filtr kubełkowy

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

KubaiKinga
Posty: 57
Rejestracja: 01 paź 2017 17:37

filtr kubełkowy

Post autor: KubaiKinga »

Szybkie pytanie
filtr kubełkowy midikani 800.
Mam go około miesiąca - otworzyłem żeby wywalić zeolit i wrzucić w jego miejsce ceramikę - pytanie jak odpowietrzyć dobrze kubełek? Jak lekko szturchnę kubełek to słyszę jak woda bulgocze (znak, że w filtrze jest powietrze), jak lekko trzęsę, obracam to nic się nie dzieje, jak podłączam od nowa do kontaktu to też nic, natomiast jak mocno trzęsę kubełkiem to zawsze coś powietrza wyleci, pomożecie?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Odpowiadam, bo chciałeś:-D
Mam małe doświadczenie z kubełkami, do tego mój jest inny- ma ręczną pompkę, która służy do napełnienia kubła i odpowietrzenia przed uruchomieniem silnika. Potrząsanie nim na pewno pomoże pozbyć się powietrza, ale jakiegoś patentu niestety nie znam. Przeczytałem na innym forum, że ten model ciężko się odpowietrza, ale jak to robią nie znalazłem :-(
KubaiKinga
Posty: 57
Rejestracja: 01 paź 2017 17:37

Post autor: KubaiKinga »

Obracałem go, machałem nim w te i wewte i nic, nadal jak stoi na ziemi i nim lekko bujnę to słyszę jak woda "chlupie", nie mam pojęcia jak się tego pozbyć.
andypl33
Akwarysta
Posty: 1119
Rejestracja: 29 wrz 2006 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: andypl33 »

Tylko ruszając na boki można go przewietrzyć to trochę trwa no chyba że ciagnie powietrze wyłącz go na chwile i zobacz czy nie cieknie
KubaiKinga
Posty: 57
Rejestracja: 01 paź 2017 17:37

Post autor: KubaiKinga »

Nie cieknie, nie ciągnie powietrza, bo pompa jest cała pod wodą,
jak nim bardzo mocno trząsłem to czasami trochę pociekło z niego, ale dla mnie to logiczne, bo tak samo ściskając go mocno też pocieknie..
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hejka.
Jak mozesz to od czasu do czasu potrzasnac go.
Po pewnym czasie sam sie odpowietrzy. To nic nie szkodzi.
Marcin!
KubaiKinga
Posty: 57
Rejestracja: 01 paź 2017 17:37

Post autor: KubaiKinga »

Po pewnym czasie tj.? dzień czy dłużej? bo minęły 24h i dalej to samo
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Dobrze rozumiem zdenerwowanie. Po tym jak kupiłem tego fluvala też się trochę zniesmaczyłem...najpierw miał się zmieścić do szafki- za wysoki- musiał stanąć na podłodze za szafką :/. Następnie po paru nockach ten cichy terkot :evil: , niby cichy, ale kaskada cichsza i nie przeszkadzała w ogóle, a o kubła już żona zaczęła męczyć "zrób coś, bo mnie wkurza".... koniec końców wyrzynarka i cięcie odpowiedniej dziury w półeczce szafki, by w końcu tam wlazł...

Odpowietrzyć tak na prawdę powinien się sam po paru minutach, jedyne co według mnie powinno pomóc to kilkukrotne włączanie i wyłączanie co chwilę oraz przechylanie na wszystkie strony podczas pracy....jeżeli to nie pomaga to może filtr zasysa powietrze w jakiś sposób...
KubaiKinga
Posty: 57
Rejestracja: 01 paź 2017 17:37

Post autor: KubaiKinga »

Szczere mówiąc ostatni raz kupuję shit zwany aquaelem, kiedyś miałem akwarium 63l jakiś chińczyk za 50zł i działał 2lata~, teraz mam 112l i wydałem 250zł na filtr kubełkowy rekomendowany do 250l i szczerze mówią słabiutko.. Nie wiem czy dobrze mi wyszło, ale sprawdziłem przepływ w ciągu 30sekund 2l wody~ co daje 240l/h - według producenta 800l/h.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Z kaskady tejże firmy ja jestem zadowolony :)
Przepływ zależy w dużej mierze od ułożenia mediów w środku, można popróbować i zmienić ich ułożenie, a w 800l ciężko też mi uwierzyć, chyba że pusty bez mediów :wink:
KubaiKinga
Posty: 57
Rejestracja: 01 paź 2017 17:37

Post autor: KubaiKinga »

Szczerze mówiąc to wątpię, skoro filtr działa miesiąc i nie zdążył się jeszcze zasyfić i to daje 240? to po roku będzie woda kapać ?

Napisałem maila do aquaela, nie jestm zadowolony z tego bubla. Zobaczymy jak się to potoczy, ale albo będę zmuszony kupić falownik bądź jakiś wewnętrzny - czego chciałem uniknąć, albo zainwestować w coś firmowego kubełek
KubaiKinga
Posty: 57
Rejestracja: 01 paź 2017 17:37

Post autor: KubaiKinga »

Ktoś pomoże?
czyściłem dzisiaj prefiltr i jak zwykle bujam kubłem i słychać powietrze - ten sam efekt - jak to butelki 5litrowej wlejecie 4litry wody i będziecienią bujać.. wysiadam..
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

KubaiKinga Wyłącz filtr, otwórz, wyciągnij i porządnie włóż kosze, zalej pod korek, zamknij, uruchom, lekko potrząśnij.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
KubaiKinga
Posty: 57
Rejestracja: 01 paź 2017 17:37

Post autor: KubaiKinga »

https://www.youtube.com/watch?v=uGi9Gjv ... e=youtu.be
Zrobiłem też i tak - efekt ten sam,
wrzucam link - proszę o pomoc i poradę
Awatar użytkownika
fiebik
Akwarysta
Posty: 1032
Rejestracja: 25 paź 2009 21:11
Lokalizacja: iława

Post autor: fiebik »

No tak...
Niestety "a nie mówiłem?" nie przynosi satysfakcji.
Wytrwałości życzę...
Pozdrawiam
Ryby wód krajowych - okonie (esej)
Zapraszam do lektury ;)

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
ODPOWIEDZ