[240l] sprzęt.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

[240l] sprzęt.

Post autor: Raori »

Dzień dobry. Analizuję obecnie 240l zbiornik.

Szkło. 120x40x50. Pewnie zastosuje znany portal sprzedażowy. Dostałem namiar od Edinio, ale nie wiem, czy znajdę czas, to jednak godzina drogi w jedna stronę...

Oswietlenie. Dostałem sugestię od Krzycha, że na początek mam zastosować naświetlacze. 4 sztuki. Pokrywę mam sobie darować, więc daruję. Chociaż wolałbym belkę, najlepiej gotową.

Filtr. Ferplast blumodular 03, na razie powinien wystarczyć. (Wojtas poleca)

Grzałka. Mam nówkę nieużywaną aquaela gold 75w. W mieszkaniu ciepło, wiec powinna wystarczyć.

Podłoże. Ziemia ogrodowa i piasek (chciałbym czarny) korzenie tym razem red moor wood.

Roślinność. Help. Najchętniej bym kupił od kogoś z Was sprawdzone rozwiązania. Wiecie jak bardzo umiem uprawiać glony. Z roślinami zdecydowanie gorzej. Niby to i to zielone, ale jednak jest różnica.
Z obecnego akwa nie będę nic migrował oprócz rybek. Zielenice szaleją.

Obsada. Obecny skład: 10 neonów innesa, 5 neonów czarnych, 1 fantom czarny, 4 dorosłe kiryski spiżowe, 2 małe kurduple kiryski - dzieci.
Potencjalnie maja dojść kiryski Panda, fantomy do stada 6- 10 szt. Jakąś parkę pielęgniczek pewnie Borelli. I się zobaczy. Ryby mają żyć aż do kresu swoich dni. Nie planuję ich oddawać na obecnym etapie.
Obrazek
[126L] Dżungla
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Roślinność...jeśli boisz się glonów to dużo szybkorosnących roslin.
Przykład, który skopiowałem sobie gdzieś z netu, ale nie mogę podać źródła:
- rogatek sztywny wytwarza substancje toksyczne dla glonów, szybko absorbuje związki amonowe
- moczarka argentyńska, wydziela antybiotyki które zapobiegają rozwojowi sinic, absorbuje duże ilości związków mineralnych
- gałęzatka, roślina wchłania duża ilość związków azotowych i fosforowych
- paprotnica sumatrzańska rośnie szybko i pomaga zapobiegać rozwojowi glonów poprzez konsumpcję dużej ilości nutrientów
Od siebie polecam pistię, mi pomogła w walce z glonami, a przy okazji od razu masz "zacienienie" dla rybek, póki jeszcze inne zielska nie zdążyły się rozrosnąć. Ponadto filtracja przez torf również hamuje glony.
Ponadto krewetki :ok
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Panowie co wy z tymi glonami ciagle? 240L to zbiornik, ktory juz w zamysle wybaczy wiele ale wystarczy pamietac o kilku rzeczach i nie bedziecie ogladac glonow, no chyba ze na zdjeciach.
ODPOWIEDZ