzaja, troche Rotali, troche Higrofili dwa rodzaje pogostemona it itd. Zyje i chyba zyc bedzie wiec sie nie martwie.

Tutaj jest moj rodzynek z in vitro czyli Hygrophila pinnatifida. Podobno tez piekna roslina i tez na moje szklane oko bedzie zyc.

I na sam konieic najwieksza wtopa miesiaca czyli Sagitaria karlowata WTF??? Na moje oko, a kupilem z neta od kogos, to o ile to odmiana karlowata, to ktos tam swiecil chyba swieczka sadzac po jej wysokosci, a po drugie zamawiajac 40sztuk polowa przyjechala z nitkami Twisted Evil Bede atakowac tego dziada bo straszna lipe odstawil no ale zrobie tak ze poczekam az pusci odrosty i mlode szczepki posadze u siebie.

Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 30 Sie 2017 20:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc roslin oprawilem i posadzilem, reszta zostala w doniczkach i czeka na weekend. Jednak ide w zieleniak, bo jakos mi sie anubiasy nie widza Mr. Green

Na razie wyglada biednie (na foto okolo 60% dlugosci zbiornika) ale szybko sie powinno rozrosnac. Wszystkie rosliny sa juz po adaptacji w nowych warunkach wiec nie powinno byc niespodzianek.

Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 03 Wrz 2017 11:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to mozna powiedziec ze skonczylem aranzacje tego biednego zieleniaka. Niema juz doniczek, jest kilka korzeni, dla przelamania zieleni i coz mozna powiedziec, na razie rosnie bo male wszystko. Narazie obczajam sobie nawozenie w takim duzym basenie, ale mozna powiedziec ze im wiekszy litraz tym wszystko przebiega wolniej i bardziej lagodnie.

Dla ciekawych: NO3 15mg, NO2 0mg, PO4 1.2mg, K 18mg, magnez/wapn nie sprawdzalem bo nie widac problemow u roslin, pH 6.9, CO2 leci od 5rano do 21wieczor, swiatlo 6belek LED palone od 6:20rano do 18:15wieczor, temp wody 24C i dwa filtry 500L/h i 1150L/h odkrecone na maxa Smile

Obsada ta co wczesniej czyli 5 otoskow, 5 kiryskow, 12 brzanek wysmuklych, 3 zbrojniki, jeden pretnik karlowaty i 7 koktajlowych amano + jeden slimak co widac na zdjeciu Smile

Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 03 Wrz 2017 12:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bez doniczek znacznie lepiej Smile Teraz zobaczymy jak porosną te maluchy.

[360] Dyskoteka
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 03 Wrz 2017 12:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ślimak jest extra.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 09 Wrz 2017 16:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mija tydzien numer dwa. wiec tradycyjnie trzeba zrobic jakies foto kontrolne Smile

Powrót do góry
michelle1992
Moderator
Moderator

PostWysłany: 09 Wrz 2017 17:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wygląda jak akwarium dla leniwych ;]
Piękne to zielsko,.

Kross
Akwarysta

PostWysłany: 10 Wrz 2017 13:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Świetne zdjęcie ująłeś,robi wrażenie Brawo

Pozdrawiam,Daniel
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 10 Wrz 2017 13:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

michelle1992 napisał:
Nie wygląda jak akwarium dla leniwych ;]

Dzieki Michalino, ale ja ostatnio jestem leniwy Smile

Kross napisał:
Świetne zdjęcie ująłeś,robi wrażenie

Dzieki, czekam z niecierpliwoscia kiedy to zarosnie bo dalej mam w zbiorniku przeciag Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

Skocz do: