Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[308l][DZIENNIK] Ameryka Południowa - baniaczek Ewiqa
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewiq

PostWysłany: 22 Paź 2018 11:54    Temat postu: [308l][DZIENNIK] Ameryka Południowa - baniaczek Ewiqa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć Wam!
Przebrnęłam przez aspekty techniczne (podniesienie nośności mebla), pomalowanie wnęki na czarno, ustawienie akwarium i zebranie wszystkich "klamotów".

Mamy trzecią dobę funkcjonowania zbiornika. W środku filtr wewnętrzny gąbka i ceramika (docelowo będzie zewnętrzny kubełkowy, ale to musi poczekać), dwie grzałki 150W z termostatem, no i termometr wiadomo.
Oświetlenie - dwa halogeny, łącznie dające 10tys lm, 150W mocy o temperaturze barwy 6500K.

Na ten moment rośliny jeszcze w niepełnej obsadzie, ale nie dostałam jeszcze wszystkiego, co widziałabym w zbiorniku. Korzonek, do którego chciałabym dorzucić jeszcze jakąś skałkę (ale to również jeszcze faza poszukiwań). Na dnie piasek.

Parametry wody z kranu:
pH =7, NO2=0, NO3=0, GH =7

Po dobie w akwarium panowały takie warunki:
temp=26C
pH=7
NO2=0
NO3=10
GH=7
KH=10

Nie mam testu na amoniak, zakupię i będę też sprawdzać.

Po drugiej dobie parametry wody w akwarium:
temp=26C
pH=7
NO2=0
NO3=15
GH=7
KH=8

Woda wydaje się być dość mleczna, pływają drobinki, ale zastanawiam się, czy to nie pęcherzyki powietrza, bo jak na moment wyłączę filtr, to wszystko siada i jest owszem mleko, ale bez tych drobinek.

No i teraz czekam, czekam i doczekać się nie mogę. Poluję na dodatkowe roślinki, żeby zapewnić lokatorom trochę atrakcji.

Jeśli chodzi o samą obsadę, docelowo chciałabym parkę skalarów, grupę neonów czerwonych, stadko kirysków, parkę pielęgniczek, no i zbrojnika Smile

Jeśli jest coś, co przeoczyłam lub też jakieś uchybienia zostaną dostrzeżone - chętnie posłucham.

Ewelina

Ostatnio zmieniony przez ewiq dnia 05 Lis 2018 12:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 22 Paź 2018 12:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakie są wymiary szkła?

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
ewiq

PostWysłany: 22 Paź 2018 12:42    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

110x70x40cm - nietypowe, dość wysokie.
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 22 Paź 2018 13:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ewiq napisał:

Pod czarne wody idealne, ale jesli nastawisz sie na hodowle roslin lub trawnikow to bedzie to spore wyzwanie.
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 22 Paź 2018 13:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powierzchnia dna to tylko 110x40, mniej niż w standardowych 240 l mających wymiary 120x40x50h

Na parkę terytorialnych skalarów to styk i może być konflikt z pielęgniczkami.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.
Powrót do góry
wojtass9
Moderator
Moderator

PostWysłany: 22 Paź 2018 14:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A nie pomyślałaś aby dać gałęzi wierzby mandżurskiej na tylną ścianę akwa?Na powierzchnię można by dać trochę limnobium,a skalary z pielęgniczkami powinny dać radę żyć ja miałem u siebie taki układ i nie było żadnego problemu oczywiście z wyjątkiem tarła Very Happy
Powrót do góry
ewiq

PostWysłany: 22 Paź 2018 15:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mark_farina napisał:
ewiq napisał:

Pod czarne wody idealne, ale jesli nastawisz sie na hodowle roslin lub trawnikow to bedzie to spore wyzwanie.

Nie, nie, na hodowle roślin się nie znastawiam, na trawnik raczej też nie. Zdaje sobie sprawę, że trzebaby ogrom światła, żeby doświetlić odpowiednio dolne partie akwa.

BARA, Wojtass9 - no i teraz mam myślenie. To właśnie po wcześniejszej dyskusji założonej przeze mnie tutaj zdecydowałam się na taką obsadę. No i teraz "masz babo placek" Smile

Jeśli chodzi o aranżacje całości - jest w fazie jeszcze dodawania różnych różności. O wierzbie nie myślałam, bardziej widziałam tam na tyle jakieś wysokie nurzańce między którymi skalary mogłyby sobie śmigać.

Chciałabym za to wstawić jakieś skałki, tylko nie bardzo wiem jeszcze jakie wstawić, żeby nie zmienić parametrów wody (pH, GH - są na ten moment na odpowiednim poziomie i nie chciałabym tego zmienić).

Na Luzaku

PostWysłany: 22 Paź 2018 15:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BARA napisał:
Powierzchnia dna to tylko 110x40, mniej niż w standardowych 240 l mających wymiary 120x40x50h

Naprawdę 10cm na długości dna robi tutaj roznice?

Wracając do tematu to juz teraz dla mnie zbiornik wygląda fajnie.
Nie mogę się doczekać Twoich skalarów.
Pare kupisz juz dobrana? Czy male stadko młodych by same się dobraly?

Będę obserwował. Zapowiada się elegancko.
Powrót do góry
ewiq

PostWysłany: 22 Paź 2018 16:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na Luzaku napisał:
BARA napisał:

Wracając do tematu to juz teraz dla mnie zbiornik wygląda fajnie.
Nie mogę się doczekać Twoich skalarów.
Pare kupisz juz dobrana? Czy male stadko młodych by same się dobraly?

Będę obserwował. Zapowiada się elegancko.

Barze chyba chodziło bardziej o to, że "książkowo" parka skalarów powinna mieć takie minimum. Wiadomo, że 10cm nie robi różnicy, ale tutaj mowa o dwóch parkach, dwóch rodzajów ryb terytorialnych. Tak to zrozumiałam.
I dlatego zaczęłam się zastanawiać, czy to razem będzie współgrało (o to przede wszystkim mi chodzi).

Jeśli chodzi o skalary, raczej stadko młodziaków i poczekam aż się dobiorą - tylko tak odważę się, aby w zbiorniku zamieszkały równocześnie skalary i dużo mniejsze neony - liczę, że polubią się Wink Poza tym już mam dograne, że wezmę grupkę i potem reszta znajdzie nowy dom poza moim akwarium. Taki sam plan miałam w stosunku do pielęgniczek.

AleksanderK

PostWysłany: 22 Paź 2018 16:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałem Skalary są to piękne ryby gdyby nie to że bardziej od Skalarów wolę krewetki to na 100% byłby w akwarium, za pewne w przyszłości będzie ich gromadka ale wracając do Twojego akwarium, tutaj aż się prosi o wielki korzeń, a nawet kilka rozgałęzionych które byłyby "prawidłowo" ustawione w akwarium, tzn rosły by w dół a nie w górę jak to bywa w większości aranżacji. Powodzenia Smile
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 22 Paź 2018 17:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na Luzaku napisał:

.

10 cm długości akwarium to jest bardzo duża różnica. A skalary rosną naprawdę duże w dobrych warunkach.

Powrót do góry
Pshemko Brasil

PostWysłany: 22 Paź 2018 17:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AleksanderK fajne i trafne określenie, "rosną w dół". Takie ustawienie daje wrażenie podtopionego lasu, jakichś mangrowców czy coś w tym stylu. Testuję to teraz w moich 72L.
ewiq

PostWysłany: 22 Paź 2018 22:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SZANOWNE GRONO FORUMOWICZÓW!
Potrzebuje pomocy (użyłam funkcji szukaj, co nieco poczytałam, ale dalej niewiele wiem).

Mam chyba atak pierwotniaków. Jedna z roślin wygląda w taki oto sposób, również korzeń ma lekki nalot (sprawa wyszła dosłownie kilka chwil temu).

Jak z tym walczyć? Czy wystarczy przeczekać? Czy coś zmieniać/podmieniać? Błagam Błagam Błagam

BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 23 Paź 2018 8:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Liść usuń. Korzeń możesz wyjąć i zalać gorącą wodą, ale nie koniecznie. Akwarium dojrzewa i zachodzą w nim różne procesy. Możesz zaczekać na razie i tylko obserwować zbiornik.

Powrót do góry
Nir

PostWysłany: 23 Paź 2018 9:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie się taki kożuch pojawiał na kokosach świeżo wrzuconych do akwa, dwa razy przepłukałam gorącą wodą (a pewnie wystarczyłby raz, gdybym zrobiła to porządnie) i problem zniknął.

A co do wystroju akwarium, to też jestem za wielgachnym korzeniem "rosnącym w dół", z takim wysokim zbiornikiem możesz poszaleć jak mało kto. Będę obserwować Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: