ławice

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
exi
Posty: 17
Rejestracja: 13 lis 2016 10:06

ławice

Post autor: exi »

Witam,
Szukam gatunków ryb które lubią pływać w ławicach, jedna ławica na dnie akwarium ,druga po środku i trzecia na górze akwarium, jeśli jest możliwość taka wogóle?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Wszystko zależy od wielkości zbiornika- poniżej , ja wiem...150~200l raczej często nie będziesz widywał grupy ryb synchronicznie pływających w zwarciu.
exi
Posty: 17
Rejestracja: 13 lis 2016 10:06

Post autor: exi »

MarJan pisze:Wszystko zależy od wielkości zbiornika- poniżej , ja wiem...150~200l raczej często nie będziesz widywał grupy ryb synchronicznie pływających w zwarciu.
ja mam akwarium 120 l, coś polecisz wogóle?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Mam takie pytanie: zaczynasz temat o swoim akwarium i chcesz podpowiedzi dotyczącej obsady, czy pytasz ogólnie o ryby stadne (ławice masz w oceanie) jakie mogą pływać w akwarium słodkowodnym?

Jeżeli piszesz ogólnie, kontynuujmy ten temat.
Jeżeli chcesz informacji dotyczącej obsady Twojego akwarium proszę załóż temat w dziale Obsady zgodnie z Regulaminem Działu Obsady (napisz prawidłowy tytuł tematu) i podaj nam szczegóły: wymiary akwarium, urządzenie, filtracja, oświetlenie, ilość roślin, użyte podłoże, parametry wody itd. Wtedy możemy Ci coś podpowiedzieć.
Proponuję również, żebyś poczytał już powstałe tematy w dziale Obsady.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
exi
Posty: 17
Rejestracja: 13 lis 2016 10:06

Post autor: exi »

o boże kobieto wrzuć na luz
BARA pisze:Mam takie pytanie: zaczynasz temat o swoim akwarium i chcesz podpowiedzi dotyczącej obsady, czy pytasz ogólnie o ryby stadne (ławice masz w oceanie) jakie mogą pływać w akwarium słodkowodnym?

Jeżeli piszesz ogólnie, kontynuujmy ten temat.
Jeżeli chcesz informacji dotyczącej obsady Twojego akwarium proszę załóż temat w dziale Obsady zgodnie z Regulaminem Działu Obsady (napisz prawidłowy tytuł tematu) i podaj nam szczegóły: wymiary akwarium, urządzenie, filtracja, oświetlenie, ilość roślin, użyte podłoże, parametry wody itd. Wtedy możemy Ci coś podpowiedzieć.
Proponuję również, żebyś poczytał już powstałe tematy w dziale Obsady.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

exi pisze: ja mam akwarium 120 l, coś polecisz wogóle?
Żeby coś polecić potrzeba nieco więcej informacji o zbiorniku, o parametrach wody [pH, twardości, temperatura], co tam jeszcze pływa, żeby obsada była zgodna i tym podobne...bo jak po prostu wypiszę drobne gatunki rybek, które nieraz pływają w grupce to w niczym tak naprawdę nie pomogę, ani nie doradzę, a nawet wprowadzę w błąd,np. polecę Ci rybki zimnolubne, a Ty w akwarium masz dajmy na to 26°C lub więcej i potem się okaże, że kupisz a one po paru tygodniach zaczną wszystkie zdychać bo nagle chorują czy coś...
ODPOWIEDZ