Niezbedna ilosc czasu pracy filtra na dobe

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
michal396
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2017 18:30

Niezbedna ilosc czasu pracy filtra na dobe

Post autor: michal396 »

Czesc Wam.
Zakladam akwarium okolo 200-240litrow. To bedzie "zwykle" akwarium z rybkami typu neonki czy skalary.
Dodam ze przez kilka lat mialem duze akwarium 350 l z filtrem zewnetrznym ale musialem je sprzedac.
Nowe akwarium chce miec w sypialni ale bardzo nie lubie jak mi cos buczy itd i chcialbym filtr wylaczac na noc okolo godz 22-23 i zalaczac o 6 rano.

Moje pytanie brzmi czy wystarczy ze filtr bedzie chodzil okolo 16 godz na dobe?, a jesli tak to czy moze to byc filtr wewnetrzny lub zewnetrzny, czy obydwa moga?
Czekam na odp.
Pozdrawiam
Michal
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Filtr ma chodzić non stop, 24/24

Poczytaj o cyklu azotowym i bakteriach nitryfikacyjnych. Wyłączając filtr powodujesz ich obumieranie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Kup dobry filtr to będzie cichy, mam akwarium w sypialni i filtra praktycznie nie słychać. Mój filtr to aquael multikani
michal396
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2017 18:30

Post autor: michal396 »

W poprzednim akwarium mialem eicheima i slyszalem go na gorze w sypialni a pracowal na dole, nie ma takich filtrow ktore sa ciche, sa ciche jak jest gwar w domu ale nie w nocy.
Michal
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Aquael Fan 1 jest cichutki, akwarium stoi koło łóżka, zakres hałasu jest na pograniczu słyszalności, Czasem go słychać, ale zazwyczaj nie.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
ieoth
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2017 9:09
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: ieoth »

Ja mam aquael fzn-2 kiedyś miałem 3. Gdy cos hałasuje mi koło ucha to nie ma bata żebym usnął a tego filtra wogóle nie słychać takżę też polecam ale to raczej nie na Twój litraż
Pozdrawiam
Bartek

72L Bystrzyków
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Owiń filtr gąbką czy tam jakąś pianką, wyciszysz tym sposobem drgania przenoszone na meble. Będzie dużo ciszej.
Mam kaskadę Penn Plax 200, też była słyszalna (burczała), dałem kawałek gąbki pomiędzy filtr i szybę - teraz jest cisza.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
michelle1992
Moderator
Moderator
Posty: 691
Rejestracja: 20 sty 2011 12:30
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: michelle1992 »

Szczerze? Śpię w pokoju przy dwóch zewnętrznych eheimach i nie ma żadnego problemu ;)
Dodam, że sen mam raczej lekki i byle skrzypnięcie jest mnie w stanie obudzić.
Pozdrawiam.

Umysł należy mieć otwarty... ale nie aż tak, żeby mózg wypadał.
ODPOWIEDZ