Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[240L] korzeniowe misz-masz
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 10 Wrz 2017 14:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W ogóle masz chyba fajny sprzęt i/lub smykałkę do zdjęć. To co w zbiorniku jest piękne, ale żeby jeszcze piękne zdjęcia zrobić to trochę trzeba umieć, zwłaszcza jeśli chodzi o ilość światła- dobrze wiem, bo zdjęcia robione w jednym czasie potrafią wyglądać zupełnie inaczej.

Moje 112l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 10 Wrz 2017 19:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki ale Ja robie zdjecia zwyklym telefonem i jestem totalnym amatorem. Zwyczajnie mam w telefonie kilka opcji robienia zdjec jak portret, krajobraz itd wiec wybieram, robie pstryk i zdjecie wysylam do Paint'a zeby zmniejszyc rozmiar na upload i gotowe Smile
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 17 Wrz 2017 19:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czas na tygodniowe podsumowanie. Pistie poszly sie kochac, zostala tylko jedna sztuka, NO3 wrocilo do prawie 10mg/l, suplementuje jeszcze fosfor, zelazo no i wiadomo micro. Obsada powiekszyla sie o 8sztuk Brzanek Odeskich no i jakos ziele sobie rosnie. Kilka roslin ma jeszcze opory i cos im chyba nie pasi ale pracuje nad zmianami. Byc moze zrezygnuje z czegos bo troche mam taki misz masz w tym zieleniaku.

tydzien nr3
Powrót do góry
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 17 Wrz 2017 19:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cieszy oko.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
michelle1992
Moderator
Moderator

PostWysłany: 17 Wrz 2017 22:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O ile cały zbiornik piękny o tyle ta jedna pistia jakoś tak smutno wygląda Razz
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 18 Wrz 2017 16:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mark_farina napisał:
yc moze zrezygnuje z czegos bo troche mam taki misz masz w tym zieleniaku.
To chyba dobry pomysł. A gdzie Hygrophila pinnatifida bo spodobała mi się ta roślina. Gdybyś kiedyś ciął szczyty to chętnie odkupię.

[360] Dyskoteka
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 18 Wrz 2017 20:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Neurochirurg napisał:
A gdzie Hygrophila pinnatifida bo spodobała mi się ta roślina. Gdybyś kiedyś ciął szczyty to chętnie odkupię.

Tu zrobilem ujecie zbiornika w polowie, ten chwast, ktory ci sie spodobal rosnie obok Smile

Jak chcesz, a bedzie juz co ciac to ci podesle. Mam 3 sadzonki tego chwasta, 2 z invitro i jeden od kogos ale przyznaje ze najlepiej rosnie te z invitro.

No i mysle sobie ze za tydzien moze dwa zrobie male roszady, bo jeszcze nie jest za pozno na przesadzanie i zredukuje ilosc gatunkow. Wszystkie rosliny sa juz ''u siebie'' wiec beda tylko rosnac, a ja mam nowa koncepcje Smile
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 30 Wrz 2017 17:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak mowilem tak zrobilem. Zbiornik jest dalej w przebudowie ale juz blizej jak dalej. Mam jeszcze kilka wolnych miejsc, ktore beda niebawem zagospodarowane. Mialem chwilowe klopoty z NO3 i nie ukrywam mozna sie doszukac kilku nitek, no ale w odstawke poszlo mikro, podbilem makro i sytuacja sie wyklarowala. Niestety jak na kazdej wojnie musza byc straty i po tylku dostala Rotala, ktora zmarniala z braku mikro.

Powrót do góry
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 30 Wrz 2017 17:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ehh, powiem tylko tak:

C U D O

Piękny zbiornik.

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 30 Wrz 2017 23:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Starych drzew się nie przesadza... znowu ogródek robisz Smile Ładny.
P.S. Daj adres to wyślę Ci wodę żebyś zbiornik uzupełnił Wink

[360] Dyskoteka
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 02 Paź 2017 10:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za mile slowa Smile

Z prawej strony szykuje jeszcze jeden maly korzen na kamieniach, ktory finalnie zamknie mi aranzacje i tu ciekawostka bo bedzie z mech na korzeniu w odmianie lubiacej swiatlo. Doszly tez Anubiasy Nana, z ktorymi mam raczej dobre wspomnienia. Prawdopodobnie Rotala Macrandra wyleci calkowicie bo jest jedyna roslina, ktora nie pasuje do ukladu i programu nawozenia, a nie bede lal mikro specjalnie dla jednej rosliny i ogladal zapylone szyby i zielenice na anubiasach. Reszta ferajny sobie poradzi z tym co oferuje ziemia + lekka suplementacja wody.

Kusi mnie zeby dac (testowo) Pogostemon Helferis na kamieniach, bo to roslina, ktora rowniez w naturze wystepuje na takim podlozu bez substratu, zreszta patrzac na jej system korzeniowy przypomina mi Anubiasy. Co myslicie ryzyk fizyk czy szaleniec?
Powrót do góry
Neurochirurg
Ekspert akwarysta

PostWysłany: 02 Paź 2017 11:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kusi mnie zeby dac (testowo) Pogostemon Helferis na kamieniach, bo to roslina, ktora rowniez w naturze wystepuje na takim podlozu bez substratu, zreszta patrzac na jej system korzeniowy przypomina mi Anubiasy. Co myslicie ryzyk fizyk czy szaleniec?
Myślę, że spokojnie. Kiedyś mi jeden wypłynął i zaplątał się w kryptokoryny. Bardzo ładnie urósł bez jakiegokolwiek podłoża.

[360] Dyskoteka
[30] Samotne drzewko
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 02 Paź 2017 11:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to pozostaje tylko dzialac. Skala usiana Pogostemonami.

Widze dwie super dobre rzeczy, beda wyzej wiec swiatlo im sie przysluzy, a dwa w ich miejsce bede mogl posadzic nowego chwasta Smile
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 07 Paź 2017 12:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po dzisiejszej podmiance/przycince.

Powrót do góry
michelle1992
Moderator
Moderator

PostWysłany: 07 Paź 2017 20:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mark, zawieś czerwoną wstążeczkę na akwarium bo coraz bardziej zazdroszczę Ci ręki do zielska Razz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Strona 2 z 11

Skocz do: