CO2 do 72l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ieoth
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2017 9:09
Lokalizacja: Piaseczno

CO2 do 72l

Post autor: ieoth »

Witam, od zawsze podobały mi sie akwaria holenderskie. Z racji że założyłem całkiem niedawno akwarium to póki co to jest plan. Rozważam za i przeciw. Ale chciałbym spróbować przygody z CO2 z butli. Chcę zrobic lekki rachunek i dowiedzieć sie ile taka zabawa by kosztowała.
Polecony został mi taki zestaw- https://www.clarias.pl/zestaw-CO2-blue- ... 30248.html

Lepiej kupic wszystko to w zestawie czy pojedynczo. Mogę prosic o jakieś opinie;rady.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

ieoth pisze:Ale chciałbym spróbować przygody z CO2 z butli.
Wskazany zestaw jest bez butli, więc jeszcze jakieś 150 złotych co najmniej musiałbyś doliczyć. Okazuje się z czasem, że pewne rzeczy nie są niezbędne i niepotrzebnie podrażają całość.
Reduktor, elektrozawór oraz zaworek precyzyjny można kupić taniej, do tego licznik bąbelków, zaworek (przeciw)zwrotny oraz jakiś dyfuzor. Stały szklany test CO2 jest obarczony błędem i lepiej jest mierzyć pH testami kropelkowymi.
Ale poczekajmy na opinie innych Użytkowników...
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Akwarium holenderskie to nie tylko CO2, to jeszcze mega skomplikowane nawozenie slupa wody, zabawa ze swiatlem, pomiary wody (kropelkowe) co tydzien lub czesciej, podloze ziemia, duza nadfiltracja i dosyc drogie rosliny. Jesli sie jeszcze nie zniecheciles to pomysl uwazam za bardzo ciekawy :)

Odnosnie CO2 to polecam na poczatek kupic zestaw JBL - bimbrownie Flora PRO. Zacier starcza na miesiac, dostaniesz wezyk, zaworek zwrotny, dyfuzor itd. Mozesz dzieki temu sie obeznac z tematem CO2. Pamietaj jednak ze sens dozowania CO2 mamy wtedy kiedy faktycznie swiatlo przekracza te 0.4 a najlepiej 0.5W/L.

Dodatkowo wspomagajac rosliny CO2 musisz sie liczyc z tym ze beda konsumowac o wiele szybciej skladnikow mikro/makro i zacznie sie potzreba suplementacji i nawozenia.
ODPOWIEDZ