Akwarium 240l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
klimek234
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2016 11:54
Lokalizacja: Gdynia

Akwarium 240l

Post autor: klimek234 »

Witam, chce kupić akwarium 240l. Bez półki. Półkę już mam, którą chce wykorzystać. Bardziej zastanawia mnie czy jest różnica w samych zbiornikach? jaką pokrywę kupić i filtr. Mógłby ktoś z doświadczeniem doradzić mi jakiś konkretny produkt?

Kolega kupił sobie zestaw z półką ferplast ale po jakimś czasie filtr z zestawu zaczął mu szwankować a pokrywa z dwiema t8 nie jest w stanie doświetlić dna i mniejsze roślinki padają mimo aktywnego podłoża.

Znalazłem taką pokrywę ale nie wiem jak wygląda cena do jakości może ktoś słyszał o firmie? z tego co widzę ma również 4x38W więc może będzie lepsza. No i jest aluminiowa. Co wy na to?

Link usunięty.

Co do zbiornika wyczytałem, że niby Diversa jest dobrą firmą.

Link usunięty.

Co do filtra nie mam pomysłu. Podobno nic nie umywa się z zewnętrznym filtrem. Jakieś propozycje?

Nie wstawiaj linków tylko opisy. MOD BARA
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Czesc

Dla przykladu w moim 240L zbiorniku mam do dyspozycji 6 belek LED co daje jakies 0.7W/L. Przy wysokosci zbiornika 50cm minus 10cm podloza swiatlo ma do przejscia jakies 40cm.

Dobra roslina wyznaczajaca ilosc swiatla docierajacego na dno jest np. Pogostemon Helferi, jesli idzie w gore to mamy go za malo jesli sie polozy to swiatlo jest idealnie dobre+.

Co do filtrow to najlepiej miec dwa, mechaniczny wewnetrzny i biologiczny zewnetrzny. W takim zbiorniku wskazany jest stanowczy ruch wody i brak stref zastoju wody.

Jakie firmy uzyjesz to zalezy od ciebie, generalnie chinczyki sa tanie ale konsumuja 2x wiecej energii niz markowe produkty i tu na dluzsza mete jestesmy w plecy.

Fabryczne pokrywy nie maja duzo do zaoferowania. Wszystko jest robione na jedno kopyto i ma malo wspolnego ze swiatlem dla roslin.
klimek234
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2016 11:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: klimek234 »

Widzę, że linki nie mogą być to opiszę o który sprzęt mi chodził. Pokrywa aluminiowa Recta 120x40cm.

No właśnie próbuję coś dobrać aby potem nie okazało się, że jest słabo. A jeśli chodzi o filtr do tej wielkości zbiornika? jesteście w stanie coś polecić?


EDIT:
A co lepsze 4x t5 39W czy 4x t8 30W?
Znalazłem jeszcze coś takiego jak AquaStel jeśli chodzi o pokrywy.

Staraj się edytować posty.
MOD krzych_100
Vandam
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2017 21:02

Post autor: Vandam »

Ciekawy jestem bo sam myślę o takim akwarium pytanie, co wybrać.
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Zdecydowanie t5
klimek234
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2016 11:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: klimek234 »

a jeśli chodzi o filtr? jakieś propozycje?
ODPOWIEDZ