Wybór zbiornika - Juwel ,Aquael czy inne..

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
dinamica
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2017 9:24

Wybór zbiornika - Juwel ,Aquael czy inne..

Post autor: dinamica »

Witam.
Dawno temu miałam przeciętne akwarium ,ale z powodu wyjazdu hobby musiało zostać przerwane, niestety. Jednak teraz kiedy mam możliwości i czas bardzo chciałabym do tego wrócić i to z nieco większym jak dla mnie rozmachem ,a mianowicie ok.200L . Niestety wszędzie mam bardzo daleko i jestem zdana na internet. Szukam akwarium z szafką. Najbliższy zestaw mojemu wnętrzu jest Aquael Glossy lub Juwel Rio. Z drugiej strony staram się skompletować zestaw pojedyńczo.Największy problem mam z szafką bo poza tymi z zestawów powyżej brak czegokolwiek co by mi pasowało. Jedynie zostaje stolarz.Czy ktoś byłby tak miły i powiedział w co warto zainwestować ,a w co nie?

linki usunięte. MOD BARA
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Po pierwsze: temat przenoszę do odpowiedniego działu.
Po drugie: wstaw opis tego, co Cię interesuje, a nie tylko gołe linki do aukcji
Po trzecie: poczytaj tematy na Akwaforum na temat proponowanego przez nas sprzętu, bo jest w nich bardzo dużo przydatnych Ci informacji, których może nie warto jest powielać.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Co do firmowych szafek to powiem tak wygląd całkiem całkiem natomiast co do solidność to już bywa różnie o cenie nie wspominam bo często jest kosmiczna .
Gdyby nasza szanowna moderatorka nie usunęła linków to można by było powiedzieć coś konkretnego o każdej szafce .

Ja radzę zanim kupisz gotowca zapytaj jakiegoś stolarza w okolicy możesz wzorować się na podobającej się Ci szafce tylko każ zrobić tak żeby tylna płyta był z płyty 18mm jak reszta szafki a nie ta cienka jak w zwykłych szafach .
Blat i dolną płytę proponuję zrobić z płyty grubszej niż 18 nap 22 czy 36mm
to znacznie wpłynie na wytrzymałość
Kiedyś na alledrogo widziałem taką solidną szafkę w cenie 500zł i to troszkę większą niż twoja

dam Ci na PW link do w miarę solidnej konstrukcji tylko tu dałbym grubszy blat
ODPOWIEDZ