Akwarium 250L, kupno używanego zestawu z obsadą.

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

franas00 pisze:Zestaw wart swojej ceny??
Myślę, że warto, ale warto zapytać sprzedającego, dlaczego sprzedaje (czy akwarium jest obecnie zalane i nie przecieka).
Zestaw CO2 - jaki konkretnie? Też warto zapytać o szczegóły: zaworek precyzyjny, jaka butla itp.
Na zdjęciu prezentuje się nawet ładnie (nie piszę o aranżacji, bo mnie się np. nie podoba).
Jeśli jest pokrywa DIY, to warto zerknąć, czy jest możliwość jakiegoś manewru z oświetleniem (jakiejś modyfikacji).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
franas00
Posty: 10
Rejestracja: 27 paź 2017 16:00
Lokalizacja: Warzno

Post autor: franas00 »

krzych_100 pisze:
franas00 pisze:Zestaw wart swojej ceny??
Myślę, że warto, ale warto zapytać sprzedającego, dlaczego sprzedaje (czy akwarium jest obecnie zalane i nie przecieka).
Zestaw CO2 - jaki konkretnie? Też warto zapytać o szczegóły: zaworek precyzyjny, jaka butla itp.
Na zdjęciu prezentuje się nawet ładnie (nie piszę o aranżacji, bo mnie się np. nie podoba).
Jeśli jest pokrywa DIY, to warto zerknąć, czy jest możliwość jakiegoś manewru z oświetleniem (jakiejś modyfikacji).
Butla 4kg z długą legalizacją, reduktor jakiś prosty z allegro, zaworek precyzyjny podobnie do tego dyfuzor spiek w szklanym kielichu. Pokrywa myślę że jak najbardziej da się przerobić, tylko uważam że power led są lepsze i mniej prądu biorą.


Odpisał mi zapytałem go.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

franas00 pisze: tylko uważam że power led są lepsze i mniej prądu biorą.
Nie, nie biorą mniej prądu (z pustego to i Salomon nie naleje...) Dioda po prostu jest bardzie "sprawniejsza" - dostarczoną energię elektryczną zamienia na świetlną z mniejszą stratą (w ogólnym skrócie, żeby nie było czepiania się).
Z 1W mocy dioda wyemituje określony strumień i w porównaniu do innych źródeł światła jest on największy (z jednostki mocy elektrycznej uzyskuje się największy strumień). Ot i całą tajemnica "energooszczędności" diod...
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
franas00
Posty: 10
Rejestracja: 27 paź 2017 16:00
Lokalizacja: Warzno

Post autor: franas00 »

krzych_100 pisze:
franas00 pisze: tylko uważam że power led są lepsze i mniej prądu biorą.
Nie, nie biorą mniej prądu (z pustego to i Salomon nie naleje...) Dioda po prostu jest bardzie "sprawniejsza" - dostarczoną energię elektryczną zamienia na świetlną z mniejszą stratą (w ogólnym skrócie, żeby nie było czepiania się).
Z 1W mocy dioda wyemituje określony strumień i w porównaniu do innych źródeł światła jest on największy (z jednostki mocy elektrycznej uzyskuje się największy strumień). Ot i całą tajemnica "energooszczędności" diod...
Nigdy nie korzystałem z CO2 w akwarium czy to co sprzedający ma do sprzedania w zestawie jest w pełni automatyczne??, jeżeli nie to co by tam brakowało(jeżeli coś takiego jest)?
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Ten zestaw powinien się sprawdzić, można tylko pomyśleć nad lepszym rozpuszczaniem CO2 w wodzie (w zasadzie to rozbiciem bąbla gazu).
Napisałem o power LED-ach - staram się wytłumaczyć, że energooszczędność diod wynika z jej większej efektywności zamiany energii elektrycznej w świetlną.
Zapytałem też o powód sprzedaży akwarium - może być tak, że całość jest odpowiednio dobrana i nic nie trzeba zmieniać. Jeśli sprzedający sprzedaje bo nie ma czasu się tym zajmować, to inna sprawa, gorzej, jak sprzedaje bo mu nie wychodzi:)
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ