gnijace rośliny

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
anutemix
Posty: 8
Rejestracja: 09 gru 2017 19:27
Lokalizacja: cannock uk

gnijace rośliny

Post autor: anutemix »

Witam baniak 350 l założony 6 dni temu od początku niektore rosliny zaczeły gnić czyżby w sklepie juz były trefne? Dane akwa wymiary 121×51×146
oświetlenie 2×29 w ledy 6500 i 9000kelvin
filt eccoflow 1000l/h
grzałka aquaHeat 300 W
bede wywalał wszystkie podejrzane rośliny i zastepował nowymi na razie nie mam testów żadnych. Akwa niezarybione możecie podpowiedziec co robić żeby bylo ok z góry dzięki
anutemix
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat przenoszę do odpowiedniego działu.

Jakie rośliny? Konkretnie, jakie gatunki?
Jakie jest podłoże?

Większość roślin potrzebuje czasu na aklimatyzację i w czasie jej trwania może wymienić liście.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Co by ci doradzic? Moze na poczatek zdjecie tych nieszczesnikow i pomiary pH, NO3, PO4. Troche malo swiatla jak na 350L, aczkolwiek mchy beda zachwycone.
anutemix
Posty: 8
Rejestracja: 09 gru 2017 19:27
Lokalizacja: cannock uk

gnijace rośliny

Post autor: anutemix »

podloże tetra active substrate na to zwirek 2-4mm rośliny wcześniejsze prawie wszystkie poszły do kosza,niestety nazw nie pamietam.Teraz dokupilem echindorus argentinesisi,alternanthera rosaefolia,aponogeton crispus.Podpowiedz skąd wiadomo ze mało swiatla próbowalem przeliczyc to z ledów ale mi coś nie wyszło.Pisalem ze rośliny gniją mialem na mysli cale nie liście, niektóre niemogłem wyciągnąć z baniaka bo rozplywaly sie z woda. Dziekuje za zainteresowanie i odpowiedzi
Myslicie czy CO2 pomoże
teraz dodaje Flourish Exel niby zastepuje CO2
dokupiłem tez żelazo w plynie
anutemix
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ja troche nie rozumiem wymiarów. Masz akwarium o jakim litrażu? Według 121x51x146 wychodzi ponad 900 litrów.

Proszę o wyjaśnienie. Akwarium ma 146 cm wysokości? Przyjmujemy zwyczajowo, że podając wymiary piszemy o długości x szerokość x wysokość.

Jeżeli rzeczywiście litraż to 350l to w chwili obecnej masz za małe oświetlenie dla większości roślin akwarystycznych.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
anutemix
Posty: 8
Rejestracja: 09 gru 2017 19:27
Lokalizacja: cannock uk

gnijace rośliny

Post autor: anutemix »

sorki mój bład 120×50×60, 350 l jest.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2017 21:24 przez anutemix, łącznie zmieniany 1 raz.
anutemix
anutemix
Posty: 8
Rejestracja: 09 gru 2017 19:27
Lokalizacja: cannock uk

gnijace rośliny

Post autor: anutemix »

zakupilem 2×54w i 2×45w myślę że, teraz bedzie dobrze.Doradzi ktos jak na razie zastapic butle CO2 czyms może w nawozach?
Pozdrawiam Sebastian
anutemix
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Jeżeli zbiornik tak na prawdę dopiero startuje to nie potrzeba CO2, ani żadnych nawozów w toń, nie lej tego Fe, ani innej chemii- rośliny nie użyją, będą się dopiero adaptować, a niepotrzebnie specyfikami namieszasz i przedłużysz czas stabilizacji.
ODPOWIEDZ