Najlepsze rośliny na trzeci plan do akwarium.

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Marcin De
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2017 13:34

Najlepsze rośliny na trzeci plan do akwarium.

Post autor: Marcin De »

Witam. Niedługo przymierzam się do zakładania akwarium 60x35x30 z rybami. Poszukuję najlepiej nadających się roślin mało/średnio wymagających na trzeci plan akwarium. Zastanawiam się nad Cabombą Aquatica lub Caroliniana. Która z nich będzie lepsza/ładniejsza w hodowli. Ewentualnie może posadzić obie w różnych częściach akwarium. Jeżeli nie one to co możecie polecić zamiast nich? Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

nie wiem jak inni ale u mnie cabomba się nie sprawdziła.bardzo ładna roślina lecz moim zdaniem trudniejsza do utrzymania.przez 3 miesiące była oki a potem zaczęła gnić i zasyfiać akwarium.zamiast niej pokusiłbym się o limnophile sessiliflore, jest podobna do cabomby lecz mniej wymagająca i ładnie się rozrasta.u mnie się sprawdziła
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Czesc

Na 3ci plan polecam:
-rotala rotundifolia
-hygrophila difformis
-hygrophila polysperma
-ludwigia repens
-valisneria zwyczajna/spiralis

To sa rosliny, ktore nie maja wymagan co do swiatla oraz CO2 i powinny rosnac w tkz srednich warunkach oraz nie sprawiac klopotow. Jesli swiatlo jakim dysponujesz jest slabe/srednie czyli mniej niz 0.4W/L to w przypadku Ludwigi oraz Rotali bedzie problem z wybarwieniem i byc moze jedynie szczyty roslin dostana mocnego czerwonego koloru i to tez zalezy od poziomu zelaza w wodzie.

Valisneria to chwast i trzeba go kontrolowac natomiast Hygrofilie to piekne zielone i szybko rosnace rosliny stanowiace swietna konkurencje dla glonow w walce o skladniki pokarmowe.

P.S. Cabomba pewnie padla bo mogla miec za malo swiatla, CO2 i skladnikow odzywczych, bo jakby nie patrzec to jest to wymagajaca roslina.
ODPOWIEDZ