[60l] ogólne

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Olka29
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2017 13:16

[60l] ogólne

Post autor: Olka29 »

Hej,
akwarium 60l wymiary: 60x30xok.33
oświetlenie led 10W
filtr wew. do akwarium 60-100l aquael 320l/h
grzałka z termostatem 75W
woda pH 6,5, twardość 10.
W akwarium korzeń, trochę roślin, żwirek i piasek.
Nie mam zbyt wielkiego pojęcia o akwarystyce, akwarium wymarzył sobie mój syn a ja postanowiłam mu pomóc. Więc moje pytanie do Was:
Czy do takiego akwarium dobra będzie obsada:
pielęgniczka ramireza 1+1,
kiryski panda ok. 4szt.
danio zebra 9szt. ??
Sprawdzałam w encyklopedii i rybki mają mniej więcej takie same wymagania ale może w praniu jest inaczej?
Czy to nie za dużo rybek na takie akwarium? a może moglibyśmy jeszcze cos dołożyć?
Nie chcielibyśmy żeby ryby się męczyły u nas więc prosimy o radę bardziej doświadczonych :)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Hej, pielęgniczki ramireza są ciepłolubne, tak 26°C wzwyż, kiryski panda optymalnie 22~24°C, danio też max do 24°C, więc ryby nie pasują do siebie pod względem tempeatury. Dla ryb dennych wymagany jest drobny piasek, więc żwir nie jest odpowiedni dla kirysków- można dosypać warstwę piasku.
Prawdopodobnie z ramirezek bym zrezygnował na Twoim miejscu, zamiast nich kupiłbym bardziej zimnolubne pielęgniczki Borelli na przykład.
Danio pręgowane są małe, ale bardzo ruchliwe, powinny mieć 80cm długości akwarium, może zamiast nich popularne neony Innesa lub danio perłowy...
Olka29
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2017 13:16

Post autor: Olka29 »

Dzięki, idąc za twoją radą dokupilismy dzisiaj drobnego piasku i dosypalismy.
Chyba faktycznie neonki będą lepsze, bo po dzisiejszej wizycie w akwarystycznym syn mówi tylko o nich ;) Pielegniczki borelli również śliczne i pewnie to one zostaną kupione. A liczba rybek będzie odpowiednia? Może powinno ich być więcej? Lub mniej? Dzięki za pomoc :)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Więcej rybek byłoby ryzykowne. Jeżeli akwarium jest świeżo założone to na razie z rybkami się wstrzymajcie- musi dojrzeć, o cyklu azotowym poczytasz na tym forum. Zwierzęta należy wpuszczać partiami, nie wszystko naraz, na przykład najpierw tą małą ławicę, po 4~7 dniach kiryski i po kolejnym tygodniu pielęgniczki.
ODPOWIEDZ