[72L] Mata Atlântica

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

jestem pod wrażeniem.ostatnio takie zbrojniki o wydłużonym ciele widziałem w Jankach w Kakadu.nie pamiętam dokładnie jak były opisane ale bardzo ładnie się prezentowały :)
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

lysy68 dzięki. Udało mi się wypatrzeć 2 takie rarytasy. Szkoda, że moje akwarium jest zbyt małe na zbrojniki. Oba już się zadomowiły u kolegi.

Ja mam inny obiekt do obserwacji. Mocinha - ciekawskie rybsko:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na korzeniu, pod korzeniem, w dziupli, w krzakach. Wszędzie ich pełno.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

ciekawa rybka :)
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Tydzień 30 i drobne zmiany w faunie:

Obrazek

Nowi mieszkańcy to 3 otoski czerwonopłetwe (Parotocinclus Maculicauda). Trochę większy od popularnego otoska przyujściowego. Dorasta do 6cm. Ubarwienie też odmienne. Bardziej hmm marmurkowe z czerwonymi plamami na płetwach, zwłaszcza ogonowej. I w moim odczuciu rybka bardziej śmiała od swojego mniejszego krewniaka. A poza tym bardziej lokalna. Występuje w strumieniach południowo - wschodniej Brazylii.

W związku z nowymi mieszkańcami musiałem skorygować obsadę. Oddałem koledze (700L Black Water) moje 7 kirysków Erhardta. W tym momencie mam na stanie:

12x bystrzyk barwny
3x kirysek Schwartzi
3x przydennik pręgowany
3x otosek czerwonopłetwy
1x otosek przyujściowy

W moim odczuciu teraz jest bardziej zbalansowane wszystko. 12 ryb w toni, 6 na dnie i 4 poukrywane w zaroślach lub poprzyklejane na szybach. Być może dokupię 2-3 kiryski Schwartzi.

Parametry: pH 6.77, GH 3, KH 1, NO2 0, temp. 22.7
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Ładnie, kolego ładnie. Coraz bardziej Mata Atlantica.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Raori podziękował. Ostatnio po głowie mi chodzi taki projekt 100% Mata Atlântica czy nawet bardziej Rio do Meio, strumień z moich wypadów. Fauna, flora, dekoracje, wszystko ze strumienia. Piasek, kamienie o rdzawym kolorze, patyki, liście, moczarka, jakieś sitowie. No i ryby - kiryski, przydenniki, zbrojniki, lambari i te otoski czerwonopłetwe. Wild Aquarium w stylu Ivana Mikolji. Ale do tego pewnie bym potrzebował jakieś 160L.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

No to kup szkło. Resztę masz z rzeki. Popieram kolegę, w całej rozciągłości.
Obrazek
[126L] Dżungla
lewockir
Posty: 64
Rejestracja: 14 maja 2017 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: lewockir »

Pshemko, jeśli uda Ci się to przenieść do akwarium (musi być mega duże) będziesz chyba jedynym na świecie który odwzoruje naturalne życie i środowisko na 100%....wodę też z rzeki ??
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Pracuję nad tym. Szukam na AliExpress jakiegoś fajnego kubełka. A z kolegą od 700L BW będę kleić zbiornik. Ma on znajomego szklarza, który już ciął dla niego szkło i do 700L, i do sumpa. A sam kolega ma doświadczenie w klejeniu akwarium więc powoli można startować z realizacją projektu.

Fauna, flora, layout - tak jak w poście wyżej. Wielkość? 80x40x50 lub 90x40x50.

lewockir na pewno były przede mną setki akwarystów, którzy robili akwaria w 100% odwzorujące naturę i czerpiące elementy akwarystycznej układanki wprost z natury. I będą setki po mnie. A ja po prostu lubię taki styl akwarystyki i chciałbym wykorzystać możliwości jakie mam tu, gdzie mieszkam.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

80 to jest mało, mam to wiem. Ogranicza mnie wielkość pomieszczenia w którym stoi i jest to max. Jak nie masz ograniczenia to bierz takie duże jak się da. Jestem za 90, chociaż widziałem w sklepie różne, ale 100 wydaje mi się optymalna obecnie na chów prosiakowatych 100x40x40.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

U mnie w tym momencie 90cm to maks. Nie mniej jednak daje to już jakieś pole do manewru. 180L to przyzwoita objętość na faunę z "mojego" strumienia.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

No ale nie idź na wysokość, jak masz ryby denne, chyba ze zamierzasz zrobic kaskadę i dwa poziomy dna + wodospad. Nie wyobrażam sobie co prawda jazu pomiędzy poziomami, ale pewnie da radę. :)
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Dwa poziomy, kaskada itd. tutaj moja wyobraźnia jakoś tego nie potrafi wkomponować w szklany prostopadłościan hehe. I też jakoś nie mam parcia na wysokość. W tej chwili mam 40cm. Myślę, że te 50cm będzie zwyczajnie proporcjonalne do większej powierzchni dna. A dno 90x40 to maks na jaki mam miejsce.

W każdym razie na ten moment to tylko dywagacje i plany na przyszłość. Teraz mam co mam i jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Tydzień 31:

Obrazek

Standardowa podmiana i prace ogrodnicze.

Parametry: pH 6.86, GH 3, KH 1, NO2 0, temp. 21.6
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

To juz 31 tygodni ? I nic sie nie dzieje . Jaka masz obecnie obsade ?
Zablokowany