Przechowywanie roslin.

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marianski92
Posty: 68
Rejestracja: 31 sty 2017 23:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Przechowywanie roslin.

Post autor: marianski92 »

Mam pytanie, czy stanie się coś roślinom, jeśli będę je trzymać przez parę dni tj do soboty w otwartych pojemnikach z wodą? Czy zaczną gnić czy coś w tym rodzaju? Zamówiłem sobie trochę roślin i pojawił się mały problem ze zbiornikiem w związku z czym będę mógł je sadzić dopiero w sobotę. Jedna paczką jest w takim zmrożonym pojemniku bez wody ( eleocharis parvula ) a reszta roślin jest powyciągana z woreczków i dana do osobnych pojemników z wodą. Czy mogę tak to przechować do soboty? Czy tą parvule dać do lodówki czy wyjąc z tego pojemnika i dać do wody? Dziękuje
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Nalej wody z akwarium troche do worka wstaw rosliny zawin worek zeby nie wylewalo sie i schowaj do szafki bez dostepu swiatla. Obracaj worek 2x na dzien i przezyja. Tak sie wysyla i przewozi rosliny.
edinio47
Akwarysta
Posty: 344
Rejestracja: 18 lis 2009 23:39
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Post autor: edinio47 »

marianski92 pisze:Czy tą parvule dać do lodówki
Zakładasz akwarium czy robisz sałatkę warzywną?

Pomyśl odrobinę. Chcesz przechowywać tropikalne rośliny w temperaturze bliskiej 0 a max +5 stopni?
Pozdrowienia z Gór Bystrzyckich
Awatar użytkownika
marianski92
Posty: 68
Rejestracja: 31 sty 2017 23:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: marianski92 »

No myślę, cały czas właśnie myślę nad tym aby było dobrze ale dzięki za troskę.

Rośliny tropikalne ok ale jak wiadomo wszystko w wyższej temperaturze pozbawione jakiegoś decydującego czynnika np wody czy światła szybciej się psuje, stąd mój pomysł o zmrożeniu, który okazał się kretyński.

Dałem te rośliny do ciemnego miejsca ( nie do lodówki ) i zalałem wodą z akwarium i tyle, oby przeżyły!
Jeśli nie masz zamiaru napisać nic mądrego, to lepiej nic nie pisz.

Obrazek
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

U mnie stały na wierzchu, część chyba z tydzień, bo zamawiałam rzeczy z paru sklepów i jeden mocno opóźnił wysyłkę, więc brakowało mi rzeczy. Bez światła mogą ci zbieleć.
Awatar użytkownika
marianski92
Posty: 68
Rejestracja: 31 sty 2017 23:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: marianski92 »

Mam nadzieję, że nic się nie stanie. Co chwilę je doglądam więc jakiś kontakt ze światłem mają. Już jutro mam zamiar je posadzić, więc chyba będzie oki.
Jeśli nie masz zamiaru napisać nic mądrego, to lepiej nic nie pisz.

Obrazek
ODPOWIEDZ