Nietypowe zachowanie skalarów

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zablokowany
Shiru
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2017 21:18
Lokalizacja: Katowice

Nietypowe zachowanie skalarów

Post autor: Shiru »

Witam posiadam akwarium 112 litrów w nim pływają dwa duże skalary, dwa troszkę mniejsze oraz cztery małe. Dokupiłem młode z myślą o wydaniu dużych ponieważ żadne z obecnych nie wyglądają na dobraną parę wcześniej ze skalarami pływały również neonki oraz gupiki jednak dostały one osobne akwaria a skalary zostały w 112 litrach dwa największe skalary dzisiaj zaczęły się dziwnie zachowywać jednemu z nich dziwnie zaczęły zanikać czarne paski stawały sie ciemniejszy i jaśniejsze on wraz z drugim dużym skalarem zaczęły pływać po dnie *z tego co oglądałem wcześniej na youtube w przypadkowych filmikach o skalarach wyglądało to tak jakby miała rozrzucać ikrę lecz na dnie jej nie ma* inne skalary są im obojętne a kiedyś potrafiły ganiać te średnie skalary.
Chciałbym dodać iż akwarium jest po resecie i w nim nie ma żadnego żwirku ani innych dodatków pierwszy raz od dawna wrzuciłem im do akwarium mrożony pokarm *larwę ochotki*
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Naprawdę masz tylko samo szkło i ryby?
Obrazek
[126L] Dżungla
Shiru
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2017 21:18
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shiru »

Raori pisze:Naprawdę masz tylko samo szkło i ryby?
w tym zbiorniku aktualnie nie ma żwirku ani nic tak jak mówię jest to akwarium po resecie... i dopiero w dniu jutrzejszym będę go uzupełniał o żwirek i rośliny a poza szkłem i rybami jest jeszcze woda grzałka oraz filtr ;)
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Niestety nie posiadam odpowiednich kompetencji.
Szczególnie w obliczu takiego wydarzenia.
Sytuacja mnie przerasta.
Mam nadzieję, że bardziej doświadczeni koledzy udzielą stosownych wskazówek.
Życzę Ci powodzenia.
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nikt nie posiada odpowiednich kompetencji, to hobby- kompetencje na bok.
Na pewno zbiornik masz za mały choćby na jednego skalara- minimalna długość zbiornika to 120cm, a wysokość 50cm...jaka szerokość by musiała być dla 112l, aby spełnić te warnki?-za mała, nawet 20cm szerokości nie daje litrażu 112....

Obecnie nie masz warunków na skalary, niestety.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Radzę oddać ryby, bo nie masz dla nich warunków.

Akwarium wysusz, odstaw do piwnicy i zajmij się czytaniem o podstawach akwarystyki.

Jak już nabierzesz nieco wiedzy i założysz prawidłowo urządzone akwarium, zaczekaj minimum dwa tygodnie aż dojrzeje. Potem zmierz parametry wody i zastanów się nad obsadą.

W tej chwili trzymając ryby w za małym i nie urządzonym zbiorniku skazujesz je na stres, choroby i śmierć.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Shiru
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2017 21:18
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shiru »

Widzę że mnie państwo nie zrozumieli ale okej... ryby idą na oddanie proszę o zamknięcie tematu.
Zablokowany