Co to za ryba?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
wiorek333
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2017 8:38
Lokalizacja: Kraków

Co to za ryba?

Post autor: wiorek333 »

Witam,
Proszę o zweryfikowanie gatunku mojej nowo nabytej ryby na 100% nie jest to sum rekini, ma białe paski i koncówki płetw. Mierzy około 35cm. Oto zdjęcie : https://photos.google.com/share/AF1QipO ... RPUXhSX0hR
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Któryś sum clarias, ładnie umaszczony, ale raczej w złej kondycji... Trzymany między kamieniami, wąsy powyrywane?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
wiorek333
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2017 8:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiorek333 »

BARA pisze:Któryś sum clarias, ładnie umaszczony, ale raczej w złej kondycji... Trzymany między kamieniami, wąsy powyrywane?
Spoko... chodziło mi o bardziej konkretną odpowiedz, a suma mam od wczoraj wyciągając go z Tesco oszczędziłem mu tam katuszy z skalarami (oczywiscie nikt nie wiedział jak sie nazywa), na bank to żaden z clariasów. Pytam kogoś kto wie jak sie nazywa ten konkretny gatunek i miał z nim styczność bo wujek google i rybi leksykon odmówili pomocy. Sum jak widać jest stary i raczej to jego końcówka. A z wąsami na pewno nic mu nie bedzie bo moim wąsaczom kiryśnik, 2xclarias 5xszklisty i giętkowi od 4 lat nic nie jest, piasek jest podłożem a raczej to onie najczęściej sumy kaleczą sobie wąsy.
Oczekuję z niecierpliwością :twisted:
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Jest to Pseudomystus siamensis ,oszczędziłeś mu katuszy ze skalarami dając go do pyszczaków?
wiorek333
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2017 8:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiorek333 »

spokojnie sa tresowane ;) dzięki
ODPOWIEDZ