Filtr inny niż RO

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
emiliach
Posty: 7
Rejestracja: 04 wrz 2017 9:58
Lokalizacja: Warszawa

Filtr inny niż RO

Post autor: emiliach »

Witam serdecznie,

bardzo proszę o informację, czy filtr oczyszczający i zmiękczający wodę, przeznaczony w pierwszej kolejności dla ludzi, byłby odpowiedni do podmian wody (+woda demineralizowana w zależności od parametrów oczyszczonej wody)?

Niestety nie znalazłam konkretnej odpowiedzi na forum, dlatego zakładam nowy wątek. Mam nadzieję, że się nie powtarzam.

Poniżej załączam link do produktu. Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi! :-)

http://www.woda.com.pl/p28,fp3-k1-potro ... uchni.html

Pozdrawiam
Emilia
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Witaj.

To są filtry, w których nie ma membrany osmotycznej więc raczej wody kranowej nie zmiękczy. Stosuję taki filtr, ale po kombinacji z żywicami jonowymiennymi dałem sobie spokój i filtr wykorzystuję dalej, ale jako "oczyszczacz" wody kranowej (wkład węglowy jest pośrodku).
W specyfikacji nie ma podanych konkretnych danych: o ile zmiękcza wodę, jaki jest wkład zmiękczający (jakie żywice są zastosowane, o ile są to żywice), itp.
Do takiego zestawy można dokupić osobno membraną i podłączyć jako ostatni stopień (membrana w obudowie jest wtedy położona na takim filtrze).

Filtr jako taki spełnia swoje funkcje oczyszczenia wody, ale do dostosowania parametrów wody - twardości i odczynu - najlepsza jest woda demineralizowana. Można także do podmian stosować wodę butelkowaną (np. w bańkach po 5l), na etykiecie podany jest skład jonowy i można sobie KH/GH po prostu policzyć. Wynik obliczeń nie odbiega od wartości zmierzonych (może różnić się KH, bo woda w butelce nie ma kontaktu z powietrzem i a na mierzone KH ma wpływ CO2, więc należy taką wodę otworzyć i zostawić na jakiś czas otwartą i dopiero potem mierzyć).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ