Skaza....

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michal78
Posty: 237
Rejestracja: 16 sty 2017 21:18
Lokalizacja: Lublin

Skaza....

Post autor: michal78 »

Zauważyłem dziś coś niepokojącego, na przedniej szybie ok 10cm ponad dnem znajduje się skaza w postaci czegoś co przypomina pęcherzyk przecięty na pół ryską. Ma to ok 1-1,2mm. Akwarium ma 200 L, wykonane na zamówienie nieco ponad miesiąc temu, zalane 2 tyg temu. Szyba ma 8mm, to już moje drugie akwa od tego wykonawcy, do kupowania u niego zachęca mnie nieprzeciętna estetyka wykonania. Mam wrażenie że wcześniej skazy tej nie było, nie dam oczywiście głowy ale tak mi się trochę wydaje, czy to możliwe ? Czy jest powód do niepokoju ? Czytałem już trochę o bąbelkach w szkle, większość opinii jest taka że nic się z tym nie dzieje ale tutaj mamy jakby idącą przez środek ryskę (taki przypadek również ktoś opisywał ale nie napisał ostatecznie jak się to skończyło). Pewnie ktoś poradzi bym reklamował, ale przyznam że nie wyobrażam sobie teraz likwidacji tego wszystkiego, włożyłem w to spor pracy i udało mi się znacznie lepiej niż moje poprzednie 90 L.
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Nie przerysowałeś sam szyby czyszcząc akwarium? Mógł ci żwir lub piach wpaść pod czyścik jeśli używasz.
Awatar użytkownika
michal78
Posty: 237
Rejestracja: 16 sty 2017 21:18
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal78 »

Raczej nie, to nowe akwarium, zero glonu nadal więc i czyszczenia szyby prawie dotąd nie było.
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Patrz uważnie, czy rysa się nie powiększa, bo wtedy będzie to oznaczało konieczność szybkiego opróżnienia zbiornika.

Czy możesz wstawić zdjęcie problemu?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
michal78
Posty: 237
Rejestracja: 16 sty 2017 21:18
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal78 »

Ze zdjęciem ciężko, próbowałem zrobić ale skaza jest na tyle mała że nie wychodzi na foto nic co da się ocenić.
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane
ODPOWIEDZ