[200] towarzyskie

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
michal78
Posty: 237
Rejestracja: 16 sty 2017 21:18
Lokalizacja: Lublin

[200] towarzyskie

Post autor: michal78 »

Parametry wody to:
GH 7-9 (zależy ile dni od podmianki)
KH 4
pH 7,2
Dno - piasek naturalny

Obsada obecnie to:
8x bystrzyk ornatus
10x neon czerwony
8x danio pręgowany yellow
5x kirysek strumieniowy
1x kiryśnik czarnoplamy
1x bojownik super delta
4x krewetka amano
2x otosek

Utrzymuje temp 25st która mieści się w granicach akceptowalnych zarówno dla ciepłolubnych ornatusów jak i preferujących chłodniejszą wode danio. 90% tej obsady to ryby zakupione w lutym do mojego poprzedniego zbiornika - 90 L. Chciałbym zwiększyć nieco ilośc kirysków strumieniowych (na ten moment nigdzie nie mogę ich dostać) i otosków. Myślałem jednak tez o dodaniu parki lub haremu ryb nieco bardziej wyrazistych, np gurami mozaikowe, Mało agresywne zatem może nie będzie konfliktów z moim dość spokojnym również bojownikiem. Liczę też że nie będą zagrażać amano.
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Nie liczyłabym na to że gurami z bojownikiem się nie pobiją. Bojek faktycznie dobrze znosi rybki stadne lub takie które nie wchodzą mu w paradę.

MarJan próbował łączyć bojownika z prętnikiem karłowatym (Dwarf gurami) w 112l i z tego co pamiętam nie bardzo to wyszło.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

No bardzo niebardzo, bojek musiał odejść. Jednak mam wrażenie, że gdyby bojek nie był gospodarzem to może by się udało....gdybanie...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

25 stopni to dla bojownika za mało, dla danio za dużo. Nie znajdziesz optimum łącząc ze sobą gatunki o skrajnie odmiennych wymaganiach co do temperatury wody. Radzę oddać danio i kiryski, podnieść temperaturę wody na minimum 26 stopni.

Gurami mozaikowe jest bardzo agresywne podczas tarła i na pewno będzie wchodzić w konflikt z bojownikiem.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
michal78
Posty: 237
Rejestracja: 16 sty 2017 21:18
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal78 »

To bojownik który w sklepie żył w kubeczku , wychował się więc w temp ok 22st. Te kiryski są u mnie prawie od roku (początek lutego) jeśli więc bym je oddał trafiłyby do zupełnie innych warunków niż te w jakich dorosły i spędziły pierwsza część swego zycia i do których się zaadoptowały. Myślę że to dla nich gorsza opcja. To nie są kiryski kupione tydzień temu.... (pomijając fakt że większość sklepów akwarystycznych to rybia Treblinka)
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane
ODPOWIEDZ