Gupiki umierają

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zablokowany
OlkaD94
Posty: 5
Rejestracja: 18 wrz 2017 12:08

Gupiki umierają

Post autor: OlkaD94 »

Cześć, posiadam 30 litrowe akwarium z gupikami. Ostatnio po zmianie wody gupiki zaczęły zdychać. Zdechło mi 5 ryb. Zdecydowałem na jeszcze jedną zmianę wody i problem się poprawił. Myślicie, że może to się łączyć z wpuszczeniem mieczyka do akwarium? Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Otrzymujesz ostrzeżenie za niedostosowanie się do mojej prośby o usunięcie linka reklamowego z podpisu. Usuwam z postu cały podpis.

Temat przenoszę do odpowiedniego działu. Proszę pisz tematy w odpowiednich działach.

Proszę napisz nam wszelkie informacje o które prosimy w Regulaminie Działu Choroby.

Masz za małe akwarium na trzymanie ryb. Mieczyki wymagają litrażu od 120l i więcej.
Zapoznaj się z podstawami prowadzenia akwarium słodkowodnego.
http://www.akwaforum.pl/mapa.php

Zapoznaj się z informacjami na temat wymagań poszczególnych gatunków ryb jakie trzymasz i jakie chcesz trzymać.

Do momentu oddania wszystkich ryb podmieniaj 20% wody codziennie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Tonnerre1977
Posty: 16
Rejestracja: 07 sty 2016 14:05
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: Tonnerre1977 »

Bara - ale chodzi o gupiki a nie o mieczyki

Najważniejsze to czy zmiana wody dotyczyła całej wody czy podmiany wody.
Całej wody się nie zmienia. W tak małym akwarium podmienia się około 30% wody na odstaną w otwartym pojemniku przez co najmniej 24 godziny
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat to prowokacja pisana w celu reklamowym. Zamykam dyskusję. Autorka otrzymała BAN.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Zablokowany