Prośba o pomoc

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
wegrzyn19161
Posty: 9
Rejestracja: 08 paź 2016 19:11

Prośba o pomoc

Post autor: wegrzyn19161 »

Cześć
Byłby ktoś chętny mi pomóc z roślinami w akwarium rosną mi wszystkie bardzo fajnie ale niestety zrobił mi się straszny pierdzilnik z nimi i nie wiem jak mam to zrobić aby wszystko ładnie wyglądała ( tak jak powinno). Dla zainteresowanego prześle zdjęcie jak wszytko obecnie się prezentuję i jakie mam rośliny. Możemy pogadać na ogólnym bądź na PW mi jest to obojętne :) :D
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

To zapodaj ten pierdzilnik [wklej link z zewnętrznego serwisu typu fotosik], bo jakoś ciężko mi wyobrazić :D .
Może tylko nożyczek potrzeba?...
wegrzyn19161
Posty: 9
Rejestracja: 08 paź 2016 19:11

Post autor: wegrzyn19161 »

http://screenshot.sh/m7us1pRxplYSE

A tu jakie mam rośliny

1.Ammania gracilis
2.Bacopa australis
3.Hygrophila polysperma
4.Rotala rotundifolia
5.Mayaca fluviatilis
6.Ludwiga repens rubin
7.Ludwiga repens zielona
8.Ludwiga repens red
9.Myriophyllum aquaticum
10.Eichornia diversifolia
11.Hygrophila corymbosa 'Cherry Leaf'
12.Limnophila aquatica
13. Trawka co na zdjęciu
14. jakaś na pierwszym plan


i jeszcze mam takie
trawka co na zdjęciu i ten trawniczek

http://screenshot.sh/mMylDSUNCJOkY

nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

niestety linki u mnie nie pokazują niczego :(
wegrzyn19161
Posty: 9
Rejestracja: 08 paź 2016 19:11

Post autor: wegrzyn19161 »

Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Mam wrażenie że połasiłeś się na zbyt dużo gatunków roślin, tym co masz obsadzilbyś 2- 3 różne akwaria.

Ja proponuję przeprojektować zbiornik, bo wszystko rośnie wszędzie, żeby to dobrze wyglądało to powinno raczej rosnąć kępami, tym bardziej że chyba miałeś apetyt na roslinniaka. Powierzchnia dna to 80x30?

Trawnik to na moje oko Sagittaria subulata i Micranthemum Monte Carlo.
wegrzyn19161
Posty: 9
Rejestracja: 08 paź 2016 19:11

Post autor: wegrzyn19161 »

Po prostu kupiłem taki zestaw a Allegro na początku ubogo to wygladało ale jak zaczęło rosnąć to widać co się stało
A dno to 80x35
teraz wywalić niektóre gatunki szkoda, ale też szkoda by tkie zarośnięte było te akwarium jak jakaś dżungla.
Które zostawić trzeba by się zastanowić i przemyśleć i oczywiście prosze o radę co byście zostawili ?
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Może najpierw powiedz lub pokaż na obrazku z internetu jaki efekt chciałbyś uzyskać.
wegrzyn19161
Posty: 9
Rejestracja: 08 paź 2016 19:11

Post autor: wegrzyn19161 »

Aby ładnie było:)
Parę propozycji na dole prześle co mi się podoba

https://www.youtube.com/watch?v=tzRoK09DMmM

https://www.algone.com/adjust-pH-aquarium

Nie musi byc identycznie chodzi aby było podobnie, najważniejsze aby to fajnie wyglądało :)
i aby były te czerwone roślinki bo Żona nie przeżyje jak ich się pozbędę :)
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Ty masz całkiem sporo roślin, które powinny być czerwone lub pomarańczowe, może warto przy okazji pomyśleć o mocniejszym oświetleniu?

Weź kartkę papieru, ołówek, narysuj sobie prostokąt odpowiadający twojemu akwarium tylko w mniejszej skali i spróbuj zaprojektować taki układ jak na zdjęciach. Z przodu 10cm trawnika, dalej te wyższe rośliny w 2 rzędach na pozostałych 25cm przestrzeni akwarium, czyli na jeden gatunek potrzebujesz ok 12x10cm miejsca, a lepiej byłoby więcej,np. 12x20 lub nawet 12x30. Duże, szybko rosnące rośliny daj na tył, a takie średnie i drobniejsze do środkowego rzędu.

Ja osobiście zrobiłam w swoim akwarium taki błąd że przeznaczylam za mało miejsca na gatunek i po 2 miesiącach już było to czuć, silniejsze rośliny wchodzą na słabsze i zabierają im miejsce i światło.

Wszelkie łuki, kliny i inne takie miłe widziane, żeby też układ nie był zbyt szachownicowaty.
wegrzyn19161
Posty: 9
Rejestracja: 08 paź 2016 19:11

Post autor: wegrzyn19161 »

dzieki coś sobie po kombinuję moze coś wyjdzie fajnego :)
wegrzyn19161
Posty: 9
Rejestracja: 08 paź 2016 19:11

Post autor: wegrzyn19161 »

Mocniejsze oświetlenie odpada ponieważ nie mam CO2 a przy obecnym już mi woda zielenieje, mogę sobie z tym poradzić a wszystkie parametry mam w normie.
I tak raz na miesiąc muszę odpalić lampę UV na 3 dni
ODPOWIEDZ