nowe akwarium przesiadka z 54L na 126 - kilka pytań

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

bikuss
Posty: 10
Rejestracja: 03 wrz 2017 15:09
Lokalizacja: warszawa

Post autor: bikuss »

do co multikani, myślisz że na początek wystarczy 1 zbiornik multikani podstawowy czy najlepiej od razu dokupić drugi?
nie będę się chyba rozpędzał z urozmaiconymi wkładami tylko ceramika i gąbka albo tak jak jest fabrycznie czyli zeolit i gąbką x2

jak rozumiem słup wody nie ma za dużego wpływu na obsadę?
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Zeolit to jonowymieniacz, więc raczej nie będzie potrzebny. Natomiast gąbka jest wskazana a ceramika nie zaszkodzi (zamiast zeolitu cerami
bikuss pisze:jak rozumiem słup wody nie ma za dużego wpływu na obsadę?
To zależy od preferencji ryb, ale 40cm powinno wystarczyć i dla ryb, i dla roślin.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
bikuss
Posty: 10
Rejestracja: 03 wrz 2017 15:09
Lokalizacja: warszawa

Post autor: bikuss »

szafka zamówiona, jak przyjdzie to kupuje i jednak 112L, kolega ma takie 45wysokości i szczerze strasznie wysokie, wydaje sie tka nieproporcjonalnie wielkie.
mam jeszcze do Ciebie pytanie odnośnie rybek danio, widziałem ostatnio takie bardzo kolorowe, wyczytałem że to modyfikacje genetyczne dały takie kolory - masz jakieś doświadczenie albo znasz kogoś kto hodował te rybki? są mega kolorowe i to jest fajne ale za to jednak jest to ingerencja genetyczna
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

bikuss pisze:mam jeszcze do Ciebie pytanie odnośnie rybek danio, widziałem ostatnio takie bardzo kolorowe,
Pomimo szczerych chęci (i dokładnego opisu :) ), nie potrafię wskazać, o jakie danio chodzi.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Zapewne danio fluo. Tak, to rybki GMO. Żyją podobno nieco krócej, ale cecha jest trwała, młode dziedzicza kolor po rodzicach.

Niektórzy uważają że trzymanie takich ryb jest równie niehumanitarne co innych gatunków które są kolorowane strzykawka, np przezroczka indyjska.

Dla mnie osobiście ciekawostka biologiczna.
bikuss
Posty: 10
Rejestracja: 03 wrz 2017 15:09
Lokalizacja: warszawa

Post autor: bikuss »

dokladnie chodzi o te danio fluo
Obrazek
Obrazek

tak jest to wynalazek biologiczny ale... no sa takie i ciekawy jestem tych rybek bo sa mega ladne
edinio47
Akwarysta
Posty: 344
Rejestracja: 18 lis 2009 23:39
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: edinio47 »

tak jest to wynalazek biologiczny ale... no sa takie i ciekawy jestem tych rybek bo sa mega ladne
Wynalazek biologiczny? Moim zdaniem tylko komercyjny.
Czy ładne? Rzecz gustu.

Zastanawiam się czy to jeszcze danio, czy już tylko "fluo".
Pozdrowienia z Gór Bystrzyckich
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Jaki wynalazek biologiczny? Chybac chemicznie zabarwiany.. Masakra!!!
szamanka pisze:Zapewne danio fluo. Tak, to rybki GMO. Żyją podobno nieco krócej, ale cecha jest trwała, młode dziedzicza kolor po rodzicach.
No chyba kpisz.
Jestem zdruzgotany. Jak mozna cos takiego lubic. To jak eksperymenty medyczne i pseudomedyczne na ludziach w obozach zaglady.
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

To jest rezultat inżynierii genetycznej który wyszedł na tyle dobrze, że jest w stanie żyć i się rozmnażać.

Barwniki które ma ta ryba pochodzą z genomu ośmiornic itd.

Ktoś tu chyba nie rozumie znaczenia słowa komercja, albo nie wie jaka jest geneza powstania Danio fluo.

Bez takich eksperymentów nie będzie postępu nauki i medycyny, bo zanim się naukowcy i lekarze wezmą za terapie genowe na ludziach itd na kimś trzeba przetestować wszczepianie nowych genów w żywy organizm i zobaczyć czy eksperyment udał się na tyle żeby dany gen działał w tym organizmie.

Ja osobiście uważam że to znacznie mniejsza szkoda dla ryby niż tworzenie odmian weloniastych które ledwo pływają, albo ryb typu molinezja balonowa, welony z tymi dziwnymi oczami. I fakt, nie mówiąc o tatuowanych przeźroczkach.
I jak moje dziecko będzie chciało taką rybkę to ją dostanie.
ODPOWIEDZ