Akwarium z przypadku - Pytania do Was

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
akwarystkazprzypadku
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2017 14:35

Akwarium z przypadku - Pytania do Was

Post autor: akwarystkazprzypadku »

Witam wszystkich :)
Przypadkowo zostalam właścicielka bardzo zaniedbanego 96l (80x30x40) akwarium z 5 rybkami. Chciałam terrarium, dostałam he z wodą i rybkami. Nie mam sumienia pozbyć się rybek, więc uznałam, że je zatrzymam.

Czy możecie mi pomóc?
Co to za rybki?
4 wygladaja na jakis gatunek zlotej rybki.
1 wyglada na neonka.

Wybaczcie jakość zdjęć, ale akwarium jest w strasznym stanie. (Mam problem z ich wrzuceniem, więc dodam je za chwilę.)

Muszę szybko wymienić im piasek, wode, kupic filtr, rośliny, może też grzałke. Co polecacie dla nich? Czy mogę dokupić glonojada? Jakich warunków potrzebują?

Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Chardonay
Posty: 42
Rejestracja: 09 paź 2017 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Chardonay »

Nie ma zdjęć :(
80l bojo, bystrzyki, krewetki, ślimaki
Tonnerre1977
Posty: 16
Rejestracja: 07 sty 2016 14:05
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Post autor: Tonnerre1977 »

Zdjęcia fatalnej jakości. 1 rybka to na pewno Neon Innesa
Pozostałe stawiałbym na gupiki, ale trudno cokolwiek odczytac ze zdjęć
akwarystkazprzypadku
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2017 14:35

Post autor: akwarystkazprzypadku »

Wydają mi się zbyt jednolite jak na gupiki. Wiem, że jakość fatalna, ale brak tu oświetlenia, woda jest prawie czarna, szyba akwarium porosnieta w 95%. Rybki wyglądają na złote... od jasno złotego (prawie biało - przezroczystego) po prawie pomarańczowo złoty. Kolor zaczyna się od połowy ich ciała, tj. przód bardzo jasny, a do końca ogona coraz ciemniejszy pomarańcz. Sa rozmiaru neonka, minimalnie mniejsze.

nie pisz posta pod postem, używaj opcji "zmień" jak chcesz coś dopisać. MOD BARA
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Jak juz kolega pisal, Neon innesa. A reszta to na 99% Gupiki.
Marcin!
Ps: Fotki fatalne.
akwarystkazprzypadku
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2017 14:35

Post autor: akwarystkazprzypadku »

Dziękuję za odpowiedzi. Wymiana wszystkiego w akwarium dopiero dzisiaj (dopiero udało mi się sprowadzić akwarium, mam odstala wode, czyste akwarium). Jeszcze się odezwę.

Jak na gupiki zmylil mnie ich zloty kolor i bycie identycznymi. Myślałam, że to raczej zlota rybka, gdyz po otrzymaniu akwarium, widziałam, że jedna była śnięta, dużo większa i przypominała złotą rybkę, te z dużymi, wypuklymi oczyma. Ale był tylko jeden egzamplarz ten rybki, reszta była drobna. Znalazłam w Internecie podobne rybki do moich i te były gupikami, choć wciąż nie mam pewności. Ta rybka jest najbardziej podobna: http://www.saigonaquarium.com/userfiles ... keskin.jpg.
ODPOWIEDZ