Filtr zewnętrzny- Eden

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
cytryna2
Posty: 136
Rejestracja: 21 paź 2014 21:26

Filtr zewnętrzny- Eden

Post autor: cytryna2 »

Witam ponownie jak zawsze z pytaniem :).
Nabyłam w sklepie filtr do akwarium Eden 511 chciałabym go zainstalować w akwarium mam kilka pytań może ktoś mógłby mi podpowiedzieć do którego z trzech komór mogę włożyć wkład z torfem? nie znalazłam takiej informacji w internecie i jeszcze czy filtr biologiczny te porowate siporax powinno być tylko w jednej komorze tak jak to przedstawia fotka na opakowaniu?(nie ma instrukcji obsługi nie licząc kilku zdjęć na pudełku) i ostatnie pytanie czy pierwsze podłączenie robić w akwarium czy jednak lepiej by było zrobić to w wiadrze z wodą?
Jeśli nie mam racji poprawcie mnie przez jakiś miesiąc oba filtry stary i nowy będą pracować razem w akwarium czy to wystarczy aby nowy" przejął" bakterie ?
Dzięki za ewentualne podpowiedzi
:)
Jak się uczyć? tylko od najlepszych ;)
Awatar użytkownika
fiebik
Akwarysta
Posty: 1032
Rejestracja: 25 paź 2009 21:11
Lokalizacja: iława

Post autor: fiebik »

cytryna2 pisze:Nabyłam w sklepie filtr
cytryna2 pisze:nie ma instrukcji obsługi
Instrukcji nie ma, bo nie ma w języku polskim.
Reklamuj u sprzedawcy, poniżej masz link do odpowiedniej ustawy, na podstawie której masz prawo reklamować towar i żądać instrukcji obsługi w języku polskim, którą sprzedawca ma obowiązek bez łachy Ci dostarczyć.
Polecam Art 7a oraz Art 15 ;)
Link do ustawy w .pdf

No cóż... innym wyjściem jest jakiś translator online i instrukcja ze strony producenta:
Link do instrukcji producenta .pdf

Pozostałe kwestie:

- w tym filtrze siporax umieść tylko w tej jednej odpowiedniej komorze - tam jest ciekawie rozwiązana cyrkulacja, w której tylko część filtrowanej wody przepływa przez komorę z siporaxem ze zmniejszoną prędkością i to moim zdaniem przy tak małym filterku ma sens;

- co to za wkład torfowy? granulat? włóknina? rodzaj gąbki?

- generalnie filtry odpala się od razu w akwarium, ale tę "chińską włoszczyzne" może na początek wstaw filterek do wiaderka lub miski, żeby w razie wycieku nie zalał pokoju... ;)

- miesiąc wspólnej pracy starego i nowego filtra w akwarium powinien wystarczyć, ewentualnie polej siporaxy jakimś "starterem" do filtrów.

Pozdrawiam :)
Ryby wód krajowych - okonie (esej)
Zapraszam do lektury ;)

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
ODPOWIEDZ