[72L] Mata Atlântica

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Fajnie te ramy, takie dzikusowate :)
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

grzesi3k ja to taki staromodny jestem. Jak już mają być ramirezki to bezsprzecznie wolę wersję "nature" a nie electric blue, gold czy inna odmiana hodowlana. Może te moje to nie dzikusy ale dobrze udają.
Nir
Posty: 114
Rejestracja: 05 lip 2018 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Nir »

Śliczne ramki, oby się dobrała ładna parka. Do takiego zbiornika to tylko same naturalne składniki, tzn rybki ;) no i oby nie skończyły jak moje pielęgniczki.
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Tydzień 7 (i pół):

Obrazek

Nir niestety moje ramirezki podzieliły los twoich pielęgniczek... Jakieś 4 tygodnie temu zaobserwowałem, że 2 ramirezki mają się ku sobie, zaczęła krystalizować się parka. I tyle było mojego szczęścia. Niedługo potem rybki zaczęły padać jedna po drugiej w odstępach kilku dni, do tygodnia. Dziś ostatnia. Co gorsza nie potrafiłem zaobserwować objawów innych niż apatia i brak apetytu.

Poza tym przykrym doświadczeniem dużo w zbiorniku się nie zmieniło. Jedne rośliny rosną lepiej, zwłaszcza rotala. Regularnie jest cięta i zagęszczana od dołu. Inne rośliny zrobiły transformację tj. zwartki i żabienica wymieniły wszystkie liście. Dokupiłem trawnika. Słabo rośnie Samolus Parviflorus, całkowicie nie przyjęła się Alternanthera Reineckii i niestety trafiła do kosza.

Aktualnie w akwarium pływają neony czerwone (12), kiryski kanei (3), zbrojniki karłowate (2) i 4 samczyki gupika (w sobotę uległ awarii filtr w kostce moich dziewczyn i chwilowo gupiki ponownie są u mnie).

Plany na najbliższą przyszłość to pielęgniczki. Jakie? Zdrowe. I rzecz jasne pasujące do reszty obsady i warunków w akwarium. Raczej nie będę próbował ponownie ramirezek.

Parametry: pH 6.48, GH 5, KH 3, NO2 0, temp. 26.3
Ostatnio zmieniony 15 gru 2018 23:43 przez Pshemko Brasil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Szkoda. Ramirezy są ładne.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Raori racja, ramirezy są bardzo ładne. Ale również bardzo delikatne. I dlatego nie były moim pierwszym wyborem. Nie znalazłem agassizow więc trochę wbrew sobie zaryzykowalem z ramirezami. Niestety ze smutnym rezultatem.
Nir
Posty: 114
Rejestracja: 05 lip 2018 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Nir »

Pshemko Brasil O nie, bardzo mi przykro :( Ech te pielęgniczki, może jednak ich nazwa nie jest od tego, że pielęgnują młode, tylko to je trzeba pielęgnować... chuchać i dmuchać, bo inaczej pomrą. Szkoda, wielka szkoda.
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Tydzień 8 i taki szybki bez zdjęciowy update.

Kupiłem 2 pielęgniczki boliwijskie. Starałem się wyłapać detale dymorfizmu płciowego tych rybek, które podpowiedział mi grzesi3k. Wgapiałem się na akwarium w akwarystyku konkretny kawał czasu i coś tam wybrałem.

Pielęgniczki się trochę od siebie różnią. Jedna rybka trochę większa od drugiej. Kanty płetw zdecydowanie wyraźniej zaznaczone na czerwono. Lekko dłuższe zewnętrzne promienie płetwy ogonowej. Mniejsza rybka ma płetwę ogonową ciętą równo. Mniej też tej czerwieni na płetwach. Bardziej zaokrąglona głowa i tak jakby bardziej wyłupiaste spojrzenie. Więc być może trafiłem samca i samicę. Pożyjemy, zobaczymy. W każdym razie póki co praktycznie cały czas rybki pływają razem. Nie odklejają się do siebie na więcej niż kilka cm. Nie ma bijatyk. Permanentne kolektywne przesiewanie piasku w towarzystwie kirysków. Spróbuję później cyknąć im jakieś sensowne zdjęcie.

Parametry: pH 6.87, GH 4, KH 3, NO2 0, temp. 27.2

Ostatnio zwróciłem uwagę, że pH mi dość mocno idzie w górę po podmianach, tak około 0.4 do 0.5. I twardości też są trochę wyższe niż zwykle. Pewnie kranówka mi "stwardniała" hehe.

Ps. Gupiki wróciły do moich dziewczyn. Filtr w kostce naprawiony.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Trzymam kciuki! U siebie zauwazylem, ze samiczka jest ogolnie bardziej oliwkowa, a samczyk rozowawy. Wrzucilem dzisiaj fotke obojga. Z tego co piszesz to mysle, ze bedzie dobrze ;) wazny jest "aparacik"
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Tydzień 9 to noworoczny wypad nad wodę i takie cosie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=vsBHIAI6Qko

Kiedyś już te rybki wypatrzyłem, w innym strumieniu. Coś tam w temacie nawet o nich skrobnąłem. Lekki garb, oliwkowa kolorystyka, okoniowy kamuflaż, około 3cm, może mniej.

Ryby już pływają w akwarium. Od pierwszych chwil się skumplowały z boliwijskimi. Pływają wszystkie razem. Wygląda to dość zabawnie bo rybki z odłowu mają nie więcej niż połowę rozmiaru boliwijskich.

Teraz pozostaje mi odkryć co to za gatunek. Pierwszy trop to Apistogramma Commbrae (nie odszukałem polskiej nazwy). Jeszcze będę badał temat i jak będzie trzeba to skoryguję obsadę.

W "nowym" strumieniu zaobserwowałem mnóstwo kirysków, tych, które już kiedyś odłowiłem, Corydoras Ehrhardti. Kilka ławic po 20-30 osobników każda, wszystko na odcinku 3m strumienia o szerokości nie większej niż 2m. Woda do kolan, dno piaszczysto-żwirowe.
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Łupisz te strumyk i Łupisz, umiaru nie masz. :mrgreen:
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Raori aj tam, aj tam. Jak widzisz mnogość życia w tych strumieniach to nic tylko się cieszyć, że natura tak dobrze sobie radzi w konfrontacji z XXI wiekiem hehe. A ja mam zabawę w odkrywanie nieznanych mi dotąd gatunków. Stan na dziś - 7.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

I jak tam? Parka czy e tam? Daj fotke jakąś bom ciekaw ;)
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

grzesi3k nie wiem. Chyba e tam heh. Ale nikt z nikim się nie bije więc może jeszcze coś się wydarzy. A zdjęcia takie grupowe i średnio udane. Apisto Sabbath:

Obrazek

Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=wcTj-KGtwFc
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Mlodzitkie jeszcze tak na oko :) Zajefajne maja pletwy grzbietowe!
Zablokowany