Filtr i grzała

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
xLokson
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2015 14:57
Lokalizacja: Warszawa

Filtr i grzała

Post autor: xLokson »

Siemanko,
Słuchajcie zmotałem już mojej nieszczęsnej rybce akwarium. Nic wielkiego tak naprawdę ale jak na jedną rybkę to chyba willa. Baniol ma 57L, dokładnych wymiarów w cm jeszcze nie znam, poznam jutro.
Zastanawia mnie teraz dobór grzałki i filtra. Upolowałem w necie taki filtr jak
Sera Fil 60L. Jeśli chodzi o grzałkę to wybrałem AQUAEL Grzałka AQn 50 W GOLD. Kierowałem się opiniami które poznajdywałem w necie. Za oba te sprzęciki wychodzi około 120-130zł. Przy wyborze filtru kierowałem się tym,że chce aby był maksymalnie cichy (plusk wody to maks co chce slyszeć:D) natomiast jeśli chodzi o grzałkę. To po prostu chce coś co się nie zepsuje po pół roku i będzie precyzyjnie działało.W związku z tym mam kilka pytań:

-Czy te sprzęty nie są zbyt wygórowane jak na 60L?
-Czy Filtr naprawdę jest taki cichy jak o nim mówią?
-Czy może są jakieś tańsze zamienniki tych sprzętów?

Co polecacie? Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Chcesz cichy i tani filter do 50L to kup Aquael Fan1 lub2 cichy ze niewieadomo czy dziala i efektywny i polskiej produkcji.

Grzalke to proponuje jednak 100W bo wbrew pozorom to lepiej jest miec ciut w zapasie i kupic porzadnej firmy bo chinczyk moze szybko pasc.
xLokson
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2015 14:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: xLokson »

Znaczy to jest praktycznie 60L bo dokładnie 57L do niego wchodzi. Wiec filter chyba na 60L będzie lepiej działał niż na 50, przynajmniej tak logika mi podpowiada :D ale mogę się mylić!

A jaką firmę polecasz do grzały?
Pozdrawiam Maciej ;)

Jestem Newbie jeśli chodzi o akwarystykę, ale się staram! :)
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Za grzałkę nie przepłacaj i kup firmy happet. Ale kupiłbym 75w. Mam dwie grzałki z polecenia i rok czasu bezawaryjne.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
xLokson
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2015 14:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: xLokson »

A jeśli chodzi o ten filtr Aquael fan 2. On jest z napowietrzaczem? Zależy mi też żeby napowietrzał mi akwarium :) a w opisie produktu na żadnej stronie nic nie piszą w tym temacie.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

xLokson pisze:A jeśli chodzi o ten filtr Aquael fan 2. On jest z napowietrzaczem? Zależy mi też żeby napowietrzał mi akwarium :) a w opisie produktu na żadnej stronie nic nie piszą w tym temacie.
powinien mieć w komplecie wężyk do napowietrzania tak jak większość filtrów wewnętrznych podłączany do końcówki wylotowej.
tu masz filmik do niego
https://www.youtube.com/watch?v=cvh2G34YcBA

ja używam grzałki jbl protemp s 50w z regulatorem temperatury co 0.5* i jestem zadowolony,trzyma praktycznie taką temperaturę jak ustawiam na pokrętle,różnica może być około +- 0.5*. całość ma 21cm.wcześniej miałem diversa 50w ale się nie sprawdzała,były duże skoki temperatury i było chłodniej w domu to nie dogrzewała akwarium.
a filtr mam claro 600 z zestawu i jest oki.kupiłem jeszcze aqael turbo 500 ale na razie nie używam,jest jako zapasowy w razie czego tyle że z pojemnikiem na media i gąbką jest praktycznie na wysokość akwa.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

No tak jak lysy68 mowi, kazdy filtr Aquael Fan ma w zestawie adaptery z opcja napowietrzania wiec tu nie bedzie problemu, jest tez wyposazony w plynna regulacje mocy wiec mozna go sobie skrecic na minimum :)

Wklady tego filtra mozna wymieniac i mozna sobie zmienic na gabke roznej gradacji w zaleznosci od tego co bedzie sie dzialo w zbiorniku.

Grzalka powinna byc z termostatem i najlepiej jakby byla wyprodukowana w EU bo produkty z dalekiego wschodu maja tendencje to przedwczesnej smierci. Ja uzywam wloskiej firmy HYDOR ale mialem tez Aquael'a i Fluval'a sa to dosyc drogie produkty gdzie placisz za swiety spokoj i marke niestety.
ODPOWIEDZ