Dziwne zachowanie bojownika

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kasek
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2017 19:36

Dziwne zachowanie bojownika

Post autor: kasek »

Witam

Mam akwarium małe 15 L przez około 10 dni, woda była odstana, zakroplona przeciw chlorowi i zalana bakteriami.

Jest grzałka 27 stopni , filtr , napowietrzacz któremu otwory rozwierciłem żeby nie było zbyt dużego "wirowania" wody akwarium jest z pokrywką.

Po tym czasie wpuściłem tam bojownika , 3 małe kiryski oraz 2 ślimaki.

Niby wszystko jest dobrze , ale bojownik zaczął po dwóch dniach zachowywać się nieco dziwnie, i teraz nie wiem czy to taka zabawa , czy może charakter adhd czy też coś jest nie tak, ponieważ raz po raz pływa jak zwariowany góra dół , góra dół, czasami podpływa pod filtr i "przykleja się do niego na kilka min. po czym sobie odpływa jakby nigdy nic , a często wpływa pod filtr i tam leży, odpoczywa ... mimo że zrobiłem ala kryjówkę z kokosa..

Nagrałem krótki film , w opisie są minuty do których można przeskoczyć by zobaczyć konkretne momenty:

https://www.youtube.com/watch?v=AUe_dse ... e=youtu.be

Bojownika kupiłem w sklepie akwarystycznym , był trzymany w małym szklanym 15 na 15 cm pojemniku szklanym, tak jak cała reszta bojowników.

Jestem amatorem, wiedzę opieram na tym co przeczytałem w sieci, docelowo chcę kupić większe akwarium i przenieść tam ryby.

ps. koło akwarium nie ma oczywiście żadnego lustra , choć na filmie widać jakby bojownik widział sam siebie, jest to zwykła szyba i plastikowa obudowa.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Cześć,
wg. mnie pływa normalnie.
Dla dobra kirysków zmień żwirek na piasek.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Małe lokum może powodować "dziwne" zachowanie zwierząt, nie tylko bojownik jest niespokojny, kiryski również.
Bojownik potrzebuje 60cm długości akwarium, zauważyłeś już, że jest aktywny i sporo pływa.
Kiryski jakie to, czy młodziutkie spiżowe? Również w takim razie 60cm akwarium, ponadto dla nich wymagany jest piasek a nie tak gruby żwir, lubią przekopywać dno, pyszczki aż po oczy penetrują podłoże.
Na jedną ampularię [Twojego ślimaka] powinno przypadać 10l wody zbiornika, masz 15l...
Ogólnie bojownik wcale jakoś mega dziwacznie się nie zachowuje, lubi ruch, a że nie ma gdzie pływać...

Akwarium nie nadaje się dla ryb, ponadto nie wiadomo czy dojrzało, szczerze nawet wątpię.

Chcesz oprzeć się na wiedzy? Zapraszam do lektury:
http://www.akwaforum.pl/mapa.php
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Konkretna i bolesna prawda: to akwarium nie nadaje się na trzymanie ryb. Nie zapewnia im miejsca do pływania, a mała ilość wody powoduje, że ryby pływają we własnych wydalinach. I oczywiście się trują.

Zapoznaj się z podstawowymi informacjami dotyczącymi zakładania i prowadzenia akwarium słodkowodnego. Oraz w wymaganiami gatunków ryb jakie.chcesz trzymać.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ