Filtracja w 450l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
RoQi
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2017 21:08
Lokalizacja: Mikołów

Filtracja w 450l

Post autor: RoQi »

Filtracja do 450l (a raczej nadfiltracja :D)

Moi drodzy,

Plan zakładania nowego akwarium 150x50x60 wchodzi w kolejne, decydujące już etapy. Chcę wszystko zaplanować jak najwcześniej aby jak najwcześniej zacząć etap realizacji.

Jednym z najważniejszych tematów jest filtracja. Pytanie jest bardziej ogólne odnośnie samego podziału filtracji, choć i rady co do wyborów jak najbardziej też wskazane.

Zarys planu mam taki:
1. Filtr podżwirowy, podłączony do filtra zewnętrznego i filtracją mechaniczną o zróżnicowanej strukturze. Tu wykorzystam najprawdopodobniej Aquael Asap 1600.

2. Filtr kubełkowy biologiczny z prefiltrem gąbkowym w osobnym pojemniku, w samym kubełku tylko biologia/chemia.

3. Dodatkowy filtr kubełkowy - mechaniczny.

4. Jakiś cyrkulator wewnątrz akwarium.

Sprzęt chcę skompletować z pośród następujących sprzętów:

JBL E1501
Aquael Asap 1600
Aquael Unimax 700 (choć zużycie prądu mmnie trochę od niego odstrasza)
Tetra EX 1200Plus
Hydor Profesional 600

lub

zewnętrzna pompa cyrkulacyjna i do tego jakiś kubełek (lub dwa) DIY

tudzież filtracja za pomocą kilku korpusów narurowych 10" ustawionych w szeregu
pompy jakie mam na oku to: Aqua Nova N-RMC 2000-7000.
Taki zestaw wyjdzie chyba najtaniej, pytanie tylko czy zdało by to egzamin w przypadku takiego baniaka. Pytanie czy w takim przypadku lepiej zastosować jedną pompę np. 7000l/h i podłączyć ją do wszystkich punktów poboru brudnej wody (obecnie w planie 4 pkt do filtra podżwirowego i 2 punkty w toni wody, wyrzut wody przez dwie deszczownice umieszczone po obu stronach.

Czy taka filtracja będzie odpowiednia? Pewnie najwiecej kontrowersji wzbudzi podżwirowy, w sumie sam mam do niego najwięcej wątpliwości, bo jeszcze nigdy nie stosowałem. Chcę go zastosować, gdyż 50-70% obsady będą stanowiły gupiki.

Z innej beczki to czy przy zastosowaniu filtra podżwirowego da się sadzić mech w formie trawnika?
ODPOWIEDZ