[54L] Cudne glony.

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

:) Tak uczynię, jeśli zdecyduję się na większe akwarium.

Zatem kupię tą wersję dla roślin i dołożę po obecną pokrywę.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Cos sie opuszczasz ostatnio w hodowli glonow, bo widac ze coraz to mniej ich na zdjeciach i zbiornik nabiera ksztaltow :brawo
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Tak. Niemniej jednak glony wciąż są istotną częścią zbiornika.
Zastanawiam się jednakowoż nad odpaleniem zbiornika 126L...

Lysy68 radził watę do filtracji, chyba czas na nią najwyższy.

Obrazek
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Glony nie odpuszczają. Są obecne w umiarkowanej ilości. Cudnie zarasta ten wyższy korzeń, ma normalnie po 2 tygodniach swoją fryzurę, skrobałem go wczoraj konkretnie całego. Dolny korzeń podlega atakowi i jest zielony od sinic z tyłu. Też go wyczyściłem szczotką, też po 2 tygodniach. Czyli jest progres. W ciemniejszych miejscach wyłażą okrzemki...

Obrazek
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Sinice i glony w pełni sił. 17,5l wody podmienianej 23,12,2017 (tak mam znowu kirysią ikrę...)
pH - 6,8
GH - 11 (????? z kranu mam 7 z czymś, przy poprzednim mierzeniu było 8 )
KH - 1
NO3 - 10
PO4 - 0
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Fajny zbiornik. Glony w odwrocie i to najwazniejsze. Gratki

Ja ze swoimi jeszcze prowadze wojne. Caly czas cos tam sie pojawia co daje mocno w kosc moim roslinom. Licze ze szybko uda mi sie ogarnac sytuacje.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Przemek, ja ogarniam sytuację stawiając nowe akwarium. To właśnie wylądowało na stole w jadalni. Trzy tygodnie i kasacja :) Ryby migrują do nowego.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

No ja nie mam takiej opcji. Trzeba wygrac wojenke z glonami w tych moich 72L. Jest pewna poprawa. Teraz tylko duza dawka cierpliwosci.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

powiem ci ze jak na początkującego akwarystę za szybko uciekasz od problemów z glonami.pojawiły się problemy a ty od razu stawiasz nowy baniak bez próby uporania się z pierwszym.to samo może ci się zdarzyć w nowym baniaku mimo dozowania CO2.sam mam 60l i 30l i w obydwu mam raz więcej raz mniej glonów.bawię się w nawóz tylko micro i CO2 plus tetry i czasem oświetlenia i też miałem problemy w obydwu zbiornikach.30 idzie sama sobie bez żadnego nawożenia na podłożu shrimp sand i tam miałem problem głównie z nitkami długimi a po wydłużeniu czasu oświetlenia z 8h do 11h weszły zielenice na szyby,teraz mam tam na kamieniach brązowy mech i nie przejmuję się nim wcale a w 60 daję nawóz ferropol 5-7ml przy podmianie i 5ml tetry CO2 i mam w nim problem zarówno z krasnorostami jak i oogedemimum czy jak tam.parametry niby w normie a jednak glony są.więc powinieneś najpierw znaleźć przyczynę glonów a potem moim zdaniem stawiać nowy zbiornik. :)
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Uciekam od innego problemu. Kupiłem niepoprawnie ryby. Jak oddałem dwa niebieskie Ramirezy do sklepu, to mam wrażenie, że trafiły, ale do kibla. Został mi jeden Fantom Czarny, samiczka, a to stadna ryba - kupiłem parkę. Mam wściekle reprodukujące się kiryski i jednym słowem obsada na tym cierpi, dlatego zmiana zbiornika na większy. Przestanę wspierać rozmnażanie kirysków, bo podmiany wody nie będą je do tego skłaniać. Dokupię Fantomów Czarnych. Jakieś pielęgniczki i będzie OK.
Jeszcze jedno - rośliny - kupiłem po prostu cały pakiet i potem wywalałem te co nie dawały rady, albo te co mi się nie podobały. Zawsze chciałem mieć czerwoną Ludwigę i ją mam wiecznie w glonach, ciekawe jak pójdzie teraz. Mam ochotę na nieco inne roślinki niż do tej pory + oczywiście Ludwiga.
Moim zdaniem przyczyna glonów to żwir w podłożu, zbiera wszystko i to potem gnije. Zasypywałem piaskiem parę razy, ale to za mało wciąż, dlatego zmieniam podłoże. Większy zbiornik to tak naprawdę restart jest.

Zgadnij co teraz robią kiryski po podmianie 70% wody po przeniesieniu akwarium. Zaraz będzie świeża ikra.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

no to jestem pod wrażeniem tych kirysków.może tak być ze to wina podłoża.ja będę w swojej 60 robił zmianę aranżacji bo w tej chwili to rybki mają mało miejsca do pływania,ale nie będę kombinował z żadnym żwirem czy ziemią ogrodową,zasypie od nowa aktywnym substratem i częściowo na spód starego usypie,jedynie na całości obwodu przy szybie chyba dam jakiś żwirek zeby szyby nie zachodziły no i oczywiście piasek dla kirysków ale drobny o gradacji 0.1-0.3mm bo jakoś grubszy do mnie nie przemawia.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Dzisiaj: 11.02.2018r. nastąpiło zamknięcie zbiornika pod robocza nazwą Blue Water. Ostatnich 13 kirysków o rozmiarze 5-8 mm zostało przeniesionych do drugiego zbiornika.
Obrazek
[126L] Dżungla
ODPOWIEDZ