[30l] kostka, zieleniak, moze krewetki

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

AwesomemaN
Posty: 25
Rejestracja: 31 lip 2017 11:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: AwesomemaN »

Super krewetkarium :) Idealne na red cherry :) z tym, że masz filtr wewnętrzny za pewne on pociągnie to akwarium ale wiecznie jak ja to mówię wiecznie mokre łapska z filtrami wewnętrznymi, ja mam kaskadę z firmy Aqua Nova to jest chińczyk pierwszej klasy nie hałasuje nie cieknie, kosztuje jakieś 40 zł i jest filtrem zewnętrznym ma to dwie zalety zwiększa ilość wody w obiegu o swoją pojemność i nie zabiera miejsca w akwarium, co do kolejnego plusa dla takich filtrów można włożyć coś innego niż gąbkę.

Jeśli mowa o podłożu to rośliny mają mniej miejsca dla korzeni, a druga sprawa w podłożu jest najwięcej kolonii bakteryjnych więcej podłoża = więcej bakterii :))

PS. Minusem filtrów zewnętrznych jest szansa na zalanie mieszkania ale z krewetkarium katastrofy nie będzie :))

Ogółem jest super naprawdę mi się podoba ta aranżacja :) Jak ten korzeń wystawisz z akwarium to zawsze na nim możesz posadzić nasz polski mech pospolity który rośnie wszędzie, ja go aklimatyzuję na wystajacych korzeniach w czarnych wodach
Awesik !
leszek398
Posty: 11
Rejestracja: 20 lis 2017 14:15

Post autor: leszek398 »

Bardzo ładna aranżacja :)
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

Witajcie,
aktualizacja mojego watku.
Moj zieleniak wlasnie konczy 3 tygodnie.
Slimak wrocil do sklepu, zjadal zbyt duzo roslin.
Obecnie prowadze caly czas akwa roslinne.

Dosadzilam wiecej roslin bo bylo pusto.
Doszla m.im. rotala mini, lobelia cardinalis, hydrophilia thailand I anubias mini.
Roslinki maja sie dobrze, rotala mini szaleje. Za to trawka kiepsko rosnie, myslalam ze bedzie juz trawniczek ale to moze kwestia 3 miesiecy a nie 3 tygodni.

Po za tym mam problem z okrzemkami, atakuja caly czas, wczesniej mialam krasnorosty, ale odeszly na ich miejsce weszla okrzemka, jest na malym kamieniu z przodu, na trawce I na lisciach kryptokoryny. Macie jakies sprawdzone sposoby na okrzemki?

Planuje wymiane filtra na lepszy. Czy mozecie polecic jakis dobry filtr do kostki 30l zamiast pat mini? I jeszcze jedno wazne pytanie. Gabke z filtra wymienia sie na nowa co 4 tyg. jak wtedy wyglada sprawa z bakteriami nitr.? Tzn wymieniajac na nowa pozbywam sie tego siedliska, czy nie zaburzy to calego zbiornika? Jak robicie z wymiana gabki albo jesli chcecie kupic nowy filtr?

https://m.fotosik.pl/zdjecie/315bfb5f4ac9f33f
https://m.fotosik.pl/zdjecie/e379a5bb16bde4bc
https://m.fotosik.pl/zdjecie/315bfb5f4ac9f33f

Pozdrawiam

P.S. O jej :) nie zauwazylam w ogole tych ostatnich postow.
AwesomemaN dziekuje za porady w sprawie filtra wlasnie sie rozgladam za jakims, wolalabym jednak wewnetrzny, ale poczytam. Wlasciwie to mi odpowiedziales na moje pytanie.
leszek398 dziekuje :)

P.S.2 AwesomemaN jak wyglada sprawa zamykania pokrywy z filtrem kaskadowym?
Co myslicie o Versamax fzn mini aquael 10-40L?
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Cudne, idzie w fajnym kierunku.
Kiedy będziesz miała krewetki?
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

Witaj Raori :) dziekuje.
Jest roznica zdan w domu. Synek chce bojownika. Ja chce red cherry. Z tego co patrzylam wszedzie w sklepach bojowniki sa w kubkach, nie chce takich kupowac.
A jeszcze samotny bojownik w akwa to dla mnie zadna radosc :/

Planuje zamowic w najblizszym czasie test JBL na NO2 bo bardzo jestem ciekawa jak wyjdzie I wtedy bede planowac obsade.
Mysle ze jakies krewetki pojawia sie po Nowym Roku.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kross
Akwarysta
Posty: 729
Rejestracja: 27 lip 2016 18:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kross »

Coraz ładniejsza kostka. Więc idź na kompromis. Kup sobie krewetki,a synkowi 4szt samców endlera.
Człowiek uczy się całe życie.

Pozdrawiam,Daniel
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

Dziekuje Kross
Miekka woda jest wiec chyba gupiki nie moga byc.
Ale I tak obsade wprowadza sie stopniowo, pierwsze krewecie, moze sie chlopcy przekonaja, za jakis czas po adaptacji krewetek moze cos dojdzie...
Taki mam plan wstepnie.

Sluchajcie co robic z tymi okrzemkami? Oczyszczam recznie I podmieniam wode jak narazie, cos jeszcze mozna zrobic zeby sie ich pozbyc?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Mocniej zaświecić?
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

:) A przy glonach nie powinno sie raczej ograniczac swiatla?
Raori wpuszczasz mnie w maliny?
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Nie wiem. U mnie są okrzemki za krzakami. Tam gdzie ciemno. Można wyczytać że one rosną lepiej w ciemnym miejscu. Nie stresowałbym się nimi. Zdrap je i tyle. U mnie są i są też małe kiryski, zatem skoro ryby stwierdziły, że jest ok i można mieć młode to chyba tragedii nie ma. Dobrze też nie, ale zapewne wystarczająco.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

A to ciekawe zjawisko. Ja mam je tam gdzie jest raczej jasno...
Jesli nie niszcza roslin to nie bede panikowac.
Dziekuje.
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

Witam
kolejna aktualizacja mojego wątku.
Dziś akwarium ma dokładnie 4 tygodnie.

Parametry wody:
pH 7
GH 10
KH 3

NO2. było wczoraj 0,04
dzisiaj po podmianie wody i założeniu nowej gąbki jest 0,1. :(
gąbkę stara ścisnęłam z nową i obydwie razem plukalam w wodzie spuszczonej z akwarium, dodatkowo stara gąbkę trzymam w akwarium a nowa chodzi już na filtrze.
Jak Wy robicie z podmiana mediów filtracyjnych co miesiąc żeby nie niszczyć bakterii?
Może jednak napisałby ktoś jak to powinno prawidłowo przebiegać, pytałam już o to w poprzednim poście i chciałabym wiedzieć, bardzo proszę.

Jak widać moje akwa jest dalej niedojrzałe, czekam dalej cierpliwie nawet bez zmiany gąbki przy 0,04 NO2 zbyt wysokie aby myśleć o krewetkach, choć widziałam świetne bojowniki które są w akwariach a nie w kubkach, ale muszę poczekac z jednym i drugim.
Co myślicie o moich parametrach wody?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

Sluchajcie kupilam bojownika syjamskiego.
Pojawily sie u mnie wypławki lub nicienie, wiec zdecydowalam sie na bojka, pieknie sie komponuje soczysto czerwony na tle tej zieleni. Zabral sie za przekaski wiec sprawa zostala przesadzona na korzysc bojka.
Nie bede stosowac chemii na te robaczki, przywleczone chyba z roslinami. Boje sie tylko zeby nie bylo plagi.

Nie wiem co teraz w takim razie z krewetkami bo chyba tez moga byc przekaska bojownika, czy ktos z Was ma krewetki rc i bojka razem?
Czy wyplawki moga zagrazac krewetkom?

Narazie bojek jest swietny, podplywa do reki, prawie je z reki I jak cos robie w akwa to bardzo sie interesuje.

Zdjec nie bedzie bo moj watek zostal olany :)

NO2 na dzien dzisiejszy 0,025

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Chardonay
Posty: 42
Rejestracja: 09 paź 2017 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Chardonay »

U mnie pływa bojek z RC. Trochę je zaczepia, ale one albo się chowają albo po prostu bardzo szybko odpływają. Jak posiedzi z nimi dłużej i zobaczy, że nie do konsupcji koleżki, to może mu się znudzi :) . Malutkie krewetki pewnie wciągnie, bądź co bądź to drapieżca jakich mało :lol:

I wrzuć zdjęcie :D
80l bojo, bystrzyki, krewetki, ślimaki
Awatar użytkownika
katee_1
Posty: 110
Rejestracja: 31 paź 2017 18:16

Post autor: katee_1 »

Chardonay dzieki za posta.
No coz rownowaga w przyrodzie musi byc, tak jak bojek ogranicza mi teraz populacje robaczkow, moze I powinien ograniczac populacje krewetek zeby nie bylo plagi, symbioza swego rodzaju.
Czytam obecnie ciekawa ksiazke pt. "Nieznane wiezi n... niemieckiego autora, nie wiem czy reklama jest tu na miejscu, w kazdym razie bardzo ciekawa m.in. jak to ludzie wybili swego czasu wilki I wzrosla liczba jeleni w lasach co spowodowalo lawine zdarzen w przyrodzie... polecam.
ODPOWIEDZ