akwarium 375 l.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
adam24
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2017 18:22

akwarium 375 l.

Post autor: adam24 »

witam .pod koniec tamtego roku zakupiłem nowe akwarium 375 l.wymiary standard 150 \50\50 .grubość szkła 1 cm. dopiero w czerwcu tego roku [brawo ja ] zauważyłem że paski na wzmocnieniach są nie tej samej długości /przód 109cm. a tył 119 cm [poprzecznego nie ma wcale ,no ale tego to nie dałoby się nie zauważyć] na razie akwarium jest zalane do połowy [tylko 4 korzenie się namaczają ] zacząłem się zastanawiać czy nie grozi mi jakaś katastrofa po starcie .proszę o pomoc w tym temacie.....ps. jeśli chodzi o długość tych pasków to jest po centymetrze mniej niż napisałem [nie wciska mi się ósemka na klawiaturze].
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Jak wypoziomujesz akwarium to nie powinno być źle, zawsze też możesz sam wkleić poprzeczne wzmocnienie, wtedy raczej nie ma szans że coś strzeli.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

adam24 pisze: zauważyłem że paski na wzmocnieniach są nie tej samej długości /przód 109cm. a tył 119 cm
Nie ma większego znaczenia, ponieważ grubość szyby jest wystarczająca. Po zalaniu do pełna szkło na skutek parcia wody odkształca się, więc miej to na uwadze (nawet pomimo podłużnych wzmocnień).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ