Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[112]Będzie super.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arenos244

PostWysłany: 13 Kwi 2019 21:22    Temat postu: [112]Będzie super. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, moje pierwsze akwarium wystartowało. Jest to 112 litrowy zbiornik o wymiarach 80x35x40 cm.

Parametry wody z kranu:

CL2 - 0,5

pH - 7

KH - 6

GH - 5

NO2 - 0,2

NO3 - 20

Podłoże akwarium jest podzielone na dwie części, w jednej jest drobniutki piasek natomiast w drugiej podłoże aktywne. Kilka roślinek szczerze powiedziawszy nawet nie pamiętam jakich Sad oraz 2 korzenie połączone w jeden i kamyczki dzielące podłoże.

Obsada:

Planuję haremik Pielęgniczek Kakadu, Razbora Galaxy około 15 szt, oraz kilka Kirysków.

Akwarium wygląda w tym momencie tak:

Widok z przodu

Widok z Boku

Jak wiadomo człowiek popełnia wiele wiele błędów i u mnie się bez nich nie obeszło.

1. Dałem ceramikę do filtra nie wypłukawszy jej przez co mam pełno syfu w akwarium.
2. Piasek nie przepłukany wynik podobny do tego wyżej.
3. O wiele za mało zielonej roślinności.
4. Nie podoba mi się aranżacja.

Z powodu wyżej wymienionych problemów postanowiłem wystartować jeszcze raz Smile

Co planuję:

1. Wystartować na wodzie RO ( w poniedziałek jadę zakupić filtr ).
2. Dokupić roślinek, kamyków oraz jeden korzeń.
3. Zmienić aranżację.

Kilka pytań:

1. Macie może jakieś ładne roślinki łatwe w prowadzeniu godne polecenia ?Smile
2. Posiadam automatyczny karmik bardzo blisko wylotu wody z filtra czy może tak zostać że jedzenie zostanie od razu rozwalone po całej tafli akwarium czy też może zmienić jego miejsce ?

Chętnie przyjmę rady oraz porady aby moje akwarium wyglądało cudownie i cieszyło oczko.

Dzięki pomoc.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AleksanderK

PostWysłany: 13 Kwi 2019 21:35    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej,
nie wiem czy aktywne podłoże to dobry pomysł na początek, spróbuj może z piaskiem a pod piasek jakiś substrat, ewentualnie kulki GT.

Co do aranżacji to pooglądaj w internecie zdjęcia akwariów, możesz stworzyć stricte akwarium krajobrazowe albo skupić się na odwzorowaniu biotopu jakiejś rzeki czy jeziora.

Aranżacje trenuj najlepiej na sucho, zbieraj jak najwięcej kamieni, korzeni i układaj je na wiele sposobów, w przypadku akwarium krajobrazowego fajnym motywem może być próba stworzenia aranżacji opartej na kamieniach i korzeniach i odwzorować np las albo ułożyc kamienie na kształt wyspy, no masz multum możliwości.
Powrót do góry
Arenos244

PostWysłany: 13 Kwi 2019 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Aktywne podłoże zostaje tyle kasy na nie poszło szkoda by było wywalić Smile

Od 2 dni oglądam na yt wszystko jak leci i już jakieś pomysły w głowie powoli się kiełkują.
Powrót do góry
mirukan

PostWysłany: 13 Kwi 2019 22:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arenos244 napisał:
Aktywne podłoże zostaje tyle kasy na nie poszło szkoda by było wywalić

Masz rację Smile
"Lepiej zjeść i zachorować jak ma się zmarnować" Smile

Trex

PostWysłany: 13 Kwi 2019 22:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mirukan a ty masz w ogóle akwarium??
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 13 Kwi 2019 22:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z prostych w uprawie roślin można polecić, nurzańce, moczarki, rogatki, anubiasy, mikrosoria, sagitarie itd.
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 14 Kwi 2019 8:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie zwrócić uwagę że woda z kranu z zawartością NO3 na poziomie 20 będzie w przyszłości stanowiła problem ale skoro to było robione paskami na co wskazują dość absurdalne pozostałę wyniki (KH/GH) prędzej czy później będziesz miał problem z testami . sądze że należałoby w budżecie przewidzieć pozycję "niezbędne testy"
Powrót do góry
Arenos244

PostWysłany: 14 Kwi 2019 10:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mark_farina napisał:
Z prostych w uprawie roślin można polecić, nurzańce, moczarki, rogatki, anubiasy, mikrosoria, sagitarie itd.

Dzięki zaraz je pooglądam i poczytam o nich. Coś pewnie wybiorę. Jakiś mech możesz polecić na korzenie i kamyczki ?

goldi_ napisał:
Pozwolę sobie zwrócić uwagę że woda z kranu z zawartością NO3 na poziomie 20 będzie w przyszłości stanowiła problem ale skoro to było robione paskami na co wskazują dość absurdalne pozostałę wyniki (KH/GH) prędzej czy później będziesz miał problem z testami . sądze że należałoby w budżecie przewidzieć pozycję "niezbędne testy"

Tak było robione paskami, w poniedziałek zrobię wodę RO i pojadę do sklepu ją przebadać.
Powrót do góry
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 14 Kwi 2019 11:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Arenos244 napisał:

Dzięki zaraz je pooglądam i poczytam o nich. Coś pewnie wybiorę. Jakiś mech możesz polecić na korzenie i kamyczki ?

Mech to mech, wybierz cokolwiek i bedzie rosło Smile
Powrót do góry
Arenos244

PostWysłany: 14 Kwi 2019 20:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Udało mi się zaplanować akwarium. Jutro jadę dokupić kamyczki oraz roślinki.

Plan jest taki.

Wysepki z żywym podłożem będą wyżej jakieś 4-10 cm. Zamiarem jest zrobić sporo kryjówek z kamieni oraz korzeni. Jakiś ładny trawniczek i sporo innej roślinności głównie zielonej.

W związku z tym mam kilka pytań o żywe podłoże:

1. Czy potrzeba dodawać jeszcze jakiś nawóz lub inne cuda żeby roślinki ładnie rosły ?
2. Czy mogę dać żwirek pod żywe podłoże ?

Dzięki za pomoc.
Powrót do góry
MarJan
Akwarysta

PostWysłany: 14 Kwi 2019 20:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Karmnik na razie bym odpuścił- naucz się ile karmy jedzą ryby, a potem karmnik, w ogóle dieta powinna być zróżnicowana, a nie wszystko w automat wrzucisz.
Żwirek pod substrat raczej potrzebny nie jest, jak będą ryby denne to z czasem i tak prawdopodobnie porozrzucają to co wyżej tam co niżej, chyba że rzeczywiście gęsty trawnik będzie trzymał w całości te "placki".

Czy nawozić cokolwiek jeszcze "powiedzą" Ci rośliny, zazwyczaj na start nie nawozi się (kilka tygodni), bo rośliny potrzebują czasu na "przyjęcie się" i wtedy nie spożytkują nawozów, jednocześnie glony mogą się pojawić i to one wykorzystają dokarmianie.

I jeszcze, ja jestem zwolennikiem nie ustawiania zasysu i wypływu wody z filtra po jednej stronie zbiornika- lepiej woda się miesza, jak jedno jest z jednej, drugie z drugiej strony.

Moje 112l >>klik<< Smile
nowe 168l >>klik<< Smile
Powrót do góry
Arenos244

PostWysłany: 14 Kwi 2019 20:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Karmnik muszę mieć bo dość często wyjeżdżam więc wtedy będzie odpalony resztę ja, co do diety to wiem już czytałem Smile

Co do filtra to też się nad tym zastanawiałem jednak mam taki filtr

Chyba że spróbuję go przerobić. Czyli lepiej dać wypływ wody koło grzałki a zasys tam gdzie jest obecnie ?
Jeśli już bym go przerabiał to na jakiej wysokości akwarium dać wylew ?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: